Vztekání u téměř 3leté

12071
7.2.16 09:22

Vztekani u temer 3 lete

Ahoj mamky, potřebuju radu zkusennych - dcera za nedlouho 3 roky zacina s „pubertou“ je hodne ale dost živé dítko. Poslední dobou se stává ze když něco chce a ja nedovolim zacne se vztekat, plakat, pak začne s haji a dudu (má dovoleno jen na spaní) a me začnou tect text nervy. Vůbec nezvládám tento druh vynucovaciho place a mam chuť hned povolit, jen aby to ustalo. Ale vím ze nemůžu, ze musím vydržet ale… Jak zvladate tydle situace vy? Ignorujete nebo i pres vztek vysvetlujete? Zvisite i nekdy hlas nebo lehce placnete pres prdku? Někdy pomůže odvést pozornost, ale ona je hrozně palicata a jen tak si rict nedá. Nechci mit doma vzteklouna a rozmazlence. Doporucite třeba nějakou literaturu?
Hezky den a dekuji předem za prispevky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5212
7.2.16 10:27

Obdobi vzdoru, to prejde :mrgreen: musíš vydržet ;) Ja mam v karte u syna na trilete prohlídce napsáno nespolupracuje :mrgreen:, nenechal se ani zvážit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1614
7.2.16 11:23

Taky teď bojuju s druhým synem (přes 3 roky). Oproti staršímu je tohle úplnej satan :lol: je schopnej mě vytočit naprosto do běla. Párkrát dostal přes zadek (symbolicky, neřežu je), občas jsem křičela jak Viktorka, a teď jsme došli do fáze, kdy jakmile začne tyhle svoje vynucovací řevy, beru za ruku, odvádím do pokoje (nezavírám!) a říkám mu, ať za mnou přijde, až se uklidní. Občas ho tam musím dovést několikrát za sebou. To celkem zabírá. Párkrát se v pokojíku uřval, až usnul na koberci, ale asi mu to už dochází a po chvíli přijde a chce se tulit.
Držím palce, na každé dítě zabírá něco jiného… A pro maminku někdy něco ostřejšího, aby ti nevyskočil mozek z hlavy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
7.2.16 12:08

@mayerka radši nepište tady veřejně, že dáváte dítěti na zadek, nebo vás označí za autoritativní matku, která se neumí ovládat a je výbušná :mrgreen:

jinak k tématu, to je šílený věk tři roky :mrgreen:, ať si říká kdo chce co chce, ale nám pomohlo jenom ukázat že dostane vařechou z toho mají děcka strach ne opravdu je s ní nemlátím :lol: :lol: podle mě děti by měli mít něco čím jim můžete pohrozit třeba čert nebo cokoliv, nechci je děsit to určitě ne, ale vím že to zabere a ne že mi budou na hřišti, i když tam nerada chodím dělat scény a válet se po zemi :zed: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
7.2.16 12:29

Ahoj, přesně vím o čem mluvíš, Já to mám ale doma 3× - tříletá dvojčata a rok a půl holku. Není dne ani hodiny kdy by se alespoň jeden z nich nerozeřval, že něco chce a já nebo milovaní sourozenci mu to sebraly nebo nedají co chce. Opravdu není v lidské či mateřské moci tyto situace řešit klidným konejšivým vysvětlováním - ne, teď si panenku vzala Nelinka. Já to musím řešit radikálně naznačeným plácancem po zadku nebo zdviženým prstem a varováním TY, TY, TY… Vím, že bez „fyzického“ upřesnění správného chování by mě sežraly za živa… Tak přeho hodně sil a pevné nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
7.2.16 13:53

Holky diky, navíc ja jsem hroznej mekouš a mala to ví. Ale huraaa, nejsem vtom sama. U nás bohužel certi a bubaci nefunguju, má z toho ještě srandu ze chce ještě… Ale „rakosku“ jsme ještě nepovesili… :roll: Tak to zkusím, jinak jsou fakt zlatý ale když je to chytne je to nářez. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama