Kuchyňský dvířka - z čeho?

5024
6.8.15 12:29

Kuchyňský dvířka - z čeho?

Zdravím všechny, zrovna se rozhodujeme, z čeho udělat kuchyňská dvířka. Vybíráme mezi Sýkorou a Hanákem, Hanák je relativně dražší, než Sýkora. Sýkora nabízí dvířka lakovaná, fóliovaná a akrylová. Hanák říká, že akrylová jsou nic moc, nabízí nám 3 vrstvý lak a 7 vrstvý lak. Mně se ten akryl líbí, ale mám trošku obavy o trvanlivost, resp. škrábance. Máte někdo zkušenost - zajímají mě postřehy na kvalitu laku - fólie a akrylu. Díky všem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

192
6.8.15 12:49

Nedávno jsme vyměňovali kuchyňská dvířka. Po prohlídce několika kuchyňských studií a poradě se známým truhlářem, jsme se rozhodli jít trošku jinou cestou. V Hornbachu jsem si vyhlédla barvu, která se mi líbila a nechala si z toho dvířka nařezat a okraje polepit 2mm lištou (pozor u některých vzorů se musí koupit celá deska, někde je tvoje jen to co vyřežou). Otvory pro panty a pro úchyty mi udělal známý truhlář za pár stovek. Za 17 dvířek + šuplíky + práce truhláře jsem zaplatila 4563Kč a kuchyň byla za 3 dny jako nová. Za tuhle cenu si za pár let až se mi tohle okouká či poničí koupím zase jiná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
6.8.15 13:07

Pokud netoužíš po dvířkách s různými prolisy či frézováním, tak bych ti doporučila to udělat jako Mysanda. Průměrně zručný chlap zvládne panty namontovat sám. Pokud ale nechceš pouze hladká dvířka, tak pak doporučuji nekupovat nejlevnější foliovana, protože špatně snáší teplo a na dvířkách a šuplících poblíž trouby nebo varné desky se může začít odchlipovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
6.8.15 13:24
@Ijaa píše:
Pokud netoužíš po dvířkách s různými prolisy či frézováním, tak bych ti doporučila to udělat jako Mysanda. Průměrně zručný chlap zvládne panty namontovat sám. Pokud ale nechceš pouze hladká dvířka, tak pak doporučuji nekupovat nejlevnější foliovana, protože špatně snáší teplo a na dvířkách a šuplících poblíž trouby nebo varné desky se může začít odchlipovat.

Pokud by šlo jen o dvířka, tak to tak klidně udělám, ale tady jde o kompletní dodávku kuchyně, tak tam experimentovat nechci, zvlášť když budu pak mít záruku. Spíš mi jde o volbu povrchu. Fólii jsme už zavrhli (v naší kuchyni v bytě máme a u trouby je to už odchlípané) a váhám mezí ekonomičtějším akrylem (náchylnější na škrábance) a drazším lakem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
6.8.15 14:34

@Zabatko Tak to bohužel moc neporadim. S těmito materiály nemám zkušenosti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama