MÁ na to nájemník nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  06.04.18 18:28
Ma na to nájemník nárok?

Ahoj,
Nevíte jak to je? Kauce 12 000, bydlela u mě půl roku a 26.3 mi napsala ze ke konci mesice odchazi, ze mam zaplatit nájem 9 000 z Kauce a 3 000 ji vrátit. 27.3 si šla na bYt můj byt dat trvaly pobyt aby mě měla v hrsti
Jak by jste jednaly? chce je zpět nebo mi pry udělá ostudu na fb
 Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9066 příspěvků 06.04.18 18:31

Dotaz je totalne zmateny. Co mate ve smlouve? Jaka je vypovedni lhuta? Mate vyporadane energie?

nozu
Extra třída :D 11040 příspěvků 06.04.18 18:32

A co mas ve smlouve? mate tam vypovedni dobu? normalne bych vymahala nezaplacene najemne. podle me na takovy postup najemnik narok nema…

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31517 příspěvků 06.04.18 18:32

No většinou bývá výověď 2-3 měsíce, nevím, co máte ve smlouvě. Ale my teda měli kauci i nájem 10000, tak jsme se domluvili nějak podobně, požádali jsme je o to, taky to byl zrovna březen/duben, že odejdeme koncem března(žádali jsme je o to začátkem března), a oni si nechají kauci jakoby za duben, a oni na to přistoupili..ono zase fakt těžko hledat byt 2 nebo 3 měsíce dopředu, takže bych jim zkusila vyjít vstříc..ale povinnost nemáte.

Lalelale
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 06.04.18 18:37
@Anonymní píše:
Ahoj,
Nevíte jak to je? Kauce 12 000, bydlela u mě půl roku a 26.3 mi napsala ze ke konci mesice odchazi, ze mam zaplatit nájem 9 000 z Kauce a 3 000 ji vrátit. 27.3 si šla na bYt můj byt dat trvaly pobyt aby mě měla v hrsti
Jak by jste jednaly? chce je zpět nebo mi pry udělá ostudu na fb
Dekuji

Kauce přece není na doplacení posledního nájmu. Výmáhej nezaplacený nájem. Jinak co máte ve smlouvě, byla na dobu určitou? Nájemnice je asi dobrý blázen, ostudu na fb… :lol:

Anonymní  06.04.18 18:38
@slavuska1 píše:
No většinou bývá výověď 2-3 měsíce, nevím, co máte ve smlouvě. Ale my teda měli kauci i nájem 10000, tak jsme se domluvili nějak podobně, požádali jsme je o to, taky to byl zrovna březen/duben, že odejdeme koncem března(žádali jsme je o to začátkem března), a oni si nechají kauci jakoby za duben, a oni na to přistoupili..ono zase fakt těžko hledat byt 2 nebo 3 měsíce dopředu, takže bych jim zkusila vyjít vstříc..ale povinnost nemáte.

Mě jde o princip, ze se takto chová, jinak bych ji vstříc vyšla

Šarlota4
Echt Kelišová 9066 příspěvků 06.04.18 18:40
@Anonymní píše:
Mě jde o princip, ze se takto chová, jinak bych ji vstříc vyšla

Rid se smlouvou na princip se vyprdni. Pokud ma platit jeste duben, tak by ho mela zaplatit a ty pri predani a kontrole bytu vratit 12.000 pokud je vse ok a srovnane. Jinak ano chova se nekorektne.

pikola
Neúnavná pisatelka 18106 příspěvků 06.04.18 18:45

Ne, takhle to nejde. Ona si nemá co diktovat, řídí se co máš ve smlouvě. Kauce neslouží k úhradě nájmu.

Anonymní  06.04.18 18:50
@Šarlota4 píše:
Rid se smlouvou na princip se vyprdni. Pokud ma platit jeste duben, tak by ho mela zaplatit a ty pri predani a kontrole bytu vratit 12.000 pokud je vse ok a srovnane. Jinak ano chova se nekorektne.

Ma tříměsíční výpovědní lhůtu a smlouva byla do července

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 06.04.18 18:53
@Anonymní píše:
Ma tříměsíční výpovědní lhůtu a smlouva byla do července

No tak jí písemně upozorni, že s výpovědí nesouhlasíš, že má výpovědní dobu x měsíců, na které trváš, a že kauce neslouží k uhrazení dlužného nájemného. Ostudu ať si dělá kde chce.

Anonymní  06.04.18 18:53
@pikola píše:
Ne, takhle to nejde. Ona si nemá co diktovat, řídí se co máš ve smlouvě. Kauce neslouží k úhradě nájmu.

Já bych ji nejraději už neviděla, věděla ze odejde a schválně tam da trvaly pobyt. Nikdy jsem takového člověka ještě nepotkala a já jsem moc hodna, nejraději bych ji to dala ať už mam od ni klid, ale vymysli pořad nové věci a asi musím zacit reagovat

Anonymní  06.04.18 18:54
@Monchichik píše:
No tak jí písemně upozorni, že s výpovědí nesouhlasíš, že má výpovědní dobu x měsíců, na které trváš, a že kauce neslouží k uhrazení dlužného nájemného. Ostudu ať si dělá kde chce.

Jenimze já už tam mam nové lidi, byt byl pryč hned
Takže to jsem udělala chybu ze

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 06.04.18 18:56
@Anonymní píše:
Já bych ji nejraději už neviděla, věděla ze odejde a schválně tam da trvaly pobyt. Nikdy jsem takového člověka ještě nepotkala a já jsem moc hodna, nejraději bych ji to dala ať už mam od ni klid, ale vymysli pořad nové věci a asi musím zacit reagovat

Trvalý pobyt má pouze informační charakter, nic to neznamená. Proč bys jí měla něco vracet, když naopak ona bude nejméně 2 nájmy dlužit tobě? Spoléhá na to, že budeš chtít mít klid a nebudeš se tahat po soudech, ale já bych jí takové chování netolerovala. Kdyby se slušně domluvila, tak prosím, ale nedodrží smlouvu a ještě vyhrožuje?

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 06.04.18 18:58
@Anonymní píše:
Jenimze já už tam mam nové lidi, byt byl pryč hned
Takže to jsem udělala chybu ze

No tak když máš už nové nájemníky, tak proč to řešíš? A jak víš, že si u tebe nechala udělat trvalý pobyt?

Anonymní  06.04.18 18:58

Tak ta je dobrá teda 8o. My jsme platili kauci a máme výpovědní lhůtu 2 měsíce (případně je možné ukončit nájem ke dni, kdy nám končí smlouva - máme na rok, pokud do určité doby neprodloužíme, automaticky končí). Pochybuji, že máš ve smlouvě výpovědní lhůtu týden. Kauce slouží na úhradu případných škod na vybavení atd., takže její vyplacení logicky nastává až po předání bytu.

Pokud chce odejít z bytu dřív, než je ve smlouvě a nedomluvila se s tebou na jiném řešení (sehnání náhradního nájemce atd.), aby se kompenzoval případný ušlý zisk za nájem, tak naopak ty máš nárok na nájemné za ty měsíce, které by tam podle smlouvy ještě měla být. Kauce na úhradu nájmu neslouží, na její vrácení samozřejmě nárok má, pokud je byt a vyúčtování za energie v pořádku, ale ne touto formou. Jako nájemník říkám, že se chová pěkně drze.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama