Vyvolání porodu před Vánocemi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 13:39
Vyvolání porodu před Vánocemi

Ahoj,
termín porodu 19.12., dle UZ 18.12., dnes jsme se domluvili s panem doktorem, že zítra ráno nastoupím k indukci porodu. cervix skore 4-5, vše je připraveno, na CTG vše v pohodě, děloha jen lehce dráždivá, zatím žádné kontrakce, břicho mi zatim netvrdne, jen v posledních dnech se chodím více vyprazdňovat. Nemám žádné zdravotní komplikace ani obtíže, dobře spím, velké břicho mi nevadí, otoky téměř žádné. Důvod k indukci je kromě připravenosti čípku a blížícímu se termínu porodu také to, abych byla doma na svátky a v nemocnici bylo ještě dostatek personálu - což považuju za výhodu. První dítě mělo 4 kg, takže s každým dalším dnem by mohlo mimi nabývat. Nicméně bych si to ještě ráda promyslela, zda nevyčkat na přirozený příchod děťátka (i kdyby to bylo na Štědrý den, je mi to jedno a někdo snad v porodnici sloužit bude) - věřím, že se tak stane každým dnem. Indukce prostaglandiny mi nevadí, mám obavu s nutností použití oxytocinu, který snad ale mohu odmítnout. Je možné vyvolat porod jen s prostaglandiny (tableta) bez použití oxytocinu? Je tu někdo kdo by mi pomohl se rozhodnout?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
katyna1984
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 17.12.18 13:43

Mám známou, které ráno zavedli tabletku a do 4 hodin od zavedení porodila. Ničím jiným ji nepomáhali.

Ale kvůli připravenosti miminka bych sama za sebe vyčkala, až si ono samo řekne, kdy je čas.

Tejule
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 17.12.18 13:46

Já bych zatím pokud je plod naprosto v pořádku, vše je ok a nic nehrozí a je to jen kvůli vánoc, počkala, spíš bych požádala o hamiltona, večer si dala červený, teplou vanu a sex a pokud to ještě k tomu není, tak bych to nechala, ale jen pokud je vše v pořádku.

Ketris
Echt Kelišová 9768 příspěvků 17.12.18 13:46

Ja bych na tvem miste na vyvolani nesla.. jen kvuli pohodlnosti a jestli nahodou bude personal :roll:

Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30152 příspěvků 17.12.18 13:47

určitě bych počkala..vyvolávaný porod je více bolestivý, tělo zkrátka není připraveno a všechno je tzv na sílu…
nech si udělat HH a počkej..i na svátky tam někdo bude a zase to může být klidnější když tam bude mít lidí..

panenka87
Extra třída :D 13403 příspěvků 17.12.18 13:47

Abych byla úpřimná, já bych porod nevyvolávala jen skrz blížící se svátky. :think: A pokud ty i miminko jste v pohodě, tak proč ho vyhánět nepřirozeně? To ale můj názor :)

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10303 příspěvků 17.12.18 13:48

No me sice vyvolavali, ale trvalo to od prvni tablety 3 dny, doslo i na oxy a zakonceno sekci. Nemusim popisovat prubeh tech 3 dni :roll: Ale odpoved ti nikdo neda, kazda to mame jinak :nevim:

ivašot.
Kelišová 6882 příspěvků 17.12.18 13:48

Já nijak nebojuji proti lékařské asistenci a zásahům při porodu. Ale tahle prvoplnánově jít proti přírodě a porod vyvolávat, když k tomu není žádný důvod, to bych nedělala.

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10303 příspěvků 17.12.18 13:49

Jinak personal tam byt musi :lol: rodila jsem kolem svatku a porodnice byla narvana rodickami.

NInaL.
Kecalka 159 příspěvků 17.12.18 13:49

Tak hele ja deti jeste nemam, tak se k tomu asi nemam co vyjadrovat, ale tema tehu a porodu me zajima. Uprimne me teda desi, ze by mi nekdo nutil indukci aniz bych prenasela, jen kvuli tomu, aby bylo dost personalu. Cetla jsem tady uz dost diskuzi a denicku, jak debilne muze skoncit indukce. Jasne, nekdy je to nutne, je nebezpecne prenaset dlouho. Ale takto, to teda ziram 8o

Uživatel je onlinemonzaj
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 17.12.18 13:50

Nesla bych.. nechala bych zatím na prirode když k tomu není jiný důvod než svátky a personál.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44231 příspěvků 17.12.18 13:51

Osobně a čistě ze svého pocitu - první dítě jsem několik dní přenášela a tak nějak mi přišlo, že je všecko, jak má být - narodilo se, když se samo rozhodlo, že se narodí. Porod byl pohodový, miminko ani neplakalo… Teď mám komplikace a vím, že pokud se dítko nerozhodne na svět samo dřív, nejpozději v termínu či dříve mi porod vyvolají. Samozřejmě to v nejmenším nezpochybňuji a dávám doktorům za pravdu, jsem dost sledovaná, ale tak nějak je mi to líto a vymýšlím, jak ho přemluvit, aby se samo rozhodlo třeba pár dní před termínem :) Takže za mě - pokud k tomu není konkrétní příčina (miminku se nedaří, špatná placenta, nějaká nemoc, dlouhé přenášení…), do vyvolání bych dobrovolně nešla.

rena621
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 17.12.18 13:53
@Anonymní píše:
Ahoj,
termín porodu 19.12., dle UZ 18.12., dnes jsme se domluvili s panem doktorem, že zítra ráno nastoupím k indukci porodu. cervix skore 4-5, vše je připraveno, na CTG vše v pohodě, děloha jen lehce dráždivá, zatím žádné kontrakce, břicho mi zatim netvrdne, jen v posledních dnech se chodím více vyprazdňovat. Nemám žádné zdravotní komplikace ani obtíže, dobře spím, velké břicho mi nevadí, otoky téměř žádné. Důvod k indukci je kromě připravenosti čípku a blížícímu se termínu porodu také to, abych byla doma na svátky a v nemocnici bylo ještě dostatek personálu - což považuju za výhodu. První dítě mělo 4 kg, takže s každým dalším dnem by mohlo mimi nabývat. Nicméně bych si to ještě ráda promyslela, zda nevyčkat na přirozený příchod děťátka (i kdyby to bylo na Štědrý den, je mi to jedno a někdo snad v porodnici sloužit bude) - věřím, že se tak stane každým dnem. Indukce prostaglandiny mi nevadí, mám obavu s nutností použití oxytocinu, který snad ale mohu odmítnout. Je možné vyvolat porod jen s prostaglandiny (tableta) bez použití oxytocinu? Je tu někdo kdo by mi pomohl se rozhodnout?

Kazda jsme jina ja mela i tabletky i oxitocin jeste kapacky a ne a ne dite 3kg
Druhe 2 dni bolesti i tabletky i oxitocin i kapacky a nakonec to skoncilo cisarskym rezem .druhe dite melo 3,5kg.
Taky u obou jsme delali klystir a prepychovali plodovu vodu.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 17.12.18 13:54

Take bych nesla, to uz bych se radeji nechala pak prooustit jako ambulantni porod, kdyz by mi tak moc zalezelo na svatcich. Ale to bych osobne take neudelala, ja bych si proste Stedry den udelala pripadne o den dva pozdeji.

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 17.12.18 13:57

Já měla vyvolávání pouze tabletou, ráno v půl osmé zavedeno, od 8 kontrakce a porodila jsem v půl páté odpoledne. Oxytocin jsem dostala až úplně na závěr a to jenom protože to bylo koncem pánevním. Oproti prvnímu porodu to byla rychlovka :) Kontrakce byly výživné už od začátku, ale zpětně to vnímám pozitivně, šla bych do toho zase :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >