Vývoj embryí po IVF ICSI

12071
13.7.13 11:29

vývoj embryí po IVF ICSI

Ahoj holky, zakládám toto téma, protože procházím druhým IVF ICSI a jsem z toho dost na nervy, myslela jsem, že to budu snášet lépe než u prvního, protože z toho mam 2 letého syna, ale opak je pravdou. Něco o mne, je mi 31 let, já PCO, imunologie nic moc a manžel mizerný spg, první IVF 2010 bylo 14 embryjek, 4 prvojádra zamrazili a zbytek PK, zbyli dvě blastocysty, jedna luxusní a druhá horší, výsledek syn, měla jsem lehký OHSS, pač folikulů bylo asi 30. V zimě dva kety těch prvojader - nic. Nyní 2IVF, kdy jsem je žádala, aby mne nepřestimulovali, pač ty vejce pak stejně nejsou moc kvalitní a já měla velké bolesti po OPU, výsledek je opět velká reakce vaječníků (na poměrně malé dávky hormonů), 36 folikulů, z toho 20 vajíček, 15 embryí. Po dvou dnech se ale vyvíjí dobře jen 4, jsem z toho zdrblá, bolesti, náběh na OHSS a to vše zbytečně, když embrya nejsou kvalitní, chtěli mi udělat transfer dneska - 3 den od opu, což ani náhodou nechci, nevěřím morulkám, nikdy jsem z nich neotěhotněla, tak jdeme do risku, jestli do po bude nějaká blastocysta. Jak jste na tom byly holky vy? čím je daná tak vysoká úmrtnost embryí? SPG jsme měli nejlepší snad co jsme kdy měli, já po porodu normálně menstruovala a i ta imuno se zlepšila a pak takovéhle zklamání a to nemluvím o přístupu caru (ISCARE v Praze), ale to je jiná kapitola… díky moc, třeba plaším zbytečně, ale jsem od přírody pesimista :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33965
13.7.13 12:04

@MR u PK je větší procento úmrtnosti a s takovým počtem bych do PK nešla. Nezapomen, že pokud je embryo geneticky v pořádku stačí mu k životu i 4 bunky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
13.7.13 12:06

@MR úmrtnost těžko říct..špatná morfologie spermatu..nekvalitní vajíčko..protilátky. Zkrátka je toho víc a nikdo tenhle vývoj nedokáže až tak ovlivnit. Pokud embryo zkrátka není dobré odpadne.Ale nezoufej..na mimčo stačí 1 kousek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
13.7.13 12:10

Já vím, ale já měla 4 8buněčný a ani jednou jsem neotěhotněla, dvě blasty a mam syna, kámoška podstupovala 4 IVF a otěhotněla jen až se jí povedla blastocysta, třetí den je hodně brzy a když jich bylo 15 tak mne ani nenapadlo do PK nejít, kdyby byl aspoň možný transfer zítra, 4 den, ale to by museli v caru pracovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
13.7.13 12:10

Ahoj, já budu příští týden začínat 3 IVF. Můžu se zeptat jaký jsi měla protokol. Já také PCO, druh špatný spermiogram, minule těžký OHSS, imunologie nic moc (Prednison) a Leidenská mutace. Minule 25 folikul z toho 18 vajíček, přežilo 9. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
13.7.13 12:12
@Drbna777 píše:
Ahoj, já budu příští týden začínat 3 IVF. Můžu se zeptat jaký jsi měla protokol. Já také PCO, druh špatný spermiogram, minule těžký OHSS, imunologie nic moc (Prednison) a Leidenská mutace. Minule 25 folikul z toho 18 vajíček, přežilo 9. :(

já měla krátký, puregon - merional, prednison beru též, ještě estrofem na růst sliznice, OHSS lehký, ale bolesti po opu tedy pořádné a čůrání jak při těžkém zánětu močáku, zvětšené vaječníky a trocha volné tekutiny, hodně pij, kup si v lékárně bílkovinu Protifar a nutridrinky, to mi hodně pomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
13.7.13 12:14

@MR nedívej se na kámošku. Každá máme tělo jiný a co sedne kámošce nemusí sednout tobě. To, že jsi neotěhotněla po 72.hodin kultivace neznamená, že jsou špatná embrya..ivf ovlivní x faktorů a mohlo selhat úplně něco jiného. Ale pokud chceš pk tak dělej co uznáš za vhodné. Osobně si myslím, že embryolog ví proč chce udělat et ten 3den.4 den se dělá málokdy..nejlepší transfery jsou 3 nebo ten 5 den.ten 5 den ti nedoporučil proto, že jich máš málo a opravdu na et nemusí být nic a není to tím, že by embrya byla špatná. Jsou zkrátka křehká a do dělohy někdy potřebují jít dřív. tak hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
13.7.13 12:15

Díky za info. Já budu mít asi dlouhý protokol ale z antagonistiky. Minule velmi těžký OHSS, 10 v nemocnici na kapačkách, kdy selhávali játra + ledviny + volná tekutina v břišní dutině. Takže trošku vím na co se připravit. Mě doporučil Dr. na PCO brát Inofolic, prý jsou po tom kvalitnější vajíčka. Tak uvidíme. Jinak stimuluju Puregonem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
13.7.13 12:16

@Drbna777 hlavně po opu hodně moc pij..třeba i 4l denně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
13.7.13 12:19

Jo jo budu pít jako duha :lol: a doma mám už Protifar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
13.7.13 12:22

@Drbna777 šikulka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55622
13.7.13 12:39

@MR ahoj…
tak já taky syn z blasty…
pak u KETU těhotenství z moruly…ale nedopadlo to
pak 3krát ani z blastocysty…ted naposledy jsme dali 2 a ani to nevyšlo
Tak dumám nad dalším IVF…ale jako ty–poprvé 31 folikulů, OHSS, změnila jsem CAR kde byl ten poslední KET a dr.moc stimulovat nechce
Mám vysoké AMH a právě bych zase vyprodukovala určitě mnoho embryí
Držím palce at se risk povede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
novo123
13.7.13 12:43

@MR po prvním IVF to u nás taky nebyl žádnej zázrak, prý je to nějak tak, že ze začátku jsou na vinně vajíčka a pak spermie nebo obráceně, už si to nepamatuju, ale podle toho, kdy ty embrya odchází se dá určit, jestli je to o vajíčku nebo o spermii, myslím, že ze začátku je to o vajíčku, nám odešli všechny strašně rychle a doktor říkal, že to asi bude nekvalitníma vajíčkama. Na druhej pokus jsme změnili protokol a úspěch se dostavil. Ale je to celkově náhoda, chápu, že o tom přemýšlíš, ale nic se na tom nezmění, ani když tomu budeme víc rozumět. Každopádně já jsem pro prodlouženou kultivaci a ICSI, i když je vajíček moc (na druhej pokus jsme měli 22), na konci bylo pět blastocyst - děti z toho mám tři. U prvního jsme dávali snad desetibuněčný a morulu a nic.

• Nahlásit
  • Citovat
12071
13.7.13 13:36

Holky, díky moc za názory, vážím si všech, i když já se přikláním též k PK, protože s tím mam své dobré zkušenosti z minula, není to mé první IVF, ale druhé a to už přeci věděli jak reaguji, tehdy ta úmrtnost byla taky velká, ale vyšlo to, tak proto se k tomu asi klonili znova, tedy ten můj dr, který mi pak frnknul ale byl to borec, hrozně nám pomohl a dodnes si pamatuji, jak říkal, hlavně si nechte udělat PK co to půjde, v Iscaru teď rádi tlačí do ET dřív, pač se bojí, že když nedojde k transferu, budou mít problémy s poj. a to už mi říkalo víc lidí, stejně jako tvrdí, že blasty se špatně mrazí a pak tady čtu, kolik holek otěhotnělo ze zamražených blastocyst. Abych to ještě trochu upřesnila, tak dnes jsem si ráno měla volat do Iscaru, jak to vypadá, přepojovali mne neustále mezi recepcí a laboratoří a pak mi jen suše sdělili, ať se dostavím na transfer, na mou otázku proč dnes, když jsme se domluvili na PK a 15 embryí není tak málo, tak mi řekli, ať přijdu, že mi to pak vysvětlí a po tel. nemají čas, že asi 4 se vyvíjí dobře! já jsem hodně velký nervák a tohle jsem fakt nedala, tak to vzal manžel a to už byla jiná, paní emb. si laskavě prostudovala naši kartu a sama uznala, že když před třemi lety byly dvě blasty, tak by se to s velkou šancí mohlo povést i tentokrát a že tedy schvaluje ET v pondělí. Mě nejvíc ze všeho zničil ten jejich přístup a to mi paní recepční neopomenula připomenout, že dlužíme velký doplatek za 17 oplodnění ICSI!!! :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
13.7.13 13:47

@MR Já vím někdy je ten přístup na pikaču a chce to pevné nervy. Tvůj lékař tě zná mnohem lépe a pokud ti radí pouze PK tak udělej co je pro tebe to nejlepší.
Já myslím u 5.ivf šla do pk se všema embáskama a z 15 embryí mě zůstalo 7 jedničkových blastiček. Bála jsem se toho jak čert kříže, ale nakonec to dopadlo dobře. Když jsem měla 72.hod kultivace tak jsem měla skoro stejný počet.
Tak holka povídej si s nima na dálku a věř jim..bude to dobrý :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama