Pokakané spoďáry

5848
7.8.15 17:05

pokakané spoďáry

Co děláte s pokakanýma spoďárečkama?
V čem, na kolik a s čím perete?

Omlouvám se za blbý dotaz :lol: ale holka se mi tu denně dvakrát pokadí do spoďárů, nejradši bych je hodila do pračky na 90 stupňů a bylo by to.
Ale jela by skoro prázdná pračka a jiné praní teď nemám. :nevim:

Jde mi hlavně o to aby ty kalhotečky byly čisté, abych se zbavila těch bakterií z hovínek. :D

Má 21 měsíců a teď v těch vedrech jí dávám kalhotečky s tím, že doufám, že jí to trkne a naučí se na nočník :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

KackaDoup
7.8.15 17:10

@zvědavá borůvka premydlim, nebo poleju zlucovym mydlem, vyperu, nic lepsiho na to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
1371
7.8.15 17:11

Prala bych v ruce, s praskem a nakonec vymachala v horké vodě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47209
7.8.15 17:12

Decka mívali nehodu třeba jednou do měs. v tomhle věku a přiznán se, že se mi to nechtělo prát, tak jsem to pleskla do sáčku do popelnice a nazdar.
Kupujeme jim v Cins. obchodě spodní prádlo ks 6,– tak jsem to neresila, ale u vás je to časté, tak bych postupovala asi žlučové mydlo, v ruce preprat a pak dat do pračky s normálním prádlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
7.8.15 17:16

@zvědavá borůvka Přepírám v ruce žlučovým mýdlem a pak dávám normálně prát s ostatním prádlem na 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7082
7.8.15 17:19

@zvědavá borůvka Já peru prádlo (jakékoliv) s látkovýma plenkama na program ručníky na 60 stupňů. Při téhle teplotě se zničí koliformní bakterie, takže i u vás to bude stačit, není nutné vyvářet.
Pokud bys i tak neměla s čím prát, vyprala bych spoďárky normálně v ruce a na závěr namočila do vody s dezinfekcí na prádlo (Sanytol nebo Denk Mit z DM) a vymáchala.
Na skvrny od hovínek je nejlepší výše zmíněné žlučové mýdlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
7.8.15 17:42

Osprchnout, namydlit, idealne zlucakem, ale v praxi cimkoli, zamotat, aby to do prani nevyschlo a vyprat na 60. Hlavne to nesmi zaschnout. Vyvarka neni nutna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
7.8.15 17:52

@zvědavá borůvka přemáchnu ve žlučovým mýdle z DM a pak vyperu s ostatním prádlem. Malá dělá to stejné jako tvoje dcerka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
7.8.15 18:01

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 22:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
7.8.15 18:13

Já je osprchuju ve vaně a pak normálně do prádla. Bakterie jsem nikdy neřešila, na 90 se mi gaťky prát nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
7.8.15 18:19

Nedavno byl v jendom casaku psano u uchylnem reseni bakerii a desinfikovani vseho..ze z toho jsou prave vsechny ty alergie..

• Nahlásit
  • Citovat
12165
7.8.15 18:38

@zvědavá borůvka zlucove mydlo. Pokud se nevypere behem par minut rucniho prani, tak nechat namydlene ve vode par hodin odmocit a pak normalne vyplachnout. Pokud jde o desinfekci, tak mas nekolik moznosti. Vyplachnout v horke vode, vyplachnout ve vode s octem (ekologicke, nenakladne a pradlu setrne) a nebo pockat, az budes prat a hodit normalne do pradla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5848
7.8.15 19:06

Dĕkuji všem za rady i tipy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
7.8.15 21:29

Prala jsem takhle trenyrky skoro kazdy den dva roky… Normalne jsem je premachla v ruce od nejhorsiho a hodila do pradla. A zijeme ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5848
7.8.15 23:33

@AnastazieB
Však jo, taky nemám domácnost strerilní, spíše až moc nesterilní, všude koberce i v kuchyni a na hajzlu :mrgreen: :zed: (nájem).
Děs běs tady.

Spíš mi šlo o to aby měla holka dobře vyprané spoďárky a neměla z toho zdravotní komplikace. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama