Náročné mladší dítě

Anonymní
30.7.21 21:32

Náročné mladší dítě

Mám dvě dcery, 2,5 roku od sebe. Starší dcera od malička sluníčko, první 3mesice jí trápilo bříško, ale od 3mesicu úžasné usměvavé miminko. Milovala mě, manžela, babičky, dědy, o zoubkach jsme nevěděli, hrála si sama od miminka, u jídla pěkně seděla v zidlicce…prostě dokonalá holčička. Narodila se ji sestřička- ta má teď čerstvě 1 rok. Od miminka je to mrzoutek totálně závislý na mne. Jsou dny, kdy jediná poloha při které nerve je moje náruč. Z každé židličky vyliza, takže jsme už rezignovali a chodí při jídle po bytě a vždy si přijde pro sousto, z kočárku- i Když je prikurtovana taky vyliza, dokonce mi jednou i spadla :oops:, takže jedině manduka, to by tolik nevadilo jako to její někdy celodenní knourani, rvani, pláč, vynucovani si pozornosti…starší ještě nezačala chodit do školky, půjde až v září a já už přes rok jedu non stop pořád s dvěma dětmi. Vstávám v 6h ráno, ať mám aspoň 30min pro sebe než se mladší vzbudí- umyju se, najim a pak už jedu pořád v kuse. Pořád mladší zabavuji, jinak řve. Jsou i světlé dny, kdy je v pohodě, ale to jsou výjimky. Venku je spokojená, pisek, trampolína,…tak chodíme pořád na zahradu, ale taky si musím udělat prostě něco doma… No, a konec když se mazlim se starší…to je malá malý uzurpator…přitom starší jí miluje, pořád jí něco povídá, ukazuje, konejsi ji při pláči…chlap celé dny v práci, prarodiče daleko nebo pracující… jsem z té naší rocni princezny upřímně vyčerpaná, čekám pořád, kdy se to zlomí a bude spokojená, usměvavá holčička…a chybí mi čas v klidu se starší. Navíc mladší té starší pořád boří domečky, bere pastelky, když si chce starší kreslit atd…stále se to nějak snažím mezi nimi balancovat, ať jsou obě šťastné, spokojené…ale upřímně, je to na palici…super jsou večery, poslední hodina před usnitim- holčičky se vyblbnou ve vane, pak v pyzamkach si pohraji a pak si beru malinkou na kojení a starší jde s tatínkem na pohádku a konečně obě usínáji
Chtěla jsem 3 děti, ale představa dalšího rok v kuse uknouraneho ditete…no, nevím nevím…
Má někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22340
30.7.21 21:38

Holka, tohle je ale naprosto normální. Vydrž, bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25839
30.7.21 21:39

:mrgreen: Mám náročný první model a je náročný i v osmi letech. Druhý model je oproti prototypu lehce vylepšen, ale do bezúdržbové ho zlatého ditete měl prvních pár let taky dost daleko. Třetí model není a nebude, predstava, že se při výrobě stane chybka a zopakujeme si prvorozeného, je dost děsivá. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
30.7.21 21:46

Tak to prostě je. U nás nastal zlom ve 2,5 letech mladšího dítěte. U nás starší děti jeden čas tvořily tak, že seděly na stole, aby jim to mladší nebořily. A židle byly vystěhované na chodbu…to období přejde a bude to fajn, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
30.7.21 21:50

@Svistice tak to jsi měla ještě odvahu. Moje kamarádka hlásala, že kdyby měla druhý dítě jako první, tak by druhý dítě nikdy neměla… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 21:52
@Masina píše:
Tak to prostě je. U nás nastal zlom ve 2,5 letech mladšího dítěte. U nás starší děti jeden čas tvořily tak, že seděly na stole, aby jim to mladší nebořily. A židle byly vystěhované na chodbu…to období přejde a bude to fajn, neboj.

Tak to je dobrý nápad, děkuji :mavam:
I když mladší bude řvát a dobývat se nahoru na stůl

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 21:55
@Anonymní píše:
Mám dvě dcery, 2,5 roku od sebe. Starší dcera od malička sluníčko, první 3mesice jí trápilo bříško, ale od 3mesicu úžasné usměvavé miminko. Milovala mě, manžela, babičky, dědy, o zoubkach jsme nevěděli, hrála si sama od miminka, u jídla pěkně seděla v zidlicce…prostě dokonalá holčička. Narodila se ji sestřička- ta má teď čerstvě 1 rok. Od miminka je to mrzoutek totálně závislý na mne. Jsou dny, kdy jediná poloha při které nerve je moje náruč. Z každé židličky vyliza, takže jsme už rezignovali a chodí při jídle po bytě a vždy si přijde pro sousto, z kočárku- i Když je prikurtovana taky vyliza, dokonce mi jednou i spadla :oops:, takže jedině manduka, to by tolik nevadilo jako to její někdy celodenní knourani, rvani, pláč, vynucovani si pozornosti…starší ještě nezačala chodit do školky, půjde až v září a já už přes rok jedu non stop pořád s dvěma dětmi. Vstávám v 6h ráno, ať mám aspoň 30min pro sebe než se mladší vzbudí- umyju se, najim a pak už jedu pořád v kuse. Pořád mladší zabavuji, jinak řve. Jsou i světlé dny, kdy je v pohodě, ale to jsou výjimky. Venku je spokojená, pisek, trampolína,…tak chodíme pořád na zahradu, ale taky si musím udělat prostě něco doma… No, a konec když se mazlim se starší…to je malá malý uzurpator…přitom starší jí miluje, pořád jí něco povídá, ukazuje, konejsi ji při pláči…chlap celé dny v práci, prarodiče daleko nebo pracující… jsem z té naší rocni princezny upřímně vyčerpaná, čekám pořád, kdy se to zlomí a bude spokojená, usměvavá holčička…a chybí mi čas v klidu se starší. Navíc mladší té starší pořád boří domečky, bere pastelky, když si chce starší kreslit atd…stále se to nějak snažím mezi nimi balancovat, ať jsou obě šťastné, spokojené…ale upřímně, je to na palici…super jsou večery, poslední hodina před usnitim- holčičky se vyblbnou ve vane, pak v pyzamkach si pohraji a pak si beru malinkou na kojení a starší jde s tatínkem na pohádku a konečně obě usínáji
Chtěla jsem 3 děti, ale představa dalšího rok v kuse uknouraneho ditete…no, nevím nevím…
Má někdo podobnou zkušenost?

Mám horší… Jedno dítě řvalo rok a půl POŘÁD, žádné že neřve v náručí nebo při zabavení - naštěstí bylo tedy první. Probouzelo se s knouranim nebo revem, pak řvalo celý den kromě jízdy v kočárku a pak spalo, ale jen na prsu a budilo se 15× za noc.

Cítíš se teď líp? ;-)

Vydrž, zlepší se to.

Anonym, osobní info o synovi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 21:55
@Janli píše:
Holka, tohle je ale naprosto normální. Vydrž, bude líp.

Ono asi po té první nenáročné usměvavé holčičce jsem takového mrzoutka nečekala. Ona prostě, když se jí člověk nevěnuje, řve… starší si vyloženě ráda hrála sama. Jsem si myslela, že všechny děti jsou takové

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 21:59
@Anonymní píše:
Ono asi po té první nenáročné usměvavé holčičce jsem takového mrzoutka nečekala. Ona prostě, když se jí člověk nevěnuje, řve… starší si vyloženě ráda hrála sama. Jsem si myslela, že všechny děti jsou takové
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já zas myslela, že jsou všechny děti tak šíleně uřvané, tak mě překvapilo, když na mě sousedka chtěla volat sociálku, že to dítě určitě týráme.

Když se narodilo druhé, co jen leželo, smálo se a hrálo si, tak se mi nechtelo věřit, že se něco takového vůbec taky vyrábí.

• Citovat
  • Nahlásit
1606
30.7.21 21:59

Já mám takovou třetí :mavam: teď ve dvou letech se to rapidně lepší, protože už perfektně mluví a starší ji berou do hry. Být první, tak je jedináček, ale já myslím, že kdyby byla první, tak taková není… od mimina chtěla stačit sourozencům, což z objektivních důvodů prostě nešlo, tak vysírala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 22:00
@Anonymní píše:
Mám horší… Jedno dítě řvalo rok a půl POŘÁD, žádné že neřve v náručí nebo při zabavení - naštěstí bylo tedy první. Probouzelo se s knouranim nebo revem, pak řvalo celý den kromě jízdy v kočárku a pak spalo, ale jen na prsu a budilo se 15× za noc.

Cítíš se teď líp? ;-)

Vydrž, zlepší se to.

Anonym, osobní info o synovi.

Taky jsem z doslechu znala ta rvouci miminka…myslela jsem si, že to jen maminky prehaneji… a mělo to rvani nějaký důvod? Manželova každodenní věta už asi posledních 9 měsíců je "asi jí bolí zoubky.. " no nevím, je pravda, že když jí dam někdy výjimečně nurofen (když mi přijde, že jí fakt zoubky bolí) tak knoura min…ale to bych jí to musela dávat pořád :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 22:05

Ještě jsem chtěla do hlavního příspěvku napsat, že mě nejvíce frustruje, když řve (pro mě) úplně bez příčiny - je najezena, nakojena, plena suchá, vymazlena.. anebo hned po probuzení. Spinká přes den většinou 90min, člověk by si řekl, že bude vyspinkana a jen co se probudí, řve… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 22:09
@Anonymní píše:
Taky jsem z doslechu znala ta rvouci miminka…myslela jsem si, že to jen maminky prehaneji… a mělo to rvani nějaký důvod? Manželova každodenní věta už asi posledních 9 měsíců je "asi jí bolí zoubky.. " no nevím, je pravda, že když jí dam někdy výjimečně nurofen (když mi přijde, že jí fakt zoubky bolí) tak knoura min…ale to bych jí to musela dávat pořád :zed:

Tak věř, že nepřehánějí. U nás to sousedka řešila i tady se správcovou baráku, co má dělat. Pak mě vyslýchala na chodbě, cvičili jsme ještě Vojtovku 4×20 minut denně a u toho řval, jak kdyby ho vraždili. V mezidobí jen řval nebo brečel. A tak rok v kuse - jediné, kdy neřval, bylo za jízdy v kočárku, nebo na prsu. Takže jsem měla doslova nula času na spaní nebo odpočinek, jen s dítětem na prsu, takže záda v háji, bolela mě z toho hlava a do toho ten neustálý rev. V roce se to trochu zlepšilo a třeba po ránu 15 minut nebrečel, takže jsem si stihla dát čaj a pak zas ten celodenní rev. Teď je mu 5 a půl a už je to celkem v pohodě.

Nějaký důvod to určitě má. On je pořád ubrečený, třeba se malinko praští a už brečí, nebo na něj někdo promluví a už kňourá. Je prostě ubrečený typ z povahy, ale s věkem se to lepší. On si tak do 3 - 4 let vůbec nebyl schopný hrát sám (do 2-3 let ani se mnou). Ale všechno je to lepší a lepší. Teď když jsem s ním celý den sama, tak si to užijeme. Dřív jsem musela být pořád s někým jiným, jinak jsem měla pocit, že mi vypálí díru do hlavy, že skočím z okna nebo něco, jen ať je už TICHO.

Nepomohlo by malé i Tobě být víc v Manduce na zádech?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 22:13
@Anonymní píše:
Ještě jsem chtěla do hlavního příspěvku napsat, že mě nejvíce frustruje, když řve (pro mě) úplně bez příčiny - je najezena, nakojena, plena suchá, vymazlena.. anebo hned po probuzení. Spinká přes den většinou 90min, člověk by si řekl, že bude vyspinkana a jen co se probudí, řve… :nevim:

Mně se úplně svíral žaludek stresem, jak se probudí a začne hned zas knourat. On mě už z té postýlky volal brekem. Občas se mi i zdálo, že už ho slyším kňourat, i když spal. On se fakt tak do roka a půl - dvou nikdy neprobudil jinak, než do pláče.

Pomáhá ti slyšet, že je to někde horší? :mrgreen:

Důležité je, že teď už to tak není a že i u vás to někdy skončí ;)

• Citovat
  • Nahlásit
30.7.21 22:14

Mám to stejně, první syn byl a je zlatíčko, druhý syn je taky taková nálož. Řve jako tygr, kromě mě a manžela si ho ještě nikdo nikdy nepochoval, nenechá se, o hlídání nemůže být řeč. Je to radost :D Snažím se být nad věcí a využívat jen krátkodobou paměť, vždycky si večer řeknu, že to vlastně šlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat