Vyživné zpětně

8.3.16 15:19

Vyživné zpětně

Ahojte, prosím o radu. Mám syna ve druhé třídě a beru výživné 1500 od jeho tří let. Ex jezdí kamionem a jeho příjem nevím. Máte některá zkušenosti o kolik zvýšit a jestli to jde i zpětně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6297
8.3.16 15:29

@Zuzu0710 tak nejlépe od nástupu do školy s tím, že uvedeš, jak se mu zvýšily náklady - dojíždění, školní pomůcky, které musí hradit apod. Ale budeš muset zdůvodnit, proč o to žádáš zpětně.
Bohužel kamioňáci většinou berou min. mzdu a zbytek dostávají na ruku načerno, ale pokud je z velkého města s nízkou nezaměstnaností, tak na 2 tisíce by to zvýšit mohli.
Nejdrřív bych se ale zkusila domluvit přímo s ex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
8.3.16 15:33

Zpětně to lze, klidně i tři roky, ale od nástupu do první třídy určitě, to je důvod ke zvýšení, sepiš, včetně kroužků, pomůcek a všeho, co to dítě stojí. Zažádala bych já osobně klidně o 3000, možná víc, kdyby soud snížil.

Pokud jezdí s kamionem do ciziny, bude mít základ v korunách, většinou 10.000-15.000, ale spíš těch deset, to je základní mzda, pak má diety-stravé, jejich výši stanovuje zákon a ten říká, že je to v rámci Evropy, některé země tomají nižší jako Slovensko, ale zhruba 45EUR na den, nakolik ale soud přihíží k dietám, to nevím. I když je to dalších skoro 30.000 měsíčně, pokud jezdí těch cca 20-22 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
8.3.16 15:35

@PaníBovaryová nedostávají to načerno, pokud jezdí mimo republiku, musí to dostat oficiálně, zaměstnavatel to musí mít papírově podloženo, ze zákona, ano, je to na ruku, ale doloženo, nikoliv načerno. Z diet se neplatí odvody ani daně. Ale nedostávají se načerno, protože zaměstnavatel je musí vykázat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5482
8.3.16 15:44

Můžeš zažádat tři roky zpětně. Od nástupu do školky bych napsala skokové zvýšení. Je potřeba doložit náklady za školku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6297
8.3.16 15:48
@terinka4444 píše:
@PaníBovaryová nedostávají to načerno, pokud jezdí mimo republiku, musí to dostat oficiálně, zaměstnavatel to musí mít papírově podloženo, ze zákona, ano, je to na ruku, ale doloženo, nikoliv načerno. Z diet se neplatí odvody ani daně. Ale nedostávají se načerno, protože zaměstnavatel je musí vykázat.

hm, kamarád dělal v dopravní firmě účetního a černota tam jela, ale oni jezdili teda hlavně ČR a SR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
8.3.16 15:50

@terinka4444 Znám rodinku, co manžel jezdí kamionem a má oficiálně minimum kvůli exekucím, aby si mohl žít a pořizovat drahé věcičky, auta, předělávat dům…Ofiko má 15 tisíc a stranou má mnohem víc..a jezdí do ciziny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.16 16:39

Právě o to jde, kolik mu napíšou. I když minule na diety brala soudkyně ohled a ptala se kolik mu zůstává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
8.3.16 16:42
@PaníBovaryová píše:
hm, kamarád dělal v dopravní firmě účetního a černota tam jela, ale oni jezdili teda hlavně ČR a SR

já psala zahraničí, po ČR se neplatí diety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
8.3.16 16:46
@roksy25 píše:
@terinka4444 Znám rodinku, co manžel jezdí kamionem a má oficiálně minimum kvůli exekucím, aby si mohl žít a pořizovat drahé věcičky, auta, předělávat dům…Ofiko má 15 tisíc a stranou má mnohem víc..a jezdí do ciziny..

on to nemá stranou, on to má ofiko, prostě musí mít v zahraničí diety, jsou stanoveny zákonem, zaměstnavatel je prostě musí mít papírově vyplaceny, neexistuje nezaplatit. Ale na diety nemůže exekutor. Ale nejsou neoficiálně. Minimálně ty základní, po západní Evropě 45eur na den mimo republiku. Ty prostě musí být papírově. Mám z toho kvůli kamiónové autodopravě zkoušky, kvůli oprávnění podnikat. A když má exekuce, tak si nepořzuje drahé věcičky, auta a dům, protože mu na to exekutor skočí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
8.3.16 16:47
@Zuzu0710 píše:
Právě o to jde, kolik mu napíšou. I když minule na diety brala soudkyně ohled a ptala se kolik mu zůstává.

no, tak jako tak, 1500 je směšné, normálně zažádej o zvýšení, klidně napiš 3000,já bych napsala víc, nástup do školy je důvodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
8.3.16 16:53

@Zuzu0710 Soudci nejsou blbí. Pokud budeš mít důkazy-svědky, že jezdí pracovně do ciziny, tak ho natřeš. Zažádej si o zvýšení a to 3 roky zpětně. Jde to. Navíc apeluj na rapidní zvýšení s pořízením pomůcek do školy, oblečení, koružky, dolož výdaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
8.3.16 18:08

@Zuzu0710 . Změnu výše výživného lze požadovat u nezletilého dítěte až tři roky zpětně a u zletilého dítěte ode dne podání návrhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.16 22:56

A to jako jste přišla na to až po roce a půl, že se Vašemu dítěti zvýšily náklady. Mě to teda přijde dost neetické, žádat až 3roky zpětně. Nebo si tady myslíte, že Váš ex je Vaše spořitelna a jelikož má s Vámi dítě, tak nemá právo na svůj vlastní život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.16 07:49
@Anonymní píše:
A to jako jste přišla na to až po roce a půl, že se Vašemu dítěti zvýšily náklady. Mě to teda přijde dost neetické, žádat až 3roky zpětně. Nebo si tady myslíte, že Váš ex je Vaše spořitelna a jelikož má s Vámi dítě, tak nemá právo na svůj vlastní život.

A etické je platit 1500 na své dítě s jeho příjmem? neřeknu kdyby měl minimální mzdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama