Je to pupeční kýla?

386
4.1.07 10:50

Je to pupeční kýla?

Ahoj všichni,
dnes jsem vypozorovala u našeho Adámka, že když brečí vystoupne mu trošičku pupíček. Myslíte, že je to kýla. Doktorky jsem se ptala, ale to jsem ještě nevěděla, že mu vystupuje pupíček. Ona řekla, že kýlu nemá. Nevím, jestli je to dědičné - já a moje mamka ji máme operovanou. Moc děkuji za odpovědi.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
4.1.07 11:07

mozne to je, nam podobny zpusobem u 9 mesicniho ditete pani doktorka diagnostikovala pupecni kylu, pry se to snad vstreba, jinak v sesti operace…
Zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
41
4.1.07 11:27

Ahoj Evo :)
zase shoda, Adámkovi taky trošku vystupuje pupík, ptala jsem se dr na chirurgii (kontrola po operaci hydrokély) i dětské, obě mi řekli, že je zatím pupík jen malinko vystouplý a že se asi do 5-6 let s tím stejně nic nedělá a hlavně, že tím, jak se bude čím dál víc pohybovat, tak si bude posilovat břišní svaly a tím se ta kýla většinou ztratí. Takže jsem zatím klidná.
Měj se
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
4.1.07 11:31

Ahoj Evi,
s těma našema klukama je to fakt sranda:-) Doufám, že se jim to vstřebá. A vy už jste byli na operaci hydrokýly? Co to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
4.1.07 11:47

Hydrokéla=vodní kýla vypadala tak, že měl jedno varlátko větší než druhé - měl tam jakoby váček s vodou, velikost asi 3×4 cm. Zjistila mu ji dětská dr už ve 3 měsících, jezdili jsme na kontroly do Motola a v roce mu ji operovali (taky se prý často stává, že do roku zmizí, Adámkovi nemizela, tak šel na operaci). Už druhý den byl v pohodě, zdá se, že je už všechno ok, jizva je krásně zahojená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
4.1.07 11:53

Tak to je dobře.
To jsou věci, co si ti prckové všechno nenavymýšlí, co? Adulka má zase malinko zvětšený kalicho-pánvičkový systém u ledvin. Nic se s tím taky nedělá, protože to je malé, ale chodíme na kontroly. Doufám, že už je to vše, co si na nás kluci vymysleli:-) Zatím pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
4.1.07 11:57

Ahoj,

Bara ma pupecni kylu od narozeni, presne jak popisujes, kdyz breci je to videt. Pri posledni prohlidce mi dr rekla,za nemusim mit z te kyly strach, ze je tak malinka a ze se ztahne. Nema jeste srostle svaly v medialni care na brisku, tak cekame do roka, jak se to vsechno spravi, nebo ne, event. operace :cry: :cry:

Tak at se dobre dari :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
4.1.07 12:00

Malá má taky kýlu, zatím se jen sleduje. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
4.1.07 12:53

Ahoj holky.
Kamarádka šla se synem taky k lékaři, malýmu bylo v tu dobu něco málo po prvním roce. Na chirurgii jí řekli, že to nechají, protože svalíky na bříšku nejsou ještě zpevněný. A kdyby se to nezlepšilo, tak operece kolem pátého roku. Kýla je fuč… :D
Tak pa pa a neboj se.
Ps: Taky máme Adámka 21 měsíců :D Jen se mi nedaří metřík, tak to není vidět :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.16 02:53

Moje dcera má též pupeční kýlu jsou ji 3 měsíce. Pediatr nám řekl, že je to normální a do roka se to má ztratit. Mám fajn mámu a ta mi domluvila rehabku. Při prohlídce mi paní poradila mačkaní pod prsní bradavkou mezi žebry v důlku jak na jedné straně chvíli tak i na druhé straně ne současně. Zatím to vypadá na dobré cestě při mačkání se ji zvedají nožička i s zadečkem nahoru tak, že si kýlu zatlačí zpátky do břišní stěny. tato cvičení provádím při koupání večer jen malou chvíli ono je to pro malou nepříjemné. Ale pro neoperování je to lepší a dá se to vydržet mě to pro ní bolí víc, ale to je náš úděl maminek :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama