Vytýkací dopis v těhotenství

Anonymní
18.6.20 14:44

Vytýkací dopis v těhotenství

Dobrý den,
dnes jsem dostala vytýkací dopis z práce. Kvůli tomu, že jsem v práci měla osobní fotografie v počítači, jsem prej ohrozila údaje firmy. Jsem v pátém měsíci těhotenství a už jsem cca 14 dní na DPN. Kvůli stresu jsem začala mít křeče v břiše a skončila jsem na rizikovém. Potřebovala bych poradit, jestli se mám z tohoto dopisu něčeho bát nebo jak to je, když jsem těhotná. Obecně vím, že těhotnou nelze vyhodit, ale výjimky tam jsou.
Děkuju za všechny rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4157
18.6.20 14:48

Tak na firemním počítači tyto věci nemají ABSOLUTNE co dělat. A pokud potřebují záminku, tak toto je dobrý směr, kterým se můžou vydat. Záleží, jestli se tam budete ještě vracet nebo už budete na neschopence do porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1588
18.6.20 14:51

No vypoved dat muzou z duvodu hrubeho poruseni kazne. Vypada to, ze tim smerem chteji jit. Ta nemocenska je kvuli tehotenstvi? Pokud ano, tak zustanes na nemocenske do materske, i kdyby te vyhodili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10792
18.6.20 14:52
@Anonymní píše:
Dobrý den,
dnes jsem dostala vytýkací dopis z práce. Kvůli tomu, že jsem v práci měla osobní fotografie v počítači, jsem prej ohrozila údaje firmy. Jsem v pátém měsíci těhotenství a už jsem cca 14 dní na DPN. Kvůli stresu jsem začala mít křeče v břiše a skončila jsem na rizikovém. Potřebovala bych poradit, jestli se mám z tohoto dopisu něčeho bát nebo jak to je, když jsem těhotná. Obecně vím, že těhotnou nelze vyhodit, ale výjimky tam jsou.
Děkuju za všechny rady.

Pri nejblizsi prilezitosti je vymaz. Nic jineho v tuto chvili udelat nemuzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 14:53

Vracet se tam nebudu, hned ten den, co jsem byla dána na DPN, tak mi napsali ať přinesu klíče od kanceláře. Ty jsem přinesla a dostala krabičku se svýma věcmi. Takže určitě nepočítají s tím, že bych se měla vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
3690
18.6.20 14:55

Jak si mohla svýma fotkama ohrozit údaje firmy? Ale každopádně tam nemají co dělat, to má zamestnavatel pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1588
18.6.20 14:55
@Anonymní píše:
Vracet se tam nebudu, hned ten den, co jsem byla dána na DPN, tak mi napsali ať přinesu klíče od kanceláře. Ty jsem přinesla a dostala krabičku se svýma věcmi. Takže určitě nepočítají s tím, že bych se měla vrátit.

No tak proc te to trapi? Jedine co nevim je, jak je to treba s podporou v nezamestnanosti a jak se divaji pak v dalsim zamestnani, na vyhazov z duvodu hrubeho poruseni pracovni kazne. Ale zrovna v dalsim zamestnani tohle asi vysvetlis lehce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
18.6.20 14:58
@JancaS84 píše:
Jak si mohla svýma fotkama ohrozit údaje firmy? Ale každopádně tam nemají co dělat, to má zamestnavatel pravdu.

Třeba to jak je tam dostala? Lozila na netu kde neměla, strkala do PC nezabezpečené flashky atd. atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3690
18.6.20 14:59
@Anonymní píše:

Zaměstnavatel asi bude pěknej vycuranek. Jak může vědět, že nebudeš na neschopence jen třeba měsíc? Každopádně se nedej, vyhodit tě jen tak nemůžou. Tvař se, že se tam chceš vrátit i když to třeba nebude pravda, musí ti držet místo a nebo dát pal výpověď a odstupné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 15:01

Trápí mě, proto že jsem zjistila, že šéfová je poměrně pomstychtivá ženská a bojím se, aby mi neděla nějaké potíže i do budoucna. Ona totiž sama chtěla být těhotná a když zjistila, že já jsem, tak bylo všechno špatně. Pracuji ve firmě už dva roky a doteď nebylo nic problém a kolegyně mají své věci, také v počítači a nevadí to. Hned jak jsem oznámila těhotenství mi nařídila dovolenou, během ní mi prohledala počítač a stůl. Když jsem se vrátila, tak mi bylo oznámeno, že dostanu vytýkací dopis, že to nyní řeší s právníkem. Celý týden jsem byla jako v pekle a proto jsem skončila na DPN. Chápu, že se tím už asi nemusím trápit, ale je to opravdu těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
2559
18.6.20 15:01
@JancaS84 píše:
Zaměstnavatel asi bude pěknej vycuranek. Jak může vědět, že nebudeš na neschopence jen třeba měsíc? Každopádně se nedej, vyhodit tě jen tak nemůžou. Tvař se, že se tam chceš vrátit i když to třeba nebude pravda, musí ti držet místo a nebo dát pal výpověď a odstupné.

Jak nemůžou? Můžou, to je hrubé porušení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3690
18.6.20 15:05
@mackA159 píše:
Jak nemůžou? Můžou, to je hrubé porušení.

Tak kdyz dostala jen vytykaci dopis? To by jich musela dostat vic a až pak výpověď ne? A fotky v počítači nevím jestli jsou hrubé porušení např. v porovnání s alkoholem atd.

Příspěvek upraven 18.06.20 v 15:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1588
18.6.20 15:09
@JancaS84 píše:
Tak kdyz dostala jen vytykaci dopis? To by jich musela dostat vic a až pak výpověď ne?

Tak musi byt nejaky rozestup mezi temi dopisy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21223
18.6.20 15:13
@Anonymní píše:

Napsala bych omluvný dopis a fotky smazala. A bude klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7002
18.6.20 15:14

Blbost, toto není hrubé porušení pracovní kázně..prostě firma se tě chce zbavit a hledají ho*na..ano, osobní fotky nemají co na firemním komplu co dělat.. ale?! Neohrožují firmu a ani její chod či reputaci (pokud to nejsou fotky nahaté s managerem a podobně).. propustit tě můžou pouze z důvodu zrušení místa a to ještě nesmí pár měsíců potom tu pozici znova otevřít protože když na to přijdeš a prokazes to tak musí doplácet uslou mzdu..je to hodně náročné dokázat to ale dá se to.. navíc jseš v ochranné lhůtě takže Smolík pacholík..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama