První příkrmy - lžička, trénovací hrnek, miska, parní mixér?

81
11.3.21 09:52

První příkrmy - lžička, trénovací hrnek, miska, parní mixér?

Ahojte, budeme začínat s příkrmy, je toho tolik co vybrat…

Jakou máte placatou lžičku pro úplně první jídlo?
Trénovací hrníček, který je Váš oblíbený?
Používáte parní ohřívač a mixér na příkrmy? Jakou značku?
Jakou máte na později značku nádobí? Silikon? Plast bez BPA?

Díky moc za radu, je toho tolik a času málo na hledání :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6674
11.3.21 09:56

Lžičky jsem kupovala v DM, trénovací hrnek jsme neměli a ani nepotřebovali, parní ohřívač a nějaký speciální mixér také ne. Vařím běžně v parní troubě a mixovala klasickým ručním mixérem nebo takovým malým mixérem z Lidlu. Nádobí pro dítě nemám plastové/silikonové, nesnáším to. Má klasickou porcelánovou sadu z Tescoma a příbory z IKEA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
11.3.21 09:56
@Niffu píše:
Ahojte, budeme začínat s příkrmy, je toho tolik co vybrat…

Jakou máte placatou lžičku pro úplně první jídlo?
Trénovací hrníček, který je Váš oblíbený?
Používáte parní ohřívač a mixér na příkrmy? Jakou značku?
Jakou máte na později značku nádobí? Silikon? Plast bez BPA?

Díky moc za radu, je toho tolik a času málo na hledání :)

Ja jsem dala kluka do zidlicky vzala misku s namix.kasi a davala normalni lzickou.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
11.3.21 10:07

Nějakou malou lžičku jsem koupila a bambusové nádobí s dětským vzorem. Jídlo uvařila v hrnci na páře a rozmixovala obyčejným tyčový mixerem. Žádný trénování hrneček už bych nekupovala, stejně jsme ho pořádně nevyužili. Učila jsem od mala pít z hrnecku/kelímku. Navíc pokud je dítě kojene a začíná se s příkrmy postupně tak vyloženě občas napít bude dítě potřebovat odhadem tak za 2-3 měsíce nejdřív. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
11.3.21 10:16

Já jsem teda nádobí a spol. nijak zvlášť neřešila. Vzala jsem to, co zrovna měli a nebylo to moc drahé nebo ošklivé. :nevim:

Lžičky máme obyčejné z DM. Tréninkový hrneček máme MAM, ale leží tu nevyužitý. Teď se dcera začala zajímat o obyčejné kelímky a skleničky a dělá, že z nich pije, tak koupím nějaký nerozbitný hrneček s odnímatelným pítkem, ať se naučí napít normálně.

Misky máme melaminové od Skip Hop a Canpol Babies.

Žádný speciální vařič ani mixér nemáme, přišlo mi to zbytečné kupovat. Používám obyčejný hrnec, pařáček a tyčák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25986
11.3.21 10:24

Zas tak moc to neřeš, kup dětskou lžičku z plastu, stačí pár protože z té malé jí chvíli. Já mám nejradši takové kulatější lžičky a vidličky ze sady z iKey pro děti, jejich nádobí točíme už na druhý dítě. Pak stačí pár misek třeba z dm, mám bambusové myslím, ale nemůžou do mikrovlnky.
Ten dětský mixér jsem nikdy neměla, stačí tyčový a napařovací nástavec do hrnce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7359
11.3.21 10:37

Normalni nádobí i lžičky, co jsme měli doma. Trénovací hrníčky netěsnily, dítě kojene, takže pilo až kolem roku z obyčejného plastového hrníčku, na ven láhev od Jupika. Nerezová běžná kávová lžička je lepši, cinkne ti o první zub a budeš mít na šaty ;) Uvařit v páře na pařáčku nebo v trošce vody, rozmačkat vidličkou a dát dítěti. Žádná věda, žádné utrácení za zbytečné krámy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10593
11.3.21 10:37

Ikea nebo DM, mixer tycovy nas.
Pokud to slo, nevarila jsem nic zvlast, ale odebirala z naseho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
11.3.21 10:39

Měla jsem nějaký lžičky z dm, a nějaký plastový misky a skleničky z Ikei. Pozdějc pro větší dítě jsem koupila pár talířů z bamboo bamboo, ty máme doteď, jsou bezva. Jinak jsem měla normální tyčový mixér, žádný zbytečnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10524
11.3.21 10:49

Úplně obyčejnou sadu lžiček z DM od Babylove, sadu plastových misek a talířů z IKEA. Příbor jsem koupila z od Tescomy, dneska už bych tolik nevyhazovala a vzala taky IKEA. Vařila jsem buď ve vodě nebo na pařáčku, obě ale dávaly přednost skleničkám. Dneska už je všechno, co pro mimina koupíš, zbavené nebezpečných látek, když to tedy nebereš u Vietnamců. Učící hrnek byly vyhozené peníze, ani jeden z něj nepil, obě děti začaly rovnou z láhve s brčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
11.3.21 11:32

Zbytečně to hrotíš :roll: Žádnou speciální lžičku, misku ani hrníček natož mixér nepotřebuješ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
12.3.21 08:57

Díky moc za rady, jj hrotím to, to je fakt :) já už taková jsem od přírody, holky díky moc, kuknu se alepoň v tom DM, ať to vidím, Dr. říkala, že už s prvními příkrmy mám zkoušet nechat zapíjet vodou…na hrneček kašlu, evidentně je k ničemu :) díky moc!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
13.3.21 08:46

@Niffu Ahoj, zkus si pročíst i recenze .
Jinak za mě lžička klasická plastová, tuším kupovaná v Rossmanu. Jídelní sady a mističky jsme měli od Skip hop, vydržely hodně, dodnes je máme, jinak bezva jsou i obyčejné barevné mističky z ikea. Parní hrnec ani ohřívač jsem neměla, vařila jsem na pařáčku a hrnečků jsme vyzkoušely spoustu, oblíbené byly na ven s brčkem a na doma k jídlu hrneček s oušky zašroubovací, něco jako mají myslím i Ikea. Mě holky pily až od cca 8.měsíce, druhá o kousek dříve..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19593
13.3.21 08:51

Úžasné, u prvniho dítěte jsem řešila to samé, třetí ji ze stejného nádobí jako my a vypadá také spokojeně. Tréninkový hrneček první dvě děti nechtěly, teď už ho ani nebudu kupovat a rovnou budeme zkoušet z normálního malého hrnečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat