Vzteklé roční dítě

209
11.5.17 09:29

Vzteklé roční dítě

Milé maminky, dcera včera oslavila rok a já jsem z ní už tak vyčerpaná :roll: Poslední cca měsíc až dva je strašně uvztekaná. Když ji položím na přebalovák, začíná horor - začne brečet jak tur, vzteká se, kope (kolikrát to zchytám do obličeje) a vyměnit jí plínu je nadlidský úkol. Když jí vezmu něco, s čím si nesmí hrát, tak začne kopat nohama o zem, řve a vzteká se a nezajímá ji, když ji lákám na něco jiného. Při posazení do jídelní židličky taky vztek, kope nohama, prohýbá se v zádech, začne se mlátit hlavou do zádové opěrky. O krmení ani nemluvě - oběd sní jakž takž pěkně, u svačin zas šíleně vyvádí (jak kdyby jí nebavilo sedět a jíst). Když na něco řeknu, že to nesmí, tak na mě houkne a udělá to jak naschvál znovu a pokouší moji trpělivost. Kolikrát mně nebo partnerovi flákne facku a když ji dáme přes ruku, tak to udělá znovu, tak že se tady mlátíme dokud nepřestane :D Když je vzhůru, tak nic neudělám, protože jakmile se pokusím vařit, tak mi neustále leze kolem noh a brečí u toho. Když odejdu do jiné místnosti pro něco nebo si jdu jen do koupelny vyčistit zuby, do chodby pověsit prádlo (vidí na mě), tak zas brek. Nejhodnější je, když si k ní lehnu na zem a ona si kolem mě hraje. Teda dokud mě nezačne škubat vlasy a následně mlátit :D Včera jsme tu měli rodinu, slavili jsme její narozeniny a já se chvílema uplně styděla, co to máme (s prominutím a nadsázkou) za spratka :roll: Pěkně se předváděla a chovala se opravdu jak rozmazlenec, přitom se snažíme ji vůbec nerozmazlovat. Když ji měla moje mamka na odpoledne na hlídání, tak říkala, že z ní byla uplně vyčerpaná a že mě obdivuje, když jsem s ní celé dny a že mě absolutně chápe, že jsem z ní vyřízená :zed: Každý večer, když malou uspím, tak si přijdu totálně vyšťavená, vyprahlá a hlavně jsem i strašně protivná a odnaší to i partner :( Měla nebo máte některá z Vás taky tak živé a temperamentní dítě? Je to jen nějaké období, které zase pomine a my budeme mít doma hodnou holčičku? Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17687
11.5.17 09:35

Ja bych poradila co nejvic zapojovat. Pokud se ti mota v kuchyni, porid schudky, at ti muze „pomahat“. Co prebalovani v sede, pripadne ve stoje s natahovacimi plenkami? Je to hloupe obdobi, tak si to chce trochu zjednodusovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
11.5.17 09:49

Máme to stejně a už ji bude rok a půl a žádná změna. Záchvaty vzteku se snažím ignorovat (takový to že si lehne na zem a kope nohama). Nechám ji ať si dělá co chce, snažím se z ní dostat co potřebuje a tak ale místo toho radši řve. Když doma leze někam kam nemá (třeba bufetit do koše) tak prostě na ni houknu - vztek - zase ignorace, nebo když jo vyvádí tak jde vedle do pokoje dokud se nezklidní (to jediné asi trochu zabírá), když je v klidu a už vnímá tak se ji to snažím vysvětlit že koš je ble atd. Když brečí kvůli tomu že jdeme pryč od babičky, z hřiště atd tak ji to taky vysvětluju že zase zítra, ale tomu ještě nerozumí co je „zítra“ tak to snad ani nemá cenu. Navíc ta taktika „tak si tu zůstaň já jdu“ na náš exemplář naprosto nefunguje. Naopak je šťastná že může bejt ve společnosti a obávám se že když se to nezlepší, je schopna jit s každým kamkoli. Myslela jsem si, že když ji nepovolím, nebudu si ji všímat a ona pochopí že vztekem si nic nevymůže že to přejde..ale už to trvá taky nějaký ten měsíc a je to furt stejné. Živá je taky, ale to už moc dobře vím že prostě musím ji zapojovat. Podává prádlo, „míchá“ v misce, luxuje, nejšťastnější je venku takže chodíme často. Na druhou stranu když vím že prostě musím uvařit na druhý den protože pak nebude čas, tak holt to musí doma vydržet. Zas taky nejsem zastáncem nějakýho trvalýho extra velkýho přizpůsobování. Na druhou stranu je moc šikovná, vnímavá tak to jediný mě tak trochu dobíjí baterky:)

• Citovat
  • Upravit
3406
11.5.17 09:49

Malej se taky vzteká, beru to, že si ještě neumí říct, co chce a co ne

při přebalování mi zdrhá, tak mu nacpu do ruky něco na zkoumání, ale nesmí to být okoukané
když mu něco chci vzít, musím mu taktéž dát něco do ruky zajímavějšího, aby původní věc pustil, jinak řve jak tur
když se vzteká a kope nožkama, tak ho prostě dám dál od těla, abych to neschytala, už jsem trochu otrlá
včera se zas chytil madla ve výtahu a nemohla jsem, za boha vystoupit, ale to jsem radši teda přitlačila, protože dole už jsme slyšela lidi a nechtěla jsem zmeškat výstup a při jet před ně v takové pozici :roll:
jinak se snažím vysvětlovat, co se nedělá a proč, nese to naštěstí výsledky, ale chce to trpělivost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
11.5.17 09:57

Tak našemu je 31 měsíců a je to taky velmi náročné ditko. Taky stále čekám až se přestane vztekat a rozčilovat kvůli každé blbosti. Zatím jsem se nedockala????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
11.5.17 10:07

Dekuji maminky, jsem rada, ze i jina ditka jsou tak divoka :D Ja i pritel jsme pry byly zlate deti, oba hodnoucky, tak ze moje mamka ani tchyne nechapou, co to mame doma za exemplar :D Je to nase laska, to jo. Chodi se za mnou mazlit a zacala nam davat pusinky, ale treba ted bych ji nejradsi zabila, jelikoz mi triskla do lzicky s jidlem a to se rozletelo po obyvaku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19505
11.5.17 10:07

@aneta_ka Nemám vyloženě vzteklá batolata, přičítám to tomu, že dost brzo a hodně rozuměly. Takže neznám mlácení hlavou nebo do něčeho z vzteku. Nicméně mám temperamentní, akční a svéhlavé děti, kterým pravdu jednou říct nestačí. Období tahání za vlasy, kousání jsme měli taky.
Chce to obrnit se trpělivostí, být důslední ale milující, zase nelpět na úplných blbostech a kde to jde, tak dát dítěti možnost volby a vyjádření jeho názoru. Jakmile dítě trochu dozraje, tak se to zlepší. jen Ti nikdo neřekně, jestli to bude za měsíc nebo za rok.

Přebalovat můžeš dítě ve stoje, nebo ho v leže něčím na chvilku zabavit.
Vař když dítě spí, nebo si ho posaď do židličky k lince, ať taky něco matlá.
To, že chce být teď u tebe, jed áno separační úzkostí. Tak ji prstě dopřej dělat všechno s tebou. Nevidím důvod, proč dítě nevzít an záchod nebo do koupelny - může pomáhat s pračkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
19505
11.5.17 10:09
@aneta_ka píše:
Dekuji maminky, jsem rada, ze i jina ditka jsou tak divoka :D Ja i pritel jsme pry byly zlate deti, oba hodnoucky, tak ze moje mamka ani tchyne nechapou, co to mame doma za exemplar :D Je to nase laska, to jo. Chodi se za mnou mazlit a zacala nam davat pusinky, ale treba ted bych ji nejradsi zabila, jelikoz mi triskla do lzicky s jidlem a to se rozletelo po obyvaku :D

Tak jí tu lžičku dej do ruky a ať se madam předvede a jí sama. Buď bude jíst sama, nebo se nechá nakrmit. Další možností je, že bude o hladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
11.5.17 10:09

:D úplně normální batole :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 10:11

A na přebalování jsou dobrý ty natahovací plinky pants, jsou sice dražší, ale já ho většinou už taky nezvládnu normálně přebalit a mam nervy a takhle ho nemusím stelovat a prostě je natáhnu akorát se musí svlíknout punčocháče :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
11.5.17 10:14
@aneta_ka píše:
Dekuji maminky, jsem rada, ze i jina ditka jsou tak divoka :D Ja i pritel jsme pry byly zlate deti, oba hodnoucky, tak ze moje mamka ani tchyne nechapou, co to mame doma za exemplar :D Je to nase laska, to jo. Chodi se za mnou mazlit a zacala nam davat pusinky, ale treba ted bych ji nejradsi zabila, jelikoz mi triskla do lzicky s jidlem a to se rozletelo po obyvaku :D

Hele tyhle vzpomínky maminek a tchýní jak jsme byli my zlatý děti vůbec neber vážně. Schválně na co budeš vzpomínat v 60ti ty - určitě ne jak ty házelo mimino lžičkou ale jak začalo chodit, jezdit na kole atd atd :) První uřvanej půlrok mám já už taky jen v mlze, úplně jsem vytěsnila to jak strašně blinkala, takže když se mě někdo zeptá, taky mi hned nenaskočí to šílený období ale spíš až když se začla hýbat a zlepšovalo se to ;)

• Citovat
  • Upravit
1544
11.5.17 10:24

U nás je to samě, syn pořád piští když řeknu že něco nesmí. Včera jsme byli v zoo a deti kamarádek poslusně v restauraci sedeli a jedly, muj pištel na celé kolo a nebo stahoval veci okolo v dosahu a hazel na zem. A taky nás pořád tahá za vlasy a plácá…řeknu mu ať mi dá pusinku…plác do xichtu :mrgreen: :lol: blbé období prostě musíme počkat až přejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
11.5.17 10:28

Jak píšou holky, beru to že ještě moc nerozumí a nedokáže říct co chce, proto se více vztekají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3406
11.5.17 10:47

Tak teď po svačině jsem si ještě vzpomněla, malej občas dělá, že před jídlem, když se blížím se lžičkou, se hrozně vzteká, taky sebou mlátí o opěrátko, máchá rukama (kolik už toho skončilo všude kolem) a nechce. A to je jídlo, které už měl a chutnalo mu. Tak mám vypozorované, že mu tu první lžičku do té pusy musím prostě nacpat a pak už to dlabe v poho. Ale ty nervy s tím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
11.5.17 10:49

@Danulinka16 ahoj, a neprebaluje se špatně, když jde na velkou? Nejak si nedovedu představit, jak to budu z těch kalhotek dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama