Čůrání ve školce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jetel
Nováček 10 příspěvků 5 inzerátů 10.01.19 08:54
Čůrání ve školce

Maminky prosím o Vaše zkušenosti.
Dcera tři a čtvrt roku chodí od září do školky. Chodí tam ráda, učitelky super. Ale… odmítá tam čůrat. Má blok a celé dopoledne nečůrá. Chodím proto pro ní po obědě. Občas se počůrá, když už to nevydrží. Vůbec nevíme jak to řešit. Ona se nevyčůrá vlastně nikde kromě domova-doma chodí na záchod bez problému.
Zkoušeli jsme snad už vše… stupátko, redukci, zavřít se samotná, učitelky jsou velice trpělivé. Nikdo jí za to nevyhrožuje… prostě už to je dlouho…
Nemáte někdo stejnou zkušenost? O vánočních prázdninách se každé ráno ptala, kdy už půjde do školky, tak moc se těšila a slibovala jak tam bude čůrat a zase nic.
Nikdo jí nic neudělal. Má slíbeno cokoliv, ale radši nic nechce.

Příspěvek upraven 10.01.19 v 11:23

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
warita
Echt Kelišová 9058 příspěvků 10.01.19 09:04

Nabalila bych ji nahradni obleceni, az se pocura, tak prevleknout. Rozhodne bych uz neustupovala, protoze ten blok jenom zivite. Nocnik a zachod nadale nabizet ve skolce.

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5731 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 09:05

@Jetel A jak komunikuje? Nebyla by už schopná ti vysvětlit, proč nechce ve školce na záchod jít? Od toho bych se odpíchla.
Jinak můj syn zase zásadně nekaká ve škole, ani nikdy ve školce. Tvrdí, že se mu nechce, ale obvykle jak dojde ze školy, tak letí :mrgreen: Psychika je potvora. Ale samozřejmě čůrání je horší, bobek půl den udržíš ;)

marin
Echt Kelišová 9414 příspěvků 10.01.19 09:18
@Jetel píše:
Maminky prosím o Vaše zkušenosti.
Dcera rři a čtvrt roku chodí od září do školky. Chodí tam ráda, učitelky super. Ale… odmítá tam čůrat. Má blok a celé dopoledne nečůrá. Chodím proto pro ní po obědě. Občas se počůrá, když už to nevydrží. Vůbec nevíme jak to řešit. Ona se nevyčůrá vlastně nikde kromě domova-doma chodí na záchod bez problému.
Zkoušeli jsme snad už vše… stupátko, redukci, zavřít se samotná, učitelky jsou velice trpělivé. Nikdo jí za to nevyhrožuje… prostě už to je dlouho…
Nemáte někdo stejnou zkušenost? O vánočních prázdninách se každé ráno ptala, kdy už půjde do školky, tak moc se těšila a slibovala jak tam bude čůrat a zase nic.
Nikdo jí nic neudělal. Má slíbeno cokoliv, ale radši nic nechce.

Většinou bývají problémy s kakáním. A to nikam nejezdíte ani dovolenou nebo na návštěvy, výlety, když se jinde nevyčurá? Chce to asi postupně zkoušet čůrat někde jinde, kde bude mít alespoň jistotu tvojí přítomnosti. V té školce to bývá o nedostatku soukromí, plno jiných dětí, to může odvádět pozornost. Zkoušela bych ty WC na návštěvách, návštěvu záchodů třeba v nákupních centrech apod. :nevim:

Anny2148
Kecalka 226 příspěvků 10.01.19 09:23

Co zkusit donést do mš její vlastní nočník, který by měla jen pro sebe?

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 10.01.19 09:25

Souhlasím, že by mohlo pomoct, kdybyste z ní dostali nějaký důvod. Naší je 4,5 roku, asi tři nebo čtyři měsíce zpátky se začala pokakávat. V podstatě každý den. Vůbec jsem to nechápala, na velkou chodila spolehlivě ještě než se úplně odplenkovala. Nakonec asi po čtrnácti dnech, po mých četných dotazech, se rozplakala a že prý je to kvůli tomu, že se stydí ve školce paní učitelky, nechce, aby jí utírala zadeček. Ten blok si pak přenesla i domů. Takže jsme si vysvětlili co a jak, od toho dne opět bez jediného problému.

Jetel
Nováček 10 příspěvků 5 inzerátů 10.01.19 09:30

Náhradního oblečení samozřejmě má spoustu. Když se počůrá převlíkne se… Když se jí zeptám co jí tam vadí, tak říká že se bojí. Čeho se bojíš? Neví…
Ona je hodně tvrdohlavá celkově.
Na nočník už nechodí-jen záchod. Když jsme pryč, tak opravdu celou dobu nečůrá. Nebo se v krizi počůrá. V létě na dovolené nosila plínku. To by jim tam očůrala všechno-to nešlo.
Doma mi to nevadilo-schovala sem plínky a šmitec. Louže jsem neřešila a v pohodě zase chodila doma. Myslela jsem, že to vyřeší čas, ale už se to táhne strašně dlouho. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 09:32
@Michelle_M píše:
Souhlasím, že by mohlo pomoct, kdybyste z ní dostali nějaký důvod. Naší je 4,5 roku, asi tři nebo čtyři měsíce zpátky se začala pokakávat. V podstatě každý den. Vůbec jsem to nechápala, na velkou chodila spolehlivě ještě než se úplně odplenkovala. Nakonec asi po čtrnácti dnech, po mých četných dotazech, se rozplakala a že prý je to kvůli tomu, že se stydí ve školce paní učitelky, nechce, aby jí utírala zadeček. Ten blok si pak přenesla i domů. Takže jsme si vysvětlili co a jak, od toho dne opět bez jediného problému.

Z úvodního příspěvku jsem pochopila, že nechodí čůrat jinam než doma. To dcera zase chodila jeden čas na záchod čůrat pořád, i když se jí nechtělo. Tam zase bylo příčinou, že učitelka ve škole jim říkala, že je nepustí na záchod o hodině, tak preventivně chodila i o přestávce. U citlivějších a úzkostných dětí může i takováto banální věta napáchat škody.

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5731 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 09:33

@Jetel Nebojí se třeba, že je záchod moc velký? Nebo nemusí ve školce jít někam dál od třídy, kde je třeba tma? A v té školce, když jí paní učitelka na wc pošle, nebo s ní tam jde, tak si alespoň sedne, nebo i to bojkotuje?

Jetel
Nováček 10 příspěvků 5 inzerátů 10.01.19 09:33

No rika taky, ze nechce tam byt spolecne s detma. Tak ma moznost tam byt sama. Ucitelky se opravdu snazi at tam sama je.

carola
Kelišová 6894 příspěvků 10.01.19 09:35

Dcerka necelé 3 roky to měla podobně. Doma zatím chodí jen na nočník a ve školce se bála na záchod. Také to zadržovala a vyčůrala se až doma,nebo se počůrala. Měla jsem z toho hrůzu,ptž za chvíli půjdu do práce,ale už naštěstí dobrý. Držím palce,ať se to poddá.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 10.01.19 09:38
@Anonymní píše:
Z úvodního příspěvku jsem pochopila, že nechodí čůrat jinam než doma. To dcera zase chodila jeden čas na záchod čůrat pořád, i když se jí nechtělo. Tam zase bylo příčinou, že učitelka ve škole jim říkala, že je nepustí na záchod o hodině, tak preventivně chodila i o přestávce. U citlivějších a úzkostných dětí může i takováto banální věta napáchat škody.

Ano, o toto mi přesně šlo, u dcery mám podezření, že se to spustilo po našem rozhovoru o tom, kdo ji může vidět nahatou nebo kde se může či nemůže svlékat - maminka, tatínek, u lékaře… a učitelku jsem asi výslovně nezmínila. Stačilo ji zahrnout do okruhu „bezpečných“ osob.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 09:42
@Michelle_M píše:
Ano, o toto mi přesně šlo, u dcery mám podezření, že se to spustilo po našem rozhovoru o tom, kdo ji může vidět nahatou nebo kde se může či nemůže svlékat - maminka, tatínek, u lékaře… a učitelku jsem asi výslovně nezmínila. Stačilo ji zahrnout do okruhu „bezpečných“ osob.

To druhá dcera, když měly v první třídě preventivní program, jak se bránit proti napadení, tak od té doby se bojí být sama být v domě v jiném patře. Kdysi se dost bála, pak se to zlepšilo a už je to nanovo. ;) Někdy ty upozornění na různé nebezpečí mohou působit kontraproduktivně.

Ivana 85
Závislačka 3225 příspěvků 10.01.19 09:48

@Jetel nase dcera se zas nevycura do zachodu kde jen takovej ten wc blok,treba domestos nebo tak.Nemaji ho treba ve skolce v zachode?Doma to resime tak ze chodi na nocnik,a kdyz jsme nekde na navsteve tak ho hold musim pred curanim vyndat :zed:

blumen
Hvězda diskuse 44346 příspěvků 10.01.19 09:53
@Jetel píše:
Náhradního oblečení samozřejmě má spoustu. Když se počůrá převlíkne se… Když se jí zeptám co jí tam vadí, tak říká že se bojí. Čeho se bojíš? Neví…
Ona je hodně tvrdohlavá celkově.
Na nočník už nechodí-jen záchod. Když jsme pryč, tak opravdu celou dobu nečůrá. Nebo se v krizi počůrá. V létě na dovolené nosila plínku. To by jim tam očůrala všechno-to nešlo.
Doma mi to nevadilo-schovala sem plínky a šmitec. Louže jsem neřešila a v pohodě zase chodila doma. Myslela jsem, že to vyřeší čas, ale už se to táhne strašně dlouho. :nevim:

Co detsky psycholog? Nejaky duvod to ma. Vic me desi, ze se nevycura nikde jinde nez doma, ani na dovolene. Pleny bych rozhodne nedavala, at ten blok prekona. Zkus povzpominat, nestalo se nekdy nekde neco? Nerekl ji nekdo neco blbeho? Tohle sami dle me nevyresite.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >