Počet příkrmů v 6 měsících

19
24.3.21 17:51

Počet příkrmů v 6 měsících

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat, kolik příkrmů (popř. jaké) dáváte vašemu šestiměsíčnímu dítěti? Pracujte s informací, že přikrmujete od ukončeného čtvrtého měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3385
24.3.21 18:21
@E-v-e píše:
Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat, kolik příkrmů (popř. jaké) dáváte vašemu šestiměsíčnímu dítěti? Pracujte s informací, že přikrmujete od ukončeného čtvrtého měsíce.

jeden, zeleninový, nebo zelenina vajicko, nebo masozeleninový, druhý jsem začala dávat cca okolo 6,5 nebo 7. měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62922
24.3.21 18:23

Syn je na UM, měl by příkrmy mít, ale zatím sverepe odmítá. Takže za pár dnů 5 měsíců a plně na UM :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
24.3.21 18:23

Já začínala ve čtvrtém měsíci zeleninou a jela měsíc pouze na oběd zeleninové příkrmy, za měsíc jsem přidala maso a jeli jsme stále jen obědy 3× masozelenina, 4× zeleninové. A kolem toho 5,5-6m jsem začala dávat ovocné ranní svačinky (přesnidávky, banán) a pomalu jsme rozšiřovali i obědy o přílohy jako rýži, kuskus (na zavedení lepku), pohanku, jáhly, quinou… a takto jsme jeli asi do 7m jen ovoce a oběd a jinak UM. A pak v 7m snídaně jsme postupně dávali bílý jogurt, nebo ten banán, kolem 8m kaše na snídani jsme začali domácí ovesné, rýžové… kolem 10m večeře polévky zeleninové, placky zeleninové. Jela jsem ale hodně pomaličku, já nespěchala dávala tomu čas. Pečivo jsem dala až po roce. Solit jsem začala obědy v 18m. Já nespěchala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4195
24.3.21 20:11

Tak já jsem asi druhy extrém :) syn moc mliko nechtěl a chtěl jist, takže má 4,5 měsíce a rovnou k obědu zeleninu a kolem 17 hod mléčnou kaši. Spát chodí v 8… takhle hodlám ponechat minimálně do půl roku a pak začnu přidávat ovoce.

Druhy syn stejně, ale tam to bylo z opačného důvodu, ze chtěl víc než litr mléka za den a byl fakt brutálně tlustý a troska zeleniny mu jedine bodla, takže ten ji měl na oběd i na večeři, měl ve 4M 8,5kg… teď má skoro tři roky a je normální :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
24.3.21 20:31
@Verurizeckova píše:
Tak já jsem asi druhy extrém :) syn moc mliko nechtěl a chtěl jist, takže má 4,5 měsíce a rovnou k obědu zeleninu a kolem 17 hod mléčnou kaši. Spát chodí v 8… takhle hodlám ponechat minimálně do půl roku a pak začnu přidávat ovoce.Druhy syn stejně, ale tam to bylo z opačného důvodu, ze chtěl víc než litr mléka za den a byl fakt brutálně tlustý a troska zeleniny mu jedine bodla, takže ten ji měl na oběd i na večeři, měl ve 4M 8,5kg… teď má skoro tři roky a je normální :lol:

Tomu nerozumím proč první kaše a pak ovoce? Ale každého věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4195
24.3.21 21:07

@Veru1987 protože kaše je mlecna a vzhledem k tomu, jak málo mléka vypije, tak do těch 6M chci, aby měl mléka dost… fakt to není mlekomil a kaši sní. A další prikrm zavádět ještě nechci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat