vyvrácená nožka

741
4.1.07 17:14

vyvrácená nožka

ahoj,

potřebuju radu nebo zkušenost. Anička při chůzi vykrucuje chodidlo dovnitř, jakoby šmajdá. Byla jsem s ní u ortopeda, řekl, že je v pořádku, ale viděl ji z metru, ani žádný rentgen nedělal. Tak nevím, jestli se to spraví s tím, jak bude víc chodit, nebo mám znovu střečkovat u doktorů.
Když běhá doma, je to dobrý, ale když jdeme na delší procházku, je to dost poznat, místo aby měla nožku ven, chodí tak trochu po vnitřním kotníku.
Poradíte?

Dík

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1935
4.1.07 17:20

Ja osobne bych asi zasla k jinemu ortopedovi… pro jistotu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
4.1.07 18:21

Ahoj Bibi

Jonáš dělá něco podobného - byla jsem s tím zatím jenom u obvoďáka, a ta mu změřila nožičky metrem - a prý také dobré.. Ale k ortopedovi se chystám také.. U tebe bych zkusila ještě jednoho ortopeda - přece jenom dva dr. více vidí

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
4.1.07 18:34

Bibi, Vítek stáčí obě nožky dovnitř od narození, masírovala jsem mu je ale pořád i při chůzi je vtáčí. Pediatrička mi říkala, že je to OK, do 3 let to většinou samo odezní,důležité je, že tu nohu nemá fixovanou v té poloze, ale je volně ohebná. Pro jistotu jsem si vyžádala doporučo na ortopedii a tam mi Dr. řekla totéž-do 3 let pohoda.Nožku mu akorát prohmatlaa a koukla se jak chodí.K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
4.1.07 18:53

Jé, Kristain, tak to si mě uklidnila. Ještě asi zajdu k obvoďačce, ale na té ortopedii asi křečovat nebudu, jestli vám to řekli taky tak. Protože tady ti ortopedi, to je fakt děs, hlavně v dětské nemocnici. . .
no nic, tak dík :lol:

Zdravíme Vítečka !

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.07 19:02

náš malej chodí také tak,že pro změnu má jakoby špičku dovnitř a kolikrát mi i přijde,že má vybočený kotníček-jakoby začal šmajdat na vnitřní kotník. Konzultovali jsme to s bývalým pediatrem,ten řekl,že je to vpořádku, pak jsme se stěhovali a tím měnili i pediatra a nová dr. se také podívala,nechal ho projít a řekla,že je vše v naprostém pořádku,že se nožičky vyvíjejí delší dobu-akorát nám ten 1.kontroloval botky,jestli máme dobré a když schválil,že máme kotníčkové nezávadné, tak už jsem opravdu byla klidnější. Dneska musím konstatovat,že v jedněch jediných botech-obyč.polobotkách z Lidlu za 150kč koupených jen na písek a na odrážedlo mi podle podrážky 1 botky přijde,že v těchto šmatlá, tak jsem je vyhodila. I když to možná bylo tím,jak jezdil na tom odrážedle a už byl na něj velký. Vtáčení pozoruji jen u kozaček ale jiných botek ne a i u těch kozaček je to už jen minimální :wink:

• Citovat
  • Upravit
741
4.1.07 21:56

ajo, to mě nenapadlo, že by to bylo botičkama :? Já teda kupuju zá:,–(ně „žirafky“, ale i tak je to důvod k zamyšlení.

Každopádně díky.

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
4.1.07 22:38

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
5.1.07 09:42

Ahoj holky,
Marťa taky vtáčel špičky dovnitř a tak nějak šmajdal. Dětská doktorka mi řekla, že musím být trpělivá, že nožička se vyvíjí déle a do tří let se to zpraví. Teď budou Marťovi tři a chození se hóóódně zlepšilo. Nešmajdá už vůbec a špičky taky nevtáčí dovnitř, takže to chce asi více trpělivosti. Jen občas trošíčku zašmajdá, když chodíme hodně dlouho, ale to se občas zamotám už i já :D :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
2.6.11 16:39

křivá nožka

Ahojte holky já mám 8měsíční dcerku a mojí mamce furt příjde že má křivou nožku.Ale když jsem byla u dr.na 8měsíční prohlídce tak mi řekla že dokud nezačne chodit tak se nemusím obávat ale mě taky příjde celkem křivá i když jsem četla že ty nožičky pořád rostou tak váhám jestli jít k nějákému doktorovi nebo jestli je brzo když se začla zatím stavět teprv :think: poraďte prosím dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2712
2.6.11 21:16

Hanákovy biomechanické ort. vložky

Ahoj, moje dcerka (5 let) má vbočený pravý kotník, je to vlastně plochá noha, kdy se bortí podélná klenba. Objednala jsem jí Hanákovy dětské sandálky, které dokážou prý nožičku už do půl roku napravit, bude je nosit ve školce místo papuček. A do kotníkových bot jí koupím za 250 Kč Hanákovy biomechanické ortopedické vložky. Prý je to takový malý zázrak, nový český patent, tak uvidím. Kdyžtak mrkni na www.botyhanak.cz
Máte někdo s Hanákovými vložkami zkušenosti? Budu ráda za informace, děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama