Pomoc!! mlácení a házení věcmi !!!

287
23.12.06 09:20

Pomoc!! mlácení a házení věcmi !!!

Ahojky,
prosím o radu… nějak nevím,jak správně postupovat. Terezka hází věcmi - tedy spíš prudce mrskne :evil: a chodí a plácá nás rukou.
Jednou viděla, jak se mezi sebou pošťuchuje babička s přítelem. Od té doby začala lehce poplácávat. Teď stačí, abych na něco řekla NE - nijak zle, prostě zákaz a pak následuje vysvětlení situace. Terezka začne ječet a pak přijde a plácne mě. Nebo ji manžel pošťouchne a ona se zamračí a prostě ho flákne. Nebo prostě jen tak bezdůvodně… A nějaké "Terezko, co to bylo, to se nedělá! Nesmíš mlátit maminku, ani tatínka! ..... " nefunguje, klidně plácne ještě.

Já tedy dvakrát ujela, než jsem si uvědomila, že pokud jí plácnu na oplátku jen uvidí, jak to funguje. Že jsem se prostě naštvala a plácnutí jí vracím a plácnutí bolí. Pokud se ona naštve, tak vidí, že je na místě plácnutí osoby, která ji naštvala. Pak klidně přijde a dá mi pusinku a fouká na to místo, kam plácla, hladí. Ale prostě plácne!! Co s tím?

Myslíte, že je lepší vrátit plácnutí (samozřejmě s mírou), aby cítila, jak to druhého také bolí a pak vysvětlovat, nebo je lepší se udržet a vysvětlovat a vysvětlovat a vysvětlovat aby prostě plácnutí vůbec neprobíhalo a tak neměla po čem se opičit? (… to bude něco na moje nervy!) ???

Jinak je Terezka hodná, poslouchá, je v pohodě… ale tohle mě fakt drtí!

Moc díky za reakce a přeju Vám všem krásné a pohodové Vánoce!

Ahojky
Nenicka+Terezka 25m a kousek :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

374
23.12.06 15:12

dítě

Ahojky Neničko,mám doma ted to samé.Je to věkem to časem přejde .Už jsem celkem proti těmto náladám Terky imunní.Já ji odstrukuju ,jako ,že to není hezký co dělá.Většinou když ji kvůli něčemu napomenu tak na mě tak nehezky zařve mami a jde mě plácnout.Když ji napomene Petr hned se robrečí a běží za mnou.
Plácnu ji jen když třeba někoho schválně poškrábe nebo když mi chce vlítnout do silnice a nechce za ruku.

Pevné nervy !!!

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
23.12.06 20:18

Tak my máme doma to samé a taky nevím co s tím. Když Bruník něco chce např.v obchodě něco vidí v regálu tak mu řeknu „ne“ a první jeho reakce je že začne ječer, pokud ho drzím v náručí tak mě plácat po obličeji a pokud nic nemá v ruce tak si rychle něco najde a prudce tím švihne o zem. Když nemá nic po ruce tak je to vždy minimálně dudlík z jeho pusinky…taky nevím co stím .-/
Bohužel je maly a nějaké vysvětlování že maminka se nebije, že se to nedělá nemá vyznam..připadá mi, že to nechápe.
Poradí někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
23.12.06 20:59

Holky, řeknu vám, že jsem docela ráda, že v tom nejsem sama. Řeším to doma taky. Myslím to plácání. Malý mi taky klidně jednu flákne jako by nic prostě když není po jeho. Dnes mě přišel dokonce plácnout když se odpoledne vzbudil a nebylo to z legrace. Prostě se tvářil naštvaně a tak mi jednu plesknul. Vůbec to nechápu jak na to přišel a moc mě to mrzí. Vysvětlování nepomáhá. Žádné NE na něho neplatí. Takže mu dám přes ruku taky aby to cítil. Pak samozřejmě brečí, ale je to pořád dokola. No snad je to jen nějaké přechodné období. Jinak je dost bojácný a mamánek tak nevím proč dělá to co dělá.

No aspoň vím, že v tom nejsem sama.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
27.12.06 09:30

holky, tak jsme to s manželem ještě jednou probírali, jak budeme postupovat a co s tím.

Tomáš mi řekl podstatnou věc. Největší průšvih není, že Terezka plácá a hází hračkami. Největší problém je, že při tom nic necítí. Několikrát za den nás pohladí, obejme, dá pusinku, je úžasná. Ale pokud jde o „plácavé situace“ má chladný výraz a působí, že je jí to jedno.Slova to se nedělá znamenají, že ještě zatupluje. Oplátka znamená jen další ukázku toho, „jak se to dělá“, když nás malá něčím nazlobí nebo naštve a klidně mě praští ještě s větší razancí a několikrát. Nefunguje to.

Každopádně si myslím, že v ní budeme něco „lámat“, protože tohle se prostě nedělá. Je jen otázka jak. Aby jí to nechalo co nejmenší následek, pokud možno žádný blok. Je vidět, že je silnou osobností. Hodlá si jít za svým tak dlouho, dokud po jejím nebude. Což je pro život určitě dobré,né však pro tuto situaci a další podobné. Nejsme ani jeden povaha, abychom násilí řešili násilím. A jak jsem se přesvědčila, k ničemu nevede, že jí taky plácnu. Ještě zatupluje. Ne z naší strany znamená najust ano. Tak jsme se rozhodli jít na to přes city. Chceme v ní vzbudit pocit, že ji to mrzí, že ublížila, že udělala bebíčko a že nemůže jen tak ubližovat.

Například když mě plácne, tak říkám, že mě to teď moc bolí, ublížila mi, mám od ní bebí a teď pláču a nekamarádím se s ní. S holčičkou, která mi ubližuje se nekamarádím ani ji nechovám.
Pokud zkusí svůj trik :lol: :twisted: že mi po facce hned přijde dát pusinku, tak ji zabrzdím a řeknu, že žádnou pusinku nechci, protože mě to i tak bolí a když mi bude dělat bebíčko… viz výše.
Nelze v tom asi ale pokračovat nějak dlouho a ještě v jinýc hpřípadech. Nepřeju si z ní mít zas nějakou přecitlivělou v koutku stojící dívenku, které je všechno líto. Ale cit v těchto situacích přece mít musí, už jesou jí víc jak dva roky, je na čase.

Druhý den pozorujeme pokrok k lepšímu, ale nechci to zakřinout. Snad to i někomu pomůže, i když každé děcko je jiné, na každého platí něco.
Tak nám držte palce a moc děkuju za podporu!

pa Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.12.06 22:09

Mam takovy jeden tip, ktery zda se zacal fungovat u nas. Nas Frantisek 2rkoky,3 mesice-misto placani zase skrabe ci stipe nas i malou 4mes.sestricku. Vycetla jsem na anglickych strankach metodu tzv.TIME OUT.
Hned jak dite placne, kopne skrabne… vezme se a po:,–(i na zidli v mistnosti kde jsme my sami ja ho mam v kuchyni a rekne se rozhodne a klidnym hlasem ,,placnul jsi tak tu budes 2 min na zidlicce pak se omluvis nebo tak nejak. Minuty jsou podle veku ditete. Dite nema byt vrusovana nevenuje se mu pozornost zidlicka ma byt dospelacka aby nedosahlo na zem a kdyz sleza po:,–(i se nekompromisne zpet. Na Frantiska to pusobi. Zklidni se tam, je to urcity druh trestu ale ne tak nasilny jako naplacat- ve Fr totiz fyzicky tres jen stupnuje agresy. Nekdy se snazi uniknout ale pak tam zustane do konce a bezi se sestricce omluvit. Jednu dobu jsme ho zavirali do jeho pokoje ale on tam hystercil a nazidlicce se neciti tak uveznen…
Nevim zda je to srozumitelne
Na kazde dite plati neco jineho tak at se nam vsem ve vychove dari

Marketka a Frantisek2,3 roky Marianka 4,5mesice

• Nahlásit
  • Citovat
28414
2.1.07 21:45

Ahoj Nenicko.
Máme doma 21 měsíčního klučinu. Je neuvěřitelně živej a pěkně se vzteká. K tomu samozřejmě patří mlácení s hračkami a plácání. Já se někdy popravdě neudržím a použiji metodu jak ty na mě, tak já na tebe a vrátím mu přesně to, co udělal on mě - plácnu, štípnu, kousnu, apod. (jemně, ne že má modřiny). Aby viděl, jaké to je. Velký účinek to ale nemá, tak se to nažím nedělat. Spíš se mi víc vyplatí se ho nevšimnout. To funguje i u vztekání, postě ho nechám. Klid není hned, má výdrž, ale vyvzteká se. Taky občas použiji fintu z Chůvi v akci. Odvést pozornost dítěte na jinou věc, třeba aby něco udělal. Příklad: dej kostky na sebe, nalož opičku na valník, podej mi pantofli, ltí ptáček apod. Občas to zabírá.
Jsou to naši miláčkové, ale chce to s nimi pevné nervy a zachovat si zdravý rozum. Pořád si říkám, že takovéhle výlevy má téměř každé dítě (co vidím po obchodech a ve městě). Oni z toho vyrostou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
7.5.17 18:17

Ahoj holky, mame to same. Maly ma sice jen 14 mesicu, od malicka aktivni, neposednej, proste je to zvire :-D taky je pekne vzteklej…kdyz me tahne za ruku a ja zrovna nemuzu (varim nebo tak) tak se zacne vztekat a lehne si a rve…to prisuzuji vyvoji a cekam ze to jednou prejde :mrgreen: ale ted posledni dny zacal presne jak pisete…hazet veci, hracky…proste vsim…uz me i trefil legem do cela, ze jsem mela modrinu…nejake „ne“ na nej vubec nezabira…zatim jsem teda placla pres ruku, rekla ze nesmi a zacala vysvetlovat…ale ani placnuti to na nej taky neplati…ted se prave (asi kuli me) :? Zacal i placat…jak postupovat? Manzel si mysli, ze je zmatenej, kdyz mu na balonky rikame „hop“ a s nimi hazet muze…tak ze jeste nerozezna.. Podle me rozeznava moc dobrr, ale proste zlobi naschval…bojim se, ze az v lete budem na hristi s detma, ze je bude terorizovat…a obcas se ho uz i bojim ja :-D prosiiim. poradte :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama