Vyúčtování právníka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katerinula
Stálice 88 příspěvků 04.10.14 17:03
vyuctovani pravnika

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli by nekdo nevedel, do kdy ma pravnik pravo zadat o vyuctovani, asi vzdy, ze…,pravnicka mi pred pul rokem vypovedela sluzby, a ted po pul roce chce vyuctovani, pry me nechtela zatezovat..,soudy se neuskutecnily, ale ve smlouve je napsana castka, kterou jsem mela zaplatit za ucast u soudu..,zaplatila jsem napsani navrhu atd..,cetla jsem si ted nejakou web stranku, tykajiciho se plateb pravniku, ale je toho fakt moc..

Reakce:
Atizka
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 04.10.14 18:09

Dokud to není promlčené, což po půl roce myslím není ani podle nového zákoníku. Zaplatit bys měla počet úkonů, které vykonala, takže převzetí a příprava, smlouva. Bylo ještě něco? Případně pokud byly další schůzky kromě té první, ale tam záleží jak jste se domluvili. Jestli jedete podle advokátního tarifu nebo smlouvy.

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 19:45

Dotazu moc nerozumím - vyúčtovávat by měla ona, poskytovala služby ona tobě a ne chtít vyúčtování po tobě… Pokud soud(y) neproběhl(y) tak samozřejmě si nemůže účtovat právní úkon (tedy účast u soudu)… Už jen fakt, že se ti ozvala po půl roce je zvláštní.

Borg
Nováček 4 příspěvky 15.10.14 15:36
vyúčtování právníkem

Obecně při skončení právních služeb předá advokát klientovi vyúčtování. Vyúčtovává se podle dohody / smlouvy - podle toho co jste si domluvily- hoodinovou sazbu nebo úkonovou podle tarifu ( ale ta je v rodinném právu hodně nízká).
Vzúčtování múžete samozdřejmě sporovat (tedy nesouhlasit s ním) zejméne je li delší časové období mezi ukončením služby a vyúčtováním. je to advokát kdo prokazuje že je vyúčtování správné. Obecně však maze za služby požadovcat zaplacení v promlčecí lhůtě - tedy do 3 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 07:21

Ahoj chtěla bych se zeptat.. pře asi ý lety jsem byla u právníka dala jsem mu 2× zálohu ve výši 2000,– nemám podepsanou žádnou smlouvu, protže mě tam poslala kamarádka, že se znají…jednalo se o to, že mě v té době 2× na ulici napadla přítelkyně mého ex… útoky byli agresivnější tak jsem po tom druhém podala trestní oznámení.. nakonec proběhl soud kde dostala podmínku následně mi soud přiřkl možnost fin. náhrady za způsobené škody.. byla jsem v prac. neschopnosti tak že dorovnání platu a náhradu škod… hned po soudu mě zastupující právník řekl, že s krz náhrady se musí žádat ne v trestním řízení ale v občanském, ta jsem mu hned řekla ješli by to zařídil… dohoda byla ústní… ještě jsem v té době využila jeho služby na rešení jedné exekuce a kontroly jedné smlouvy… veškeré náklady měly jít na vrub odsouzené.. (v té dobe na mateřské dovolené).. čekala jsem na soud, ale žádná nepřišel rovněž jsem nedostala nikdy žádné odškodnění… když jsem se po nějaké době ptala v jejich kanceláři na vyúčtování tak pan právník tam nebyl a mezi dveřmi mi řekli že to nespěchá… nevědla jsem jestli moje záloha na služby pokryla všechny právní úkony.. domnívám se ale že mi měla být zálohy vráceny když (hromě služeb nesouvisejích se soudem) když věškeré soudní výlohy měla platit osouzená.. já se pak z města odstěhovala a neměla jsem čas to jít řešit..nic méně mám stále černé svědomí a mám strach aby ze mě časem neudělail třeba dlužníka… ta situace byla pro mě kolem natolik stresující, že v momentě kdy padlo rozhodnutí soudu jsem to prostě strašně ráda hodila za hlavu… můžu klidně spát nebo není hloupé to jít řešit do té kanceláře po tolika letech?

Borg
Nováček 4 příspěvky 17.10.14 15:00
to Anonymni

Myslim źe můžete klidně spat. Pokud by advokát něco chtěl tak by Vás již kontaktoval, (předpokládádm že má Váš telefon I email a tedy to že jste se odstěhovala a nesdělila novou adresu není důvodem problému. Obecně pokud slušnému advokátu někdo dluží pár stovek tak to většinou neřeší. Zejména u matek na mateřské ne.

Katerinula
Stálice 88 příspěvků 17.12.14 21:51

Dekuji za odpovedi, nebyla jsem tu delsi dobu..,k pravnicce jsem sla a ta se velice! divila, ze jsem se tam opravdu stavila a zaplatila ji 2tisice…,bala jsem se zaloby z jeji strany, jeste vtipkovala, ze si myslela, ze uz me nikdy neuvidi, ze prece ona by zalobu nepodala…,ach jo…,ale po roce mi prislo od soudu oznameni, ze musim zaplatit soudni poplatek 2oookc, jelikoz i kdyz jsem byla na materske a pozadala jsem o zprosteni poplatku, tak mi to neuznali po roce s tim, ze jsem jim nedolozila moji tizivou financi situaci,,ok…,ale neprisla mi zadna slozenka…,kam to mam zaplatit, jsem mimo CR, tak nevim, jestli tam mam napsat dopis, na emaily nereagovali, tak abych nemela nejake penale, jestli nekdo nevi..?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >