Vztah mamky a dcery v pubertě

Anonymní
20.11.20 11:34

vztah mamky a dcery v pubertě

Raději anonymně…prosím Vy co máte dcery ve věku 14-15 let, také se Vám dcery mění před očima? Dceru nepoznávám, neustálé hádky, odmlouvání, bordel zanechá všude, kde projde…střídá se naštvaný a vzteklý pohled…už jsem z toho unavená…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6155
20.11.20 11:45
@Anonymní píše:
Raději anonymně…prosím Vy co máte dcery ve věku 14-15 let, také se Vám dcery mění před očima? Dceru nepoznávám, neustálé hádky, odmlouvání, bordel zanechá všude, kde projde…střídá se naštvaný a vzteklý pohled…už jsem z toho unavená…

Dcera má 15 let a řekla bych, že OK. Sama si za mnou přijde pokecat a bordel si dělá jen u sebe v pokoji. Jinde jí to netolerujeme. Přijde mi, že se spíš zklidnila a teď si zase rozumíme trochu více. Ale jasně. že některým věcem podle ní nerozumím ;) Snažím se jí být spíš kamarádkou a ne drábem. Je to třeba vyvážit. Nechci, aby ke mně ztratila důvěru. I s bráchou si teď víc pokecá :D Možná už se jí ty hormonální výkyvy trochu uklidnily. Ale někdo má tu pubertu hodně divokou, možná je to případ tvé dcery :nevim: S tím pak moc toho nezmůžeš.

Příspěvek upraven 20.11.20 v 11:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 11:46

Dobrý den, jsem ve věku, který zde píšete. Mám doma to stejné s mamkou. Přiznávám, že jsem byla předtím občas na facku.. 8o Teď je to zase naopak. Já se pokaždé snažím vyjít vstříc, ale ona ne. Ona vyvolává konflikty. Já už to beru optimisticky a už se do konfliktu nepouštím. Mám asi dost krátkou pubertu, jelikož to netrvalo nějak dlouhou dobu.. Jestli bude chtít, promluvte si. Mně by to pomohlo, já jsem zcela bez takovýchto promluv s rodičem. V tomto jsem na vše sama. Chápu vaší situaci, je to únavné. Buď dceru nechejte ať si to zjistí sama, nebo již zmíněnou konverzaci. :nevim: Nás to bude jednou mrzet.. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
29073
20.11.20 11:48
@Anonymní píše:

A za chvilku začne chodit i hrozně pozdě spát. :cert:
Myslím, že je to normální. Mění se. Její mozek zažívá brutální koupel v hormonech. Už to není dítě, ale ještě není dospělá. Nezbejvá než si držet palce, je to prostě taková peřej při plavbě životem,. divoká jízda, zábava, ale pěkně nebezpečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9848
20.11.20 12:05
@Anonymní píše:

Blbej věk no :mrgreen: Moje dcera byla v tomhle věku celkem v pohodě, koulení očima a držkování to u nás taky probíhalo. Ale nemá smysl se hádat. Já jsem jí vždycky řekla, no jak myslíš a byl klid. Nenech se od ní zatahovat do hádek, je to zbytečné. Když má hádavou, tak se seber a jdi pryč, on ojí to přejde neboj. Když někde nechá bordel a nemíní to po sobě uklízet, tak jí to naházej do pokoje a neřeš to. Když na tebe naštvaně a vztekle kouká, tak se na ní usměj a nic neříkej. Ono jí to přestane za chvilku bavit neboj. Pubertou jsme prošli všichni, někdo jí měl klidnou, někdo bouřlivou, a někdo je v ní celý život :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28172
20.11.20 12:25

Mám takovou neteř. Puberta je od toho, aby nám nebylo líto, že děti vylétávají v té době pomalu z hnízda. No, už se těším, ale mám kluka. Tam lze počítat s posunem o rok či dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
20.11.20 12:36

Mám doma něco podobného a to jí je 6 let. Co s ní budu dělat až bude v pubertě nevím. Třeba do té doby se dostanu do fáze, je mi to bude všechno jedno a budu si myslet, že má holka mírnou pubertu.
Když si vzpomenu na sebe, tak u mě bylo pozdvižení kolem 18 roku, to se mi zhroutil život a byla jsem nasr.na na celý svět. Jediné co pomohlo, si mě prostě nevšímat a být vůči mě v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
20.11.20 12:38
@Russet píše:
Mám takovou neteř. Puberta je od toho, aby nám nebylo líto, že děti vylétávají v té době pomalu z hnízda. No, už se těším, ale mám kluka. Tam lze počítat s posunem o rok či dva.

Kluk s holkou se nedá srovnat. Dokud jsem neměla dceru, neměla jsem o pubertě potomků tušení. Tak se teď pokouším přežít samopřesvědčovánim, že ženský mají těžší život, tak se v pubertě potřebujou víc vyšílet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28172
20.11.20 12:41
@Popeladym píše:
Kluk holkou se nedá srovnat. Dokud jsem neměla dceru, neměla jsem o pubertě potomků tušení. Tak se teď pokouším přežít samopřesvědčovánim, že ženský mají těžší život, tak se v pubertě potřebujou víc vyšílet.

Dítě nelze srovnávat. Někteří kluci mají opravdu hustou pubertu a o holce ani nevíš. Rozhodně se nehádat, to vidím u sestry, že to absolutně nezabírá.

Já bych si ani netroufla tvrdit, že to máme těžší. Jiné ano. Ale i chlapi se během let musí vyrovnat se spoustou věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14334
20.11.20 12:43

Dceři je 14 a občas to je u nás jízda. Už jsem i dostala vynadáno za to, že venku prší 8)
Ale zjistila jsem, že hodně pomíáhá, když ji v těch klidnějších chvilkách obejmu, ujistím, že tu jsme pro ni a celkově jí hodně věnuji pozornosti.
Bordel mi doma nedělá, pouze ve svém pokoji, který si i sama uklízí.
když na mě ječ, tak odcházím a odmítám s ní komunikovat, dokud nepřijde s jiným tónem. Teda většinou, občas mě vytočí a pak ječíme obě. Je to složité období, musíme to všichni přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14296
20.11.20 12:56

Kamarádka to tak má, nerozumí si s dcerou.. Ale je pravda, že když si vzpomenu, co mně vadilo, co mi máma říkala a jak, že to dělá i ona..,
Mám kluky, tak ji do toho nekecám, protože by mě poslala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
20.11.20 13:14
@Russet píše:
Dítě nelze srovnávat. Někteří kluci mají opravdu hustou pubertu a o holce ani nevíš. Rozhodně se nehádat, to vidím u sestry, že to absolutně nezabírá.Já bych si ani netroufla tvrdit, že to máme těžší. Jiné ano. Ale i chlapi se během let musí vyrovnat se spoustou věcí.

Jasně, já jsem to spíš chtěla odlehčit. Taky jsem se s děckama moc nehádala. I v těch nejnáročnějších momentech, náš vztah vydržel. Asi ta puberta prověří, jaký si ho rodiče a děti vybudují, než puberta přijde.

Příspěvek upraven 20.11.20 v 13:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28172
20.11.20 13:17
@Popeladym píše:
Jasně, já jsem to spíš chtěla odlehčit. Taky jsem se s děckama moc nehádala. I v těch nejnáročnějších momentech, náš vztah vydržel. Asi ta puberta prověří, jaký si ho rodiče a děti v budují, než puberta přijde.

Vztah předtím hraje roli. Ale třeba neteř byla nejdřív úplný mazlík, žádné problémy s ní. Teď si to vybírá. Já z ní neteču, jsem nad věcí, protože jsem jen tolerantní teta, co ji nemá denně na očích, ale sestra kolikrát neví, jak na ni. Základ je to přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
20.11.20 13:19

Dceři teprve bude 14let, pubertu už má, ale zatím je to v pohodě. Bordel dělá hlavně ve svém pokoji, tam jí občas donutím, aby si uklidila, i na učení občas musíme přitlačit, ale zatím se učí dobře, venčí sama psa, co potřebuji, udělá a pomůže. Jasně, někdy jí trvá dlouho, než se k tomu dokope, ale už s tím tak nějak počítám.:-) Hodně si povídáme, půjčuju jí šminky, mám pro ní pochopení, dávám jí najevo, že jí mám ráda a hlavně se zajímám o to, co má nebo nemá ráda. Občas se celkem zbytečně urazí nebo naštve nebo je lítostivá, ale skoro se nehádáme, ani jedna nejsme hádavá, já se dokážu omluvit, když přestřelím a zbytečně jí neprudím, ona spíš bere vysvětlování než prosté příkazy. Každému rodiči můžu doporučit, aby si vzpomněl na svou pubertu a jak se k němu chovali rodiče a jak to tehdy sám vnímal. Jo a kluci dokáží mít taky dost hustou pubertu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 16:04

Mám 14 letou dceru a je to jak píšeš. Šílené nálady nahoru dolů, bordýlek, domlouvání a já mám někdy pěkně nervy na pochodu. Navíc trpí i úzkostmi, chodíme k psycholožce. Docela se hádáme, ale teď jsme si povídaly do jedné v noci a nechceme si pokazit náš vztah. Věřím, že z toho vyroste. Hlavně ať ji přejdou ty úzkosti a cítí se dobře.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama