Vztekací období u syna 3,5 roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 13:12
Vztekací období

Syn má nyní 3,5 roku. Poslední dobou se začal šíleně vztekat. Problém je, pokud si v tu chvilku usmyslí, že musí být po jeho. Např. jak mu naliji pití třeba do jiného hrnku než chtěl-záchvat řevu, jak už je rozeřvaný i když mu umyju ten co chtěl a dám mu pití v něm, další řev-nechtěl ho umývat.
Naposled udělal manželovi šílenou scénu ve školce, že chtěl ať ho vyzvedne maminka. Přitom zase přes svátky se upnul na muže a chtěl vše od tatínka.
Ve vzteku má tendenci se po nás i ohnat. Máme ještě 15 letou dceru. Ta se právě vůbec nikdy nevztekala jako malá. Zato nyní-protivná, vzteklá, hádavá puberťačka-dost od ní pochycuje. Prosím o tip na radu, či odkaz na nějakou publikaci.

Reakce:
Teresa.p
Kecalka 396 příspěvků 10.01.19 13:23

ja mam stejne stareho syna. doma zlaticko, ale v obchodaku si proste vse vyrve. ja se snazim neustupovat. jel dnes 2 krat na vlacku a kdyz jsem chtela odejit tak si prede me sedne a vyrve si jeste jizdu a pak v klidu odejdeme. okamzite si seda na zem :roll: syn ma jeste velky problem v komunikaci, takze zrovna jemu bych fakt nemela ustupovat…vcera bylo vsude na netu video jak ucitelka v usa tahne autistickeho kluka po zemi po chodbe za ruku…tak doufam, ze zitra nebudu v novinach ja .radu nemam, jen chci rict-nejsi v tom sama :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 13:36
@Teresa.p píše:
ja mam stejne stareho syna. doma zlaticko, ale v obchodaku si proste vse vyrve. ja se snazim neustupovat. jel dnes 2 krat na vlacku a kdyz jsem chtela odejit tak si prede me sedne a vyrve si jeste jizdu a pak v klidu odejdeme. okamzite si seda na zem :roll: syn ma jeste velky problem v komunikaci, takze zrovna jemu bych fakt nemela ustupovat…vcera bylo vsude na netu video jak ucitelka v usa tahne autistickeho kluka po zemi po chodbe za ruku…tak doufam, ze zitra nebudu v novinach ja .radu nemam, jen chci rict-nejsi v tom sama :hug:
:kytka:
Králičice
Extra třída :D 13325 příspěvků 10.01.19 13:40
@Anonymní píše: :kytka:

Zrovna dnes jsem o tom zakládala diskuzi. Jen mu budou v únoru 3. :hug:

blumen
Hvězda diskuse 45388 příspěvků 10.01.19 13:53

Asi jsi mela velke stesti s dcerou :lol: ja tohle zazivam uz 3 roky, od jejiho jednoho. Ale zlepsuje se to. Vetsinou ignoruju, ji to prejde. Nebo se zeptam predem, jaky hrnek, abych tomu predesla :D

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 10.01.19 14:07

Syn to také zkouší. Snažím se s ním vyjít po dobrém, ale když se ožene, nasekám mu prostě na zadek. Jsou situace, kdy už vím, kdy vybuchne, tak se jim snažím předejít, ale vždycky to nejde. Když jen řve, tak ho ignoruji, odejdu nebo ho odnesu do pokoje, kde si může křičet a dupat jak chce, ale já na to nejsem zvědavá. ;) . Vyřvávat si něco v obchodě nebo jízdu mašinkou, tak už jen ze zásady bych mu to nedovolila. V tomhle bych já osobně nikdy neustoupila. Aby mi dělal scénu a ještě se šel za odměnu povozit nebo dostal sladkost? Proč by to nezkusil stejně příště?

blumen
Hvězda diskuse 45388 příspěvků 10.01.19 14:14

@Teresa.p a kdyz opakujes ze dve a pujdete? Skonci jedna, dobre, vysvetlis, ze jeste druha a pak konec. A pred koncem odpocitas kolecka. Znovu bych ji/ho nenechala jet, i kdyz by rvala a valela se po zemi, hodila bych na ramena/pres rameno a odesla. Casem si zvykne.

Teresa.p
Kecalka 396 příspěvků 10.01.19 14:16

@blumen syn ma vyvojovou dysfazii nebo PAS, ale mate pravdu. no po te treti jidne odesel v klidu. dneska jsme to udelala sparne to si uvedomuju. v obchode chtel zmrzlinu a sedl si do te brecky na zemi, ale to jsem mu vysvetlila, te v zime venku zmrzlinu ne a uklidnil se. no nekdy to proste nedam.

blumen
Hvězda diskuse 45388 příspěvků 10.01.19 14:20

@Teresa.p jasne, tak s poruchou reci to je problem. U nas se to prave hodne zlepsilo, kdyz zacala mluvit. Tak on je asi zvykly, ze jede 3×, ne? Ke kazdemu pristupovat asi individualne na druhou stranu. U nas pomaha to odpocitavani :D a upozorneni dopredu, kolikrat pojede, ze pak nemame penizky

Teresa.p
Kecalka 396 příspěvků 10.01.19 14:26

nevim nekdy nema problem odejit po prvni jizde. je pravda ze jsme dnes byli na tom s tunelem a z toho byl totalne odpalenej :lol: nejlepsi je kdyz mu ukazu prazdnou penezenku to pochopi, ze uz ma smulu a pres to nejede VLAK :P

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >