Vzteklé dítě 2,5leté

13
16.7.15 13:59

vztekle dite 2.5

Ahoj holky rada se vam zeptam co delat kdyz mate vztekli dite doma.Memu synovi je skoro 2 a pul roku je to takovy vztekloun ze uz si nevim rady.Kdyz jdeme na nakup a neco mu nepovolim snazim se mu to rict v klidu ale strasne se vzteka zacne dupat a pistet jak na lesy ale to neni jen v kramu ale i doma. Zkousela jsem vysvetlovat i placnuti pres zadek ale nic nepomaha. Vsechno si musi jak se rika vyrvat. Vcera mi udelal takovou z cenu venku ze po me lidi koukali jak buh vi co bych mu neudelala pistel…uz toho bylo vcera az priliz na me trosku moc az jsem zacala brecet a rikala jsem si ze nezvladam.jak se zbavit toho vzteku??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15419
16.7.15 14:03

Nepovolit, trvat na svym, byt dusledna a cekat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
16.7.15 15:12

Nevím, sama jsem z něho na nervy. Nejenom že ječí, ale háže věcmi a snaží se mě plácnout. Naštěstí vyvádí jen doma. Venku je to milé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9363
18.7.15 12:53

Nikdy nebit, i kdyz te svrbi ruka :roll:, mluvit, mluvit, mluvit. Veci, ktere hodi na zem, dat („vyhodit“) pryc a kdyz te prasti vysvetit, ze mama je hodna a hodny lidi se nebijou. On/ona je taky hodny/a a proto ho/ji TAKY NIKDY nebijes!
Trpelivost, pevne nervy a uvidis, ze to za chvilicku pujde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
21.7.15 23:49

Dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.8.15 21:15

Hezký večer přeji. Doma mám taky takového vzteklounka. Pokud není podle něj, tak jenom ječí, kvičí, hází s věcmi anebo se sám hodi na zem. Dnes to vyústilo šílenym ječakem v autobusu. Kde ja se ho snažila uklidnit a nějaka důchodkyně vstala a začala na malého z 20 cm křičet ať už zavře pusu a přestane vřískat a mne nadávat ať s nim vystoupim a dojdu s nim pěšky. Už si neumím rady. Mám pocit, že to nezvládám.
Zlepšilo se to už u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
31.8.15 21:43

@Annastacia 8o 8o 8o 8o no ty vole :roll: ted mluvim o te duchodkyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
1.9.15 13:22

Moc ne :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
1.9.15 13:52

Máme něco obdobného. jsem též na prášky. Přitom ví, že si nic nevyřve. K tomu všemu ještě dělá naschvály. K tomu mám jako bonus 2m mimino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9363
1.9.15 14:26

@mag99

Když „požadavky“ na dite jsou prilis velke neumi dite myslet racionalne a najít konstruktivni reseni na" problem".Neumí se vyporadat s tou frustraci, kterou situace vyvolava. Nekdo se pokousi ukazat „kdo je tady panem“.Ale tohle spise vyvolava jeste vetsi „vybuch“.Pokus, motivovat explosivni dítě trestem, nebo odmenou, nemá vetsi efekt. To, ze dělají, co delaji, nazavisi na nedostatecne motivaci, ale na neschopnosti tuto situaci vyresit. Je lepsi pokusit se výbuchu predejit. Jsou na to tri strategie, co udělat, když se výbuch blizi- Spolecne reseni problemu.
1.empatie -vypadas smutne, nastvane atd.Proc? (Slíbilas k veceri guláš, ale uvarila rybi polevku :D )
2.definuj problém, rekni proc
(nestihla jsem nakoupit, byla jsem u zubare :mrgreen: )
3.nabidni reseni (gulas uvarim zitra)
Rozhovor kolem toho uci dítě jak premyslet, kdyz je frustrace. Buduje kognitivní mapy v mozku ditete, takze priste najde snadneji konstruktivní reseni na podobny problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
1.9.15 22:38

@stock Vyzkoušela jsem všechny 3 strategie a nefunguje nic. Ptám se, nabízím, projevuju jí soustrast, ale nic. Je seklá jak blázen. Tak co dál? Čekat až přijde na to, že komunikace se mnou je lepší než ječení a dělání naschválů? Přitom si myslím, že zas těch věcí, které nemůže, má poměrně málo.
Je schopná s mužem se půl hodiny hádat, že balón na obloze je zelený, když je jasně červený (barvoslepá fakt není). Jak je v ráži, tak vytahuje jednu věc za druhou, o které ví, že mám jiný názor (nepůjdu nikdy do školky, naše auto není rozbité, naše kočka není stará, písek se může sypat do hlavy…). Přitom se s ní nehádám, oznámím, že mám jiný názor a tím pro mě debata skončila. Snaží se, co to jde, abych se naštvala, ale v 99,99% zachovám klid. Takže efektu se nedočká a to jí ještě víc naštve. :roll: :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9363
1.9.15 23:42

@loja

Ona Ti to neděla naschvál. Já nevím, ale občas je to prestizni otázka. Nejlepsi je pomoct diteti zachovat klid a předejít temhle vybuchum. Sve dite znáš a vis, kdy se k tomu schyluje. Tvrdi, že balón je Zelený, koukni a rekni, já si myslím, že je červený a odejdi, přeruš kontakt. Pisek je na hrani a přeruš kontakt atd.Ono taky nejde říct člověku, který špatne vidi:když se budeš trochu vic snazit, uvidis líp.
Zkrátka to neděla s úmyslem Te namichnout. Tyhle děti bývají hodně silne osobnosti
Koukni, jestli někde najdeš něco o explosivnich detech. Jesper Juul je dánsky psycholog, který tohle velmi dobre na prikladech popisuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama