Vzteklé roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 11.05.17 10:50

@aneta_ka je to naprosto a uplne normalni obdobi a neboj, přejde to. Můj syn byl takový během 12.-13. mesice, uplne jsem se bála někoho k nam zvát nebo někam s nim chodit. Děs a hrůza každého dne. Nicméně, jelikož jsem předpokládala ze to je proste normalni, tak jsem k tomu taky tak pristupovala. Neni důvod se na dite zlobit nebo mu nadávat, myslim, ze to nemá efekt (mozna to pomůže ted hned, ale v dlouhodobém aspektu je to spis kontraproduktivní). Kdyz se vztekal tak jsem ho nechala a snažila se komunikovat kdyz byl v klidu (neb v amoku to stejne nemělo význam). Bylo to cele jen o trpělivosti, klidu a důslednosti. Jestli mas nastavené nejake mantinely (např ji se u stolu, zuby se čistí 2× denně, prebaluje se jen na prebalovaku, atd, proste cokoli) tak určitě neustupuj. Bude to boj, ale pokud vytrvas, mockrát se ti to vrátí - dite bude respektovat nastavené hranice. Je to běh na dlouhou trať, na několik let, ale určitě se ti to vyplatí. Deti si proste musi projit určitými fázemi, kdy testují jednak rodiče, jednak vlastní emoce, nálady, možnosti, a uci se zařadit do společnosti (rodiny) a nasavaji různé vzorce chování a reakcí. Preji pevné nervy, zásobu vina v lednici a trpělivosti :)

tessa2323
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 11.05.17 10:52
@aneta_ka píše:
Milé maminky, dcera včera oslavila rok a já jsem z ní už tak vyčerpaná :roll: Poslední cca měsíc až dva je strašně uvztekaná. Když ji položím na přebalovák, začíná horor - začne brečet jak tur, vzteká se, kope (kolikrát to zchytám do obličeje) a vyměnit jí plínu je nadlidský úkol. Když jí vezmu něco, s čím si nesmí hrát, tak začne kopat nohama o zem, řve a vzteká se a nezajímá ji, když ji lákám na něco jiného. Při posazení do jídelní židličky taky vztek, kope nohama, prohýbá se v zádech, začne se mlátit hlavou do zádové opěrky. O krmení ani nemluvě - oběd sní jakž takž pěkně, u svačin zas šíleně vyvádí (jak kdyby jí nebavilo sedět a jíst). Když na něco řeknu, že to nesmí, tak na mě houkne a udělá to jak naschvál znovu a pokouší moji trpělivost. Kolikrát mně nebo partnerovi flákne facku a když ji dáme přes ruku, tak to udělá znovu, tak že se tady mlátíme dokud nepřestane :D Když je vzhůru, tak nic neudělám, protože jakmile se pokusím vařit, tak mi neustále leze kolem noh a brečí u toho. Když odejdu do jiné místnosti pro něco nebo si jdu jen do koupelny vyčistit zuby, do chodby pověsit prádlo (vidí na mě), tak zas brek. Nejhodnější je, když si k ní lehnu na zem a ona si kolem mě hraje. Teda dokud mě nezačne škubat vlasy a následně mlátit :D Včera jsme tu měli rodinu, slavili jsme její narozeniny a já se chvílema uplně styděla, co to máme (s prominutím a nadsázkou) za spratka :roll: Pěkně se předváděla a chovala se opravdu jak rozmazlenec, přitom se snažíme ji vůbec nerozmazlovat. Když ji měla moje mamka na odpoledne na hlídání, tak říkala, že z ní byla uplně vyčerpaná a že mě obdivuje, když jsem s ní celé dny a že mě absolutně chápe, že jsem z ní vyřízená :zed: Každý večer, když malou uspím, tak si přijdu totálně vyšťavená, vyprahlá a hlavně jsem i strašně protivná a odnaší to i partner :( Měla nebo máte některá z Vás taky tak živé a temperamentní dítě? Je to jen nějaké období, které zase pomine a my budeme mít doma hodnou holčičku? Předem děkuji.

Ty jo to docela cucim, u malyho to neznam, byl fakt hodnej.. Doufam ze si to nevyberu u druheho ditka :lol:

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 11.05.17 10:53

@tessa2323 :P

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 11.05.17 13:36
@kaja555 píše:
@Danulinka16 ahoj, a neprebaluje se špatně, když jde na velkou? Nejak si nedovedu představit, jak to budu z těch kalhotek dělat?

Jdou ty plenky hezky na boku roztrhnout :)

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.17 15:19
@Marie432875 píše:
@aneta_ka je to naprosto a uplne normalni obdobi a neboj, přejde to. Můj syn byl takový během 12.-13. mesice, uplne jsem se bála někoho k nam zvát nebo někam s nim chodit. Děs a hrůza každého dne. Nicméně, jelikož jsem předpokládala ze to je proste normalni, tak jsem k tomu taky tak pristupovala. Neni důvod se na dite zlobit nebo mu nadávat, myslim, ze to nemá efekt (mozna to pomůže ted hned, ale v dlouhodobém aspektu je to spis kontraproduktivní). Kdyz se vztekal tak jsem ho nechala a snažila se komunikovat kdyz byl v klidu (neb v amoku to stejne nemělo význam). Bylo to cele jen o trpělivosti, klidu a důslednosti. Jestli mas nastavené nejake mantinely (např ji se u stolu, zuby se čistí 2× denně, prebaluje se jen na prebalovaku, atd, proste cokoli) tak určitě neustupuj. Bude to boj, ale pokud vytrvas, mockrát se ti to vrátí - dite bude respektovat nastavené hranice. Je to běh na dlouhou trať, na několik let, ale určitě se ti to vyplatí. Deti si proste musi projit určitými fázemi, kdy testují jednak rodiče, jednak vlastní emoce, nálady, možnosti, a uci se zařadit do společnosti (rodiny) a nasavaji různé vzorce chování a reakcí. Preji pevné nervy, zásobu vina v lednici a trpělivosti :)

hihi nj pokud jsi to měla jen jeden měsíc mezi 12-13měsícem..jestli ses neupsala. Naše už to má půl roku a nevypadá že by ji to opuštělo :D

inkakřivák
Extra třída :D 14479 příspěvků 18.05.17 13:40

@aneta_ka A třeba to vztekán se v židliče - asi bych to vyřešila jednoduše - bud budeš jíst anebo běž. A pokud by se vztekala dál, tak klidně sundat a jídlo uklidit. Totzéž u svačiny. jakmile tam začne divočit - konec, sundat, jdi di hrát a hotovo.
Pak mne zarazilo, jak píšeš o tom plácání se a o tom, že vás fackuje. To snad ne? Pokud ji kvůli čemukoliv plácneš po ruce, ona ti to oplatí, chápu to dobře? tak ji příště neplácej, ale pevně chyt za eruce a naprosto vážným a přísným hlasem řekni ne, to se nesmí. A pust ji. A jestliže natáhne ruku a zkusí to znova a nebo zkusí plácnout, tak zase. Ne, to se nesmí. A jestliže si nedá říci, pak odstranit tu věc z jejího dosahu a vysvětlit jí proč -
mlátit hrnečkem se nesmí, tak ho schovám. A je to. Prostě a jenom pevně a důsledně. Jinak to nevidím.
U přebalování zkusit dát do ruky cokoliv na hraní, aby se zabavila a vysvětlovat a mluvit a mluvit, to se osvědčovalo u nás. No a že nic neuděláš když nespí? Když vaříš, tak jí dej na zem kastrůlek a může jako vařit taky - zase komentuj já dělám míchy míchy, taky míchej - věšíš prádlo, dej jí kolíčky na hraní, prostě ji zabavuj tak, jak pracuješ ty. Jinou radu nevím.

Rosary
Povídálka 42 příspěvků 06.12.18 16:40

Ahojky, je to sice stará diskuze, ale asi se musím jenom vypsat. Donedávna pohodové dítě se v řádu dnů změnilo na malého vzteklouna. Je mu 11m, v kočárku nevydrží, když dělá něco, co nemá, a já ho napomenu, buď se šíleně rozbrečí a začne vztekat nebo se naopak hrozně směje a když po něj jdu, se smíchem mi utíká. Nevím, jestli je to ok, ale používáme techniku opakování „ne“, když je toho moc, tak řeknu, že si nebude hrát. Jestli nepřestane, (což nepřestane, jenom se mi směje), tak ho vezmu a dám na chvíli do postýlky. Na to spustí hrozný řev a vzteká se. Čekám, kdy mi zazvoní sociálka, že to dítě týrám, sousedé už mi na zeď mlátili. :roll: jak přesně vysvětlit téměř ročnímu dítěti, že nemá tahat kabely, strkat prst do zástrčky, mlátit mamku a pod. Trpím na migrény, když ječí mám pocit, že mi rozerve hlavu a někdy jsem už zralá na psychouše. Zrovna dnes se to ve mně zlomilo, vřeštěl většinu času co nespal a já už mám někdy strach sama ze sebe abych se ovládla a neseřvala ho na dvě doby. X

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 06.12.18 16:58

Zabezpeč být tak, aby tam pro něj nebyla žádná nebezpečná lákadla, potom mu nebudeš muset nic zakazovat a on nebude křičet.

Alyss1
Závislačka 2864 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 17:35

V tomhle veki nevysvetlis. Schovej vsechno co je problemove. Vyhybej se problemovym a nebezpecknym situacim. Kdyz dela neco co nema a nesmi tak drz ruce a najdi jinou aktivitu - kameny se nehazeji na auta sle do poroka, nemlati se maminka ale tluce se do bubinku… v kocarku jen kdyz je unaven nebo ji.......

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2266 příspěvků 06.12.18 17:38

Mám třináctiměsíčního a před dvěma měsíci jsme měli to samé. Teď už se to lepší. Ale prostě se nedostane nikam, kde by mohl něco ukrást a nebo si ublížit. Máme byt tak zabezpečený, aby si,, nikde"ublížit nemohl, zákazy jsou tím pádem téměř nepotřebné. Je malý a moc toho ještě nepochopí. :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 42694 příspěvků 06.12.18 18:10

@Rosary trvalo to od 12 mesicu denodenne az do 2,5 let. Pak se to zacalo zlepsovat :) s nastupem reci

Holkabezpřezdívky
Nováček 8 příspěvků 10.12.18 14:07
Devítiměsíční vztekloun

Ahoj všem! Přidávám se do diskuze a hledám podporu. Co tak čtu, tak je nutné veškerá tato období přežít, ale často jsem vážně na pokraji svých psychických sil. Můj syn je strašný vztekloun. Od malinka je to s ním náročnější. Nejdřív 3 měsíce strašné koliky a zácpa. Pláč 14 hodin denně. Prdku má dodnes chudák zjizvenou, jak ji měl pořád prasklou z těch obřích bobků. Břicho se vyřešilo ve 4. měsíci, ale pro změnu nastoupilo noční vstávání 10-20×. Cokoliv nového se naučí, po nocích trénuje. Každý říká, jak je šikovný. Od 8. měsíce obchází nábytek… Do toho je od malička strašný vztekloun (má teda být po kom, já jsem cholerik a pěkná hysterka :roll: ). Všechno s ním je boj. Oblékání, přebalování horor. Koupání a jídlo o nervy. Na vteřinu se nezastaví. Pořád ječí, řve. Kočárek vyloženě nenávidí. Myslím, že až začne chodit, tak už ho tam nedostanu. Přijde mi, že je hrozně brzy na tyhle celodenní scény a boje… Vůbec nevím, jak přežiju období vzdoru a podobné fáze. :nevim: :zed: Jak si ty dny s takovýmto miminkem zpříjemnit? Mám pocit, že spíš přežívám, než abych se alespoň trochu radovala. Každý den je pár pěkných okamžiků, ale ta věcná neskutečná únava a to zápasení mě strašně vyčerpává. Zejména psychicky. :( :(

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >