Smlouva na dům formou splátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ája 312  30.03.18 10:52
Smlouva na dům formou splátek

Ahoj holky, potřebuji poradit, vzhledem k tomu, že je svátek, právníci nepracují, tak doufám že mezi vámi je maminka, která bude ochotna poradit.

Nechci protahovat, ale asoň malé objasnění.

Manžel je v insolvenci ( už doplácí) a tak nám samozřejmě nikdo nedá žádnou hypotéku, či půjčku. (Ani bychom nechtěli). Ale sehnali jsme dům ve vzdálenosti 20 km od města kde bydlíme. Realitní kancelář nabízí prodej domu formou splátek na 12 let. Což nám perfektně vyhovuje, zdá se že ve smluvě nejsou žádné kličky, ani malá písmena. Ale jeden bod mě zarazil. A to je:

4. Poruší-li kupující svoji povinnost hradit řádně a včas splátky Kupní ceny způsobem sjednaným v čl. III. a ocitne-li se v prodlení s placením nejméně tří splátek Kupní ceny dle čl. III. odst. 2 současně, nebo dostane-li se kupující do prodlení s placením jiných částek dle této smlouvy rovnající se v souhrnu nejméně třem splátkám Kupní ceny dle čl. III. odst. 2, je povinna zaplatit prodávající smluvní pokutu ve výši rovnající se součtu všech doposud uhrazených splátek Kupní ceny, nejméně však ve výši Kč. Smluvní strany se dále dohodly, že prodávající je oprávněna započíst tuto smluvní pokutu na částku všech kupující uhrazených splátek Kupní ceny.

Což z mého pohledu znamená, že pokud přestaneme platit, vyhodí nás s tím, že musíme uhradit smluvní pokutu ve výši XX. Třeba budeme mít zaplaceno 800 000,– a pokutu v této výši jim budeme muset ještě uhradit? Nebo to znamená, že vlastně splátky propadnou realitní kanceláři? (je to kupní smlouva s úschovou). Zdá se mě být nelogické, aby po nás realitka ještě chtěla takovou pokutu, pokud přestaneme platit. Každopádně nepřestaneme, jen se ptám, abychom pak nebyli na dlažbě, protože stát se může cokoliv.

Prosím, třeba je mezi vámi maminka či rodina, která od téhle realitky taky takto brala domek. Je to comfort reality a podle recenzí nevidím nic špatného. Ale přece jen člověk musí být obezřetný.

Děkuju moc za odpovědi( jestli nějaké budou)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:
 
Ivana 85
Závislačka 2920 příspěvků 30.03.18 11:02

@Ája 312 s touhle spolecnosti zkusenost nemam, ale byli jsme schuzce s jinou ktera taky prodavala domy touto cestou a opravdu to tam bylo taky ze pokud nezaplatis tak ti splatky propadnou a jeste k tomu dostanes mastnou pokutu.

 
Ája 312  30.03.18 11:07

@Ivana 85 Dobře ale když nemáš na splátky, tak nemuzeš mít na pokutu přece.

 
Janli
Závislačka 4650 příspěvků 30.03.18 11:07

Uvědom si, že tyhle smlouvy jsou takto psané proto, že se počítá s tím, že přestanete platit. Nezaplatíte a budete na dlažbě a ještě budete doplácet.

 
Janli
Závislačka 4650 příspěvků 30.03.18 11:11
@Ája 312 píše:
@Ivana 85 Dobře ale když nemáš na splátky, tak nemuzeš mít na pokutu přece.

To nikoho nezajímá. Když nemáš na splátky, nemáš si kupovat barák. A jaký to je nemít na splátky asi víš, když máte insolvenci. Nechápu, proč se ženete do dalšího průseru a nejspíš s holým zadkem. Máte finanční rezervu aspoň na rok?

 
ejhle
Závislačka 2729 příspěvků 30.03.18 11:13

Cca dva dny zpet tady byla obdobna diskuze, kdy teda zakladatelka psala, ze neuhradili a ze po nich prodavajici uplatnuje sankcni ujednani smlouvy. Nepsala jsi to nahodou ty?

Obecne, bez celkoveho nahledu smlouvy tezko radit.

A pak je tady manzel v insolvenci. Je Vam jasne, ze novy zavazek je poruseni podminek insolvencniho rizeni? Pokud do toho pujdete, je nutne resit s ins. spravcem- rozhodne predem. Ne ex post.

Příspěvek upraven 30.03.18 v 11:16

 
Ája 312  30.03.18 11:15

@Janli prosím nesuď, když nevíš. NEMÁME insolvenci, MÁ ji chlap a jak jsem psala už ji doplácí. A raději budu platit poloviční nájem do baráku, který bude jednou náš, než platit pronájem bytu v paneláku za 14 tis. Ptám se hlavně proto, kdyby seto treba s manželem něco stalo a ja zustala sama s dcerou.

 
Ája 312  30.03.18 11:17

@ejhle nene, nebyla jsem to já. Vse je vyřešené, jen me zajímá tento bod.

 
Ivana 85
Závislačka 2920 příspěvků 30.03.18 11:18

@Ája 312 no a o to jde, mate platit 12 let, zaplatite treba 10 pak nemate na splatky. Takze jste jim zaplatili celej barak(nejspis tak 2×),nemate nic, oni ho prodaj zas dalsimu.Na vas podaj exekuci takze pokutu casem dostanou a vy budete v pr…

 
Ája 312  30.03.18 11:18

@ejhle možná to jsou ty lidi, kteří museli z baráku odejít, protože neplatili. (Myslím tím ty před nami)

 
Janli
Závislačka 4650 příspěvků 30.03.18 11:18
@Ája 312 píše:
@Janli prosím nesuď, když nevíš. NEMÁME insolvenci, MÁ ji chlap a jak jsem psala už ji doplácí. A raději budu platit poloviční nájem do baráku, který bude jednou náš, než platit pronájem bytu v paneláku za 14 tis. Ptám se hlavně proto, kdyby seto treba s manželem něco stalo a ja zustala sama s dcerou.

Tak od toho jsou snad finanční rezervy a životní pojištění, ne? Máte?

 
Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 30.03.18 11:19

Tohle by podepsal jen blázen. Měsíční splatka = tedy nájem, ale + ještě na provoz baraku, energie, rekonstrukce a barák dost papá. S pujckou na barak musite mit prostě dost peněz. Nemluve o ty sankci…to už je uplne out

 
catherine100
Vesmírná mluvilka 30659 příspěvků 30.03.18 11:19

Jste pro majitele domů rizikový zájemci, tak je jasne, že se chce chránit…
Jediné co bych třeba zkusila, dohodnout se, že to bude bez pokuty, ale to propadnutí splátek vám těžko někdo odpustí, prostě by to bylo jako promarněny nájem a když píšeš, že je to menší než být v paneláku, Tak i s tím rizikem je to pořád výhodne

 
BaMaK
Závislačka 2746 příspěvků 5 inzerátů 30.03.18 11:19

@Ája 312 Nevím, proč je manžel v insolvenci. CHápu, že občas se tam člověk může ocitnout ani neví jak…ale pokud jste tento případ, vemte rozum do hrsti, vypořádejte se s jedním finančním problémem a pak si na krk uvažte další miliónový dluh. Uvědom si, že tento druh financování není pro lidi schopné splácet/vzít si hypotéku…prostě pro solventní lidi…realitka je žralok, ne hodná kouzelná babička. Počítají s tím, že dřív nebo později nezaplatíte a budete na dlažbě. Nešla bych s mužem v insolovenci do takového závazku.

 
Ája 312  30.03.18 11:21

@Ivana 85 je možné doplatit dříve(zvýšit splátky, ale každopádně zaplatit celou částku) což my uděláme, jakmile manžel doplatí insolvenci. Takže bychom měli mít zaplaceno za maximálně 8 let. Vzhledem k hypotekam je to krásné.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Lekce českým politikům: Polský poslanec nakládá hysterickým „vítačkám“ na BBC

Výrazně zaujatá moderátorka zpravodajského kanálu britské televizní stanice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >


Reklama