Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Dobrý den chtěla bych se zeptat, mam syna kterému je 26mesicu. Synovo chování se hodně zhoršilo vzteka se pláče hazí s hračky seda si na zem boufha hlavou o zem ma hysterické zachvaty k tomu mam 7mesicni dcerku kterou nejdříve měl rád potom dcera začala hodně plakat je dost ubrecena
Syn s toho začal mrkat zácpavat si ouška nedovoli segre aby si něco pujcila cokoliv si vezme hned ji syn vezme
Prosím jak přistupovat k synovi zkoušela jsem už všechno obejmout ho nechat vybrecet to je ještě horší
Přemýšlela jsem nad návštěvou psicholiga syn totiž vždycky byl hodný až teď zlobí
Moc děkuji za odpověď
No a nepride si odstrčený? Že by si tim získával pozornost, která se mu třeba nedostává?
Dvouletý k psychologovi?? prostě žárlí a vadím u řev mimina, nemůže si ho otec vzít na pár hodin aby měl pocit že je pro někoho důležitý?
A co bude psycholog asi dělat s dvouletým dítětem?
K psychologovi jdu spíš ty.
Předpokládám, že být hodný je u tebe synonymum dělá přesně, co chci. No tak bez, že i děti mají své názory, pocity, emoce, chtějí jednat podle sebe. Na tobě je ho vychovávat, ukazovat co ano, co ne. Je to běh na dlouhou trať.
Nedělej nic, jen se připrav, že bude hůř. Mám děti ve stejném odstupu, teď jsou mladší dva roky a celé dny je to jen neustálý boj o pozornost rodičů, praní o hračky a starší má k tomu dokonale období vzdoru, což po něm mladší opakuje. Nevím, co bys chtěla po dvouletém dítěti, je to osobnost, ne zvíře, které poslechne na povel. Může to být i reakce na to, že sourozenec začal být větší součástí domácnosti, už není vše jen jeho a to se mu přirozeně nelíbí.
K psychologovi
Kvůli klasické batolecí pubertě spojené se žárlivostí
Teď budu rejpavá, ale máš dvě děti s malým věkovým rozdílem, co si takhle něco zjistit o vývojových fázích v předškolním věku a celkově chování dětí?
Můj syn byl andílek do téměř přesně 3 let. Pak ze dne na den satan, co sebou háže o zem a ječí nonstop, s ničím nespokojený, všechno problém, všechno hnus a máma co něco chce ten největší
Ani by mě nenapadlo běhat k psychologovi. Děti se musí vymezit.
A ty si najdi někdy čas jen na něj (když malá spí například), a taky manžel ať se víc zapojí a syn se necítí odstrkovaný.
@bemen a jak sis to mateřství představovala? Ty nevíš nic o batolatech a jejich vzdorech? Navíc děti tak blízko sobě?
Prostě ho ten řev sejří, no. Co má dělat jiného než si zacpávat ouška. ![]()
@bemen píše:
Dobrý den chtěla bych se zeptat, mam syna kterému je 26mesicu. Synovo chování se hodně zhoršilo vzteka se pláče hazí s hračky seda si na zem boufha hlavou o zem ma hysterické zachvaty k tomu mam 7mesicni dcerku kterou nejdříve měl rád potom dcera začala hodně plakat je dost ubrecena
Syn s toho začal mrkat zácpavat si ouška nedovoli segre aby si něco pujcila cokoliv si vezme hned ji syn vezme
Prosím jak přistupovat k synovi zkoušela jsem už všechno obejmout ho nechat vybrecet to je ještě horší
Přemýšlela jsem nad návštěvou psicholiga syn totiž vždycky byl hodný až teď zlobí
Moc děkuji za odpověď
Tahle věta by se měla uschovat v análech
26 měsíců byl hodný a teď zlobí, psichologa na něj!
![]()
@unuděná píše:
Tahle věta by se měla uschovat v análech26 měsíců byl hodný a teď zlobí, psichologa na něj!
![]()
Jako mně se to zdá být hrozně těžko uvěřitelné, že si některi alespoň malinko nenastuduji vývojovou psychologii, než se stanou rodiči. Nicméně psychologa pro dvouleté dítě no problem.
@unuděná píše:
Tahle věta by se měla uschovat v análech26 měsíců byl hodný a teď zlobí, psichologa na něj!
![]()
Psychog udělá abraka dabra nebo da puilulku s rozbite dítě bude opravené s zase stoprocentně poslušne. ![]()
@Trojlístek píše:
Jako mně se to zdá být hrozně těžko uvěřitelné, že si některi alespoň malinko nenastuduji vývojovou psychologii, než se stanou rodiči. Nicméně psychologa pro dvouleté dítě no problem.
No já taky nic takového před porodem nestudovala, ale tak nějak jsem tušila, že ty děti nebudou jako panenky, kterým musíš jen zajistit základní potřeby a ony se budou nekonfliktně usmívat na celý svět
A ano, taky mě některé aspekty rodičovství zaskočily, ale psycholog? Ve dvou letech, protože dítě nepůjčí sourozenci hračku a vadí mu, že řve? To je hustý. Myslím, že zakladatelku čeká ještě hooodně nepříjemných zkušeností.
A proč by nemohla k psychologovi. Minimálně by jí něco o tom vývoji dětí pověděl. Jinak zakladatelko - nic se s tím nedá dělat. Když jsi na to dostatečně dobrá, tak podpořit, obejmout. Já se teda kolikrát už vztekám taky. Ono to přejde ![]()
@Dobrej_tym píše:
A proč by nemohla k psychologovi. Minimálně by jí něco o tom vývoji dětí pověděl. Jinak zakladatelko - nic se s tím nedá dělat. Když jsi na to dostatečně dobrá, tak podpořit, obejmout. Já se teda kolikrát už vztekám taky. Ono to přejde
Ona by mohla k psychologovi. To jo, proč ne. Ale tahat tam dítě, protože… no proč vlastně? Že začalo „zlobit“? ![]()
@unuděná píše:
Tahle věta by se měla uschovat v análech26 měsíců byl hodný a teď zlobí, psichologa na něj!
![]()
Já myslim že místo třeba deníčků by mohla existovat sekce „zlatý fond emimina“ ![]()