Vývar pro kojence

17.4.21 21:29

Vývar pro kojence

Zdravím, maminky. :-)
Mám dotaz - jaké koření použít do vývaru pro kojence v 11 mesicich?
Jsem opatrná a nechci moc zacinat se solí jeste, ale zaroven bych rada, aby to detatku chutnalo. :)
Delam kurecni s korenovou zelinou, hraskem, libečkem a zavarim těstovinu.
Mate tyo, jaka bylinka by treba dodala vyraznejsi chut?:)
Dekuji za typ. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
646
17.4.21 21:33

Snad nic nezkazíš petrželovou naťí nebo pažitkou… A divoké koření když ho bude pomálu ( je hodně výrazné), tak snad vadit nebude.Ale s tou solí bych byla zatím opatrná ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22833
17.4.21 21:36

@stastnaholka máš tam libeček, ten je dost výrazný, já bych tam už nedávala nic - když mimino zvykneš na výrazné chutě, tak ti pak nebude chtít jíst zdravou nesolenou stravu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
17.4.21 21:43

Zkusila bych trošičku (vařeného, aby nebyl ostrý) česneku, vařenou cibuli malinkato a kmín. S česnekem a cibulí bych počkala ten měsíc, každopádně je to podle mě obojí skvělá potravina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1167
17.4.21 21:52

Libeček bych vynechala, ten je strašně výrazný. Jinak trochu čehokoliv přírodního - bobkový list, nové koření, natě, kmín, nevím, jestli někdo dává ještě něco jiného do vývaru. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4998
17.4.21 21:53

Nedávala jsem nic, v malém hrnci jsem vařila maso + zeleninu a chuť byla dobrá i pro mne, byla silná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
17.4.21 22:36

Dítěti chutnat bude, nemá ještě zvyklé chutě, nepotřebuje nic zvláštního. Zbytečně bych tam koření necpala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
17.4.21 22:48

Muskatovy orisek nebo kvet :) polivce doda naprosto uzasnou chut a pridat do toho fazolky :) takovy ty zeleny naprosto super chut. A z bylinek pak saturejka ta se v nekterych dietach pouziva i mimo sul jelikoz dokaze zvyraznit chut jidla :)

@stinga rozdil je solena vs korenena jidla, dite klidne muze vyrazne koreneny jidlo i bez toho aniz by bylo prehnane soleny. Viz bylinky/koreni apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9121
17.4.21 22:57

Jako koření když děláš vývar nebo ještě dochutit polívku z vyvaru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
17.4.21 23:01

Dávala jsem koření jako do vývaru pro nás, odebrala jsem porci a dosolila. Navíc jedla podle zásad BLW. Na bylinkách nevidím nic špatného ani z pohledu, že si dítě zvykne na chutě. Chutě jsou normální a přirozené. Každé jídlo jde nějakým kořením vyšvihnout a nevidím důvod pro mdlé jídlo jen kvůli absenci soli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
17.4.21 23:04

Bobkový list, tymián. Libeček je to, co chutná jako maggi? Jinak si myslím, že 11 měsíčnímu dítěti bude vývar chutnat i bez speciálních příchutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9121
17.4.21 23:10
@Hibou píše:
Bobkový list, tymián. Libeček je to, co chutná jako maggi? Jinak si myslím, že 11 měsíčnímu dítěti bude vývar chutnat i bez speciálních příchutí.

No, mě to ten můj satan plival. Vývar, mrkev a nudle. :cert: Tak sme mu to s dcerou snedly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.21 23:41

Dekuji vsem:)
Jsem rada, ze asi teda nejsem prehnana, kdyz nechci solit.. kolem me porad slysim, ze troska dite nezabije a ze mam uz davat pomalu vse co jime my, jen trochu mene kořeněné, ale já si myslím, že čím déle pojede dítě opravdu jen to nejzdravější, tím líp :).
PS: někdo se ptal na ten libeček, ano, to je to, co chutná jak magi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3659
18.4.21 00:25
@JancaS84 píše:
No, mě to ten můj satan plival. Vývar, mrkev a nudle. :cert: Tak sme mu to s dcerou snedly.

Mne moje děti ty vyloženě dětské pokrmy nikdy nejedly :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
18.4.21 05:49

@stastnaholka
Já dávám i 16m co nejméně soli - respektive jídlo nesolim, protože nějaká sůl je jinak v každé potravine - dostává šunku i sýr, lucinu a podobne, pecivo.
A do vývaru dávám klasicky nové kořeni, bobkový list, černý cely pepř. Polivku z nej pak solim zvlast pro nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat