Reklama

Whiteboardová fólie vs. obyčejná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 09.04.18 11:01
Whiteboardová fólie vs. obyčejná

Ahoj,
chci si do kuchyně nalepit folii jako whiteboard - aby se na ni dalo opakovaně psát stíratelnými fixami. Ale ukrutně nerada nakupuju přes internet a v okolí mají jen obyčejné bílé leské tapety. Myslíte, že by fungovaly podobně dobře jako ty oficiálně whiteboardové? Máte někdo prosím zkušenost s jedněmi nebo druhými?
Díky moc.

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 10.04.18 06:46

Bych se teda bála, navíc i ty whiteboardy jsou casto po delsím pouzivani takove flekate. Ty to chces jako tapetu do linky?

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 11.04.18 16:33

@Pudloslava Díky moc za reakci. Mám za dřezem bambusovou desku, chtěla bych to na ní nalepit, s tím že, když mě whitebord omrzí nebo se neosvědčí, tak se prostě ten bambus znova zbrousí a naolejuje.
Máme doma klasickej whitebord na nožičkách, občas, když mi přijde málo bílej, nebo na něm třeba po půl roce něco zaschne tak ho vezmu lihem a utěrkou, je už trochu poškrábanej, ale barevný fleky na něm nevidím - ale možná nemám na tu bělost až takové nároky… :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 15.04.18 20:53

@malytlustyhroch uz jsi to nejak vyresila? Shodou okolnosti to manzel zacal take resit (bude vyrabet tabuli),

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 15.04.18 21:49

@Pudloslava Ne, ještě jsem nic z toho nevyzkoušela. Můžu přidat, jen další tipy, jak si vyrobit wb, které jsem posbírala: jakákoli skleněná plocha sama o sobě, plexisklo, rámeček na fotky bez fotky, hodně široká izolepa, a nejvíc profi řešení - whiteboardová barva (natřeš a máš wb z „čehokoli“ prý strašně páchne při nanášení a je dobré ošetřit okraje nátěru, aby se nezačala loupat)…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 16.04.18 06:14

@malytlustyhroch ta prý stojí asi 5000 kč 2m2
manžel má vyrobit tabuli otočnou na pantech atypických rozměrů, nemůže koupit prefabrikát. folie prý má šířku jen 45 cm.

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 16.04.18 17:55

Wau, řikám si, to nemůže stát tolik, ale první odkaz Chytrá zeď a fakt - to je fakt pálka, i když nemagnetický tam mají za asi 3 500 ty 2m2, ale folii tam mají 60×80, jestli to dobře chápu, tak 10 listů za cca 600, ale nemám žádnou referenci, kolikrát se dají použít, ten popis tam na mě působí spíš jako kdyby to bylo myšleno na jednu poradu, párkrát setřít a pak vyhodit, ale třeba se pletu.
Myslím, že nátěr jsem někde viděla levněji… Jo je to PRIMALEX SCRIPTO, je to podle popisu zhruba 500,– za 8 m2. Myslím, že mají bílý i průhledný. Ale předpokládám, že není magnetický.

A pak na mě ještě vyzkočilo tohle
Sigma Memo Paint Gloss 0,8l popisovatelný nátěr
a
Sketch paint

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 16.04.18 17:56

@Pudloslava

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 17.04.18 12:57

@malytlustyhroch manzel dnes koupil bile hladke lamino a prej to funguje dobre. uvidime, jak dlouho to vydrzi. To ovsem tvuj problem neresi.

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 18.04.18 20:22
@Pudloslava píše:
@malytlustyhroch manzel dnes koupil bile hladke lamino a prej to funguje dobre. uvidime, jak dlouho to vydrzi. To ovsem tvuj problem neresi.

Ale zapamatuju si to pro možné příští použití :D Kdyby jste s tím laminem získali nějaké zušenosti, které stojí za sdílení, budu ráda, když napíšeš.

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 08.06.18 15:11
Nove zkusenosti
@Pudloslava píše:
Bych se teda bála, navíc i ty whiteboardy jsou casto po delsím pouzivani takove flekate. Ty to chces jako tapetu do linky?

Koupila jsem nakonec obycejnou lesklou bilou samolepici tapetu. A zjistila jsem toto: whitebodove fixi z ikei (cervena a cerna) z ni jdou setrit bez potizi i po nekolika dnech a cele to hezky funguje, ale fixi ruznych jinych znacek, ktere mame na klasicky wb, jsou problem, vetsi nebo mensi problem, podle barvy a znacky. Fleky od nich mi ani bezezbytku nesly umyt lihem (ktery z naseho opravdoveho WB dostane cokoli). Druha novinka, kterou mam, je, ze to nakonec na radu starsiho pribuzneho pustilo dolu pomeracovou kurou - jsou v ni nejake silice, a tak jsem tu tapetu nemusela vyhodit :) coz jsem velmi rada, a dal na ni pouzivam jen ty ikeacke fixi.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 08.06.18 15:13
@malytlustyhroch píše:
Koupila jsem nakonec obycejnou lesklou bilou samolepici tapetu. A zjistila jsem toto: whitebodove fixi z ikei (cervena a cerna) z ni jdou setrit bez potizi i po nekolika dnech a cele to hezky funguje, ale fixi ruznych jinych znacek, ktere mame na klasicky wb, jsou problem, vetsi nebo mensi problem, podle barvy a znacky. Fleky od nich mi ani bezezbytku nesly umyt lihem (ktery z naseho opravdoveho WB dostane cokoli). Druha novinka, kterou mam, je, ze to nakonec na radu starsiho pribuzneho pustilo dolu pomeracovou kurou - jsou v ni nejake silice, a tak jsem tu tapetu nemusela vyhodit :) coz jsem velmi rada, a dal na ni pouzivam jen ty ikeacke fixi.

pomerancovou kurou to drhnes kterou stranou, tou bilou? Manzel nakonec pouzil lamino, je docela flekate - jake maji fixy, to nevim.

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 08.06.18 15:29
@Pudloslava píše:
pomerancovou kurou to drhnes kterou stranou, tou bilou? Manzel nakonec pouzil lamino, je docela flekate - jake maji fixy, to nevim.

Tou oranzovou, malinko z vrchu nalomit nebo narezat, aby se ta silicplna tekutina dostala ven. Pribuzny navrhoval to pak prelestit tou bilou stranou, ale me to slo lip netkanou textilii. Uplne snehobile to neni, ale pomohlo to hodne. Ale s laminem zkusenost nemam, tak nerucim za to, ze vam tam od pomerance nepribudou jeste zlute fleky navic :nevim: Nejvetsi problem s odstranovanim mi prijde ze je se zelenou (ta nejde uplne ani ta ikeacka).

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 08.06.18 15:59
@malytlustyhroch píše:
Tou oranzovou, malinko z vrchu nalomit nebo narezat, aby se ta silicplna tekutina dostala ven. Pribuzny navrhoval to pak prelestit tou bilou stranou, ale me to slo lip netkanou textilii. Uplne snehobile to neni, ale pomohlo to hodne. Ale s laminem zkusenost nemam, tak nerucim za to, ze vam tam od pomerance nepribudou jeste zlute fleky navic :nevim: Nejvetsi problem s odstranovanim mi prijde ze je se zelenou (ta nejde uplne ani ta ikeacka).

dik, predlozim :-)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 14.09.18 09:02

nějaké nové typy?
Zatím se kloním k těm foliím. Ale taky to na mě působé spíš na jedno použití. Si řikam kdyby to bylo transparentní, tak t o půjde i na skřín nebo pracovní stůl 10 ks, tak ikdbych to po 3 měsících měnila, tak to bude levnější, než ten nátěr. A za pár let to děti i mě omrzí. Třeba se to ani neosvědčí. 700 dám, 7tis. ne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama