Od kdy má dítě mluvit?

4270
1.1.07 09:15

Od kdy má dítě mluvit?

Zdravím všechny v novém roce a mám dotaz. Dcera bude mít koncem ledna 2 roky a kromě máma, ne, ba nic neříká. Chtěla bych vědět od kdy začaly vaše dětí víc povídat a jestli se dá nějak dítě rozmluvit. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16728
1.1.07 09:21

ahoj Brum,

začnu otřepanou větou- „chce to čas a každé dítě je jiné“ :lol: .

některé jsou prostě línější :lol:

syn má 2 r. v unoru a uplně se rozkecal až před měsícem,ale stojí to za to :D :D :D . Pusu nezavře celý den. pamatuje si každé slovo a hned jej začne používat, také začal více skloňovat a časovat ( z čehož mám radost ! :wink: ).

Určitě si s dcerou stále povídáš a čteš, tak si nemáš co vyčítat. Prostě jednoho dne ji to chytne a začne ..... těš se :lol:

Irias + štěpán 22,5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
1.1.07 09:44

Malá je „knihomol“ takže neustále prohlížíme knížky a čteme. Teda já předčítám. Hodně říkanky ale také pohádky před spaním. Spíš mě připadá že je to poslední tři, čtyři měsíce stejné. Prostě žádný pokrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
1.1.07 10:58

neboj, to příjde najednou a pak bude mluvit daleko lépe, než všichni ukecánci okolo. čeká asi jen na absolutní dokonalost ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
1.1.07 11:08

Neboj,

můj syn taky začal mluvit až ve 2 letech a pak to teda stálo za to… určitě se rozmluví… a pak si budeš říkat, proč chvíli nemlčí :lol:

Chce to trpělivost :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
1.1.07 11:13

ahojky,
tak naše holky začaly pomalu rozvazovat taky po druhém roce, takže klíííd - od té doby pusu nezavřou :P
my taky hodně čteme a hlavně pořád něco povídáme - i na procházkách, zpíváme, básničky a písničky opakujeme, ale určitě i tohle je hodně individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
1.1.07 11:20

ahojky, hodně záleží na tom, jestli „jenom nemluví“ ale jinak se chová normálně- jestli komunikuje pomocí očního kontaktu, gest apod.má i jiné projevy, které jsou neobvyklé proti dětem podobného věku?jak se jinak projevuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.07 11:24

náš Luky žvatlal jak se mu chtělo-někdy krásně,ale někdy se mu prostě nechtělo a řekla bych,že se rozpovídal až kolem toho 2.roku pořádně. A na začátku dělal pořád to,že než něco vyřkl,řekl si to potichu pro sebe,tak třeba opravdu čeká na dokonalost slovíčka :wink: Dneska si říkáme s manžou,že ten klučina chvilku tu pusinku nezavře a říkají nám to i ostatní, takže se těšte :)

• Citovat
  • Upravit
425
1.1.07 11:47

Nic si z toho nedělej, že ti nechce moc mluvit na 2 letech. Mně naše dětská taky kolem toho dělala až moc velké boom, že pořádně kluk nemluvil. Přestože jsem se mu co se mluvení hodně věnovala, protože máme opakovanou vadu řeči v rodině. Mlel si tou svojí „hatmatilkou“ a kromě mně, nikdo moc nerozumněl. Pak se to trošku zlepšilo, ale stále prohazoval slabiky nebo některé úplně vynechával. Pak jsem se stejně dočetla, že je to opravdu individuální. No a teď mu jsou 3 roky a kolikrát se těším, až bude klid a tu pusu na chvilku zavře. Doktorka mi furt vyhrožovala, že s ním budu muset chodit na logopedii a kdoví kam ještě a teď na 3 letech umí celou abecedu (tiskací velká i hůlková písmena), čísla, veškeré značky aut, většinu zvířat a doktorka je z něj hotová :lol: A to se přitom naučil sám od sebe. Jen se nás vždycky když něco viděl zeptal oblíbenou větou: Co to jéééé ???? a pak už si to zapamatoval. Nevím, co s ním budu dělat až začne chodit do školy, protože ani tohle si myslím není ideální, ale když mu to jde samo ......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
1.1.07 14:44

Re: Od kdy má dítě mluvit?

Brum píše:
Zdravím všechny v novém roce a mám dotaz. Dcera bude mít koncem ledna 2 roky a kromě máma, ne, ba nic neříká. Chtěla bych vědět od kdy začaly vaše dětí víc povídat a jestli se dá nějak dítě rozmluvit. Díky za rady.

Děti začnou víc povídat až sami budou chtít, to je u každého prcka hrozně individuální, myslím, že proto abys malou rozmluvila děláš maximum, jenomže to záleží na ní :lol: Mimochodem můj syn se také rozmluvil až po druhém roce, ve dvou letech měl slovní zásobu jako tvoje malá. My měli navíc ve slovníku auto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
1.1.07 14:46

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
1.1.07 19:47

Milá Brum,

náš miláček mluví nebo spíš piští a vyřvává celý den, všechno opakuje, dokonce někdy i skloňuje a časuje, podle toho jak to slyší. Hodně čteme a mlčochové zrovna nejsme, takže to má asi po nás. Ale proč píšu, můj švagr, když byl malý začal mluvit kolem 4. roku, do té doby byl moc hodný a furt nic neříkal, o to lépe pak začal. Babi, to je samozřejmý apod. 8O :lol: Dodnes to po rodině koluje jako výborný vtip :wink: Až začne mluvit, budeš možná koukat, co už nastřádala do hlavinky :P
Hezký rok 2007!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
1.1.07 20:20

Díky. Myslím že jinak všechno je v normě. Všemu rozumí, když ji řeknu ať zavře dveře, tak jde a zavře je. Nebo když jí řeknu ať si donese knížku že budeme číst, tak jde a přinese ji. Prostě se jí asi nechce nebo si dává na čas. S nočníkem taky v pohodě. Po čtyřech měsících jsme v podstatě přes den bez plínky. Dávám ji, ale v 90 % je suchá. Asi to mluvení chce čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
1.1.07 20:25

Tak vidíš, to je fajn, ž si umí poradit i jinak s tou komunikací.Budete v pohodě, vše doženete!! :)
Hezký večer
Aileen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
1.1.07 20:30

Fakt klid, my jsme bez plínky přes den od 16m ale mluvit moc nemluví, respektive teď začíná a každý den přihodí nějaké to slovo a je podobně stará. V knížce jsem se dočetla, že je důležité, jestli rozumí. A to ta naše moc dobře :) Hlavně nenutit, aby řekla to a to. . . Za pár měsíců se tomu budem smát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama