x-lander - koupit nebo nekoupit

Helena Fürbachová
24.1.10 08:59

x-lander - koupit nebo nekoupit

Dobrý den,

ráda bych se s vámi poradila. Našemu Davídkovi bude v březnu rok, a ráda bych si pořídila sporťák. Scháním nějaký do terénu rádi děláme výlety do přírody, tak si myslím, že by to chtělo něco s pořádnýma kolama. Našla jsem si tento sporťák
http://www.eshopbaby.cz/…lander-p267/

nemáte s ním někdo zkušenosti. Případně, nemáte někdo typ na nějaký jiný sporťák.

Moc děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6153
24.1.10 09:03

Přesně tenhle typ mám a jsem moc spokojená. Ale bacha, jestli chceš vysloveně do terénu, tenhle není odpruženej, takže z dítěte vytřeseš dušičku. Odpruženej je x-lander X1, je určenej do terénu. Koukni na něj… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
24.1.10 09:40

Přesně tak u XA chybí odpružení, jednou jsem vyjela do přírody (polní cesty) a totálně jsem ten kočár odrovnala!!
A navíc jsem Matyáše málem vyklopila.
Jízda je moc tvrdá a na každé nerovnosti musíš jet hóódně pomalu.
Má ho spousta ženských, hodně s ním je spokojených, není špatný, ale jsou i lepší! ;-)
Já bych tento kočár už nebrala a rozhodně si ho pro druhé dítko nenechám.
Ani v zimě s ním nejezdíme, protože nejsem taková hrdinka, abych se tvářila, že se s ním jede v zimě krásně 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
24.1.10 09:43

Tak já tedy nevím, kočárek jsem měla na první dítě, do přírody jsem s nim jezdili, polní cesty zvládal v pohodě a v zimě ve sněhu se to taky dalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
24.1.10 09:52

Polní cestou jsem neměla na mysli rovnou přírodní cestičku, ale spoustu kamenů, kořenů stromů, občas i tráva, různé výmoly.
Do terénu a na zimu je potřeba těžký odpružený kočár, tento je dobrý tak do města.
Aretace předních kol je prakticky k ničemu, když jsem ji musela mít skoro nonstop vyplou (jinak se mi stávaly menší nehody - zaseknutí jednoho kola na obrubníku, při rychlejší jízdě kola klektají a „lítají“).
Spokojená jsem byla do té doby, než jsem vyjela do pořádného terénu a než jsem zkusila jiný kočár.
Do té doby jsem ty jeho nedostatky omlouvala.

Ideální kočár neexistuje, každý má něco, ale pokud chce někco jezdit do terénu častěji a nechce, aby se jeho dítko v kočárku při každé nerovnosti třáslo, tak je lepší sáhnout op něčem jiném - těžším a hlavně odpruženějším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6471
24.1.10 09:55

Já jsem si xa koupila, chvíli jsme jezdily, pak jsem zkusila jané a nedám na něj dopustit xa putovalo k jinému majiteli. Jané má taky lehce odpružený podvozek, a dá se to dát i na „tvrdo“ a rozdíl je opravdu veliký. My tady na náměstí máme kostky a Terku jsem opravdu málem vyklepala a teď s jané super :palec: nemůžu si stěžovat. Takže za mě xa do terénu rozhodně ne. Teď si to nedokážu představit. Asi je to i tím, že mám srovnání a jsem ráda, že jsem se x-landeru zbavila. I když to není špatný kočárek, to rozhodně ne, ale jané slalom vede :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6471
24.1.10 09:58
Cappy píše:

Aretace předních kol je prakticky k ničemu, když jsem ji musela mít skoro nonstop vyplou (jinak se mi stávaly menší nehody - zaseknutí jednoho kola na obrubníku, při rychlejší jízdě kola klektají a „lítají“).

Tohle bylo i to co mi vadilo, kvůli aretaci jsem xa kupovala a pak jsem byla opravdu hodně zklamaná, kolečka si dělala co chtěla a měla jsem je stále zaaretovaná. A jestli chceš opravdu do terénu tak běž do toho X1 :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5000
24.1.10 10:06

Rozhodne XA ne! Ja ho mam taky a planuju jej taky prodat.. jen jak sezenu jiny.. zatim jsem se nedostala do kramu… je tvrdy a do terenu ne…
Ja jsem s nim bez problemu jen u nasich na dedine, kde jsou asfaltove chodniky… ve mestech jsou kostky nebo zamkova dlazba a to drnca jak …

Za me rozhodne NE tehle typ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
24.1.10 10:12
Hancza píše:
Rozhodne XA ne! Ja ho mam taky a planuju jej taky prodat.. jen jak sezenu jiny.. zatim jsem se nedostala do kramu… je tvrdy a do terenu ne…
Ja jsem s nim bez problemu jen u nasich na dedine, kde jsou asfaltove chodniky… ve mestech jsou kostky nebo zamkova dlazba a to drnca jak …Za me rozhodne NE tehle typ.

Mně kočár už skoro mesíc stojí, je složený, aby nepřekážel a neštěkne po něm ani pes.
Chtěla jsem ho prodat, ale všichni mě přesvědčují, ať počkám do jara.
Chtěla jsem místo něj koupit golfky.
Zase ale nevím, na co mám čekat, když ho nepotřebuji :nevim:
V zimě jedině šátek a když jde ven tatínek, tak sáně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
24.1.10 10:15

Za mě taky ne, já ho tedy nemám, ale mají ho dvě moje známé a zkoušela jsem si ho řídit. Do terénu je tvrdý, není odpružený a přední aretovací kolečka se zasekávají a klektají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Helena Fürbachová
24.1.10 10:21

Tak já na vás dám a jdu hledat nějaký jiný. Nejhorší je, že jsem v těchto věcech horzně nerozhodná. Potřebovala bych aby to za mě někdo rozhodl :)

• Nahlásit
  • Citovat
6153
24.1.10 10:22

Já se ho jdu zase ještě zastat, na rovný ježdění je super, krásně se ovládá, do města ideální (teda na ty kostky né… :mrgreen: ), ale do terénu ne, stačí, když předíždím kus po chodníku, kterej je rozpraskanej, vedle stojí starej strom a kořeny nadzvedly chodník a ten je prostě rozbitej. A to je teda něco, než ten kus přejedu… :roll: Rozhodě bych s ním nevyrazila do polí a do lesů.
Kolečka se nezasekávají ani neklektají, to bude spíš teda asi kus od kusu… :nevim:

Cappy - jakou máš barvu toho kočárku? Kamarádka shání červenej, nejlépe i s korbou a autosedačkou, za rozumnej peníz… 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
24.1.10 10:34

Barbanku, kolečka se casto zasekávají, když se najíždí na nějakou překážku (třeba obrubník), jedno kolečko se jakoby vytočí a když jima dosednu na chodník, tak se ani nehnu, protože jedno kolečko je „naštorc“ :nevim:
Klektají a lítají, když jsem potřebovala rychle přeběhnout silnici.
Je tam taky dost blbý systém přichycení těch předních kol, stačí lehce „cvaknout“ tlačítko a kolo upadne.
Už se mi stalo přesně v půlce přechodu (běžela jsem - kolečka lítaly) a jedno mi najednou upadlo :oops: :roll:
Nejsem si vědoma, že bych stiskla to tlačítko na uvolnění :think:

My máme klučíka, takže modrý ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13729
24.1.10 10:45

ja ho mam taky a zadny problem s kolecky teda nemam, ze by se zasekavaly, padaly atd, vubec, najizdim na chodnik uplne v pohode, do spatneho terenu to moc neni kvuli tomu odpruzeni, opravdu to hodne drnca, ale po klasicke polni ceste, trave atd se projet da v pohode, snehem s trochou namahy taky, ale bydlime v Praze takze tady mi plne vyhovuje, jen kdyby ty chodniky byly odhrnuty, misty abych hodila kocar na zada, ale to by se neprojelo zadnym :roll: holt na maminky s kocarkama se tolik nemysli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
24.1.10 11:23

já teda nevím, ale dvakrát jsem se potkala s maminkama s X1 a protože se hrozně líbil mému muži, začla jsem se vyptávat.. a kočár bych po jejich zkušenostech teda nechtěla… hrozně těžký, odpružení je daleko menší než deklarované, prostě nic moc..

zkusila bych se poohlédnout po jiné značce třeba, hodně moc si chvílí icco platon 4, hlavně to odpružení…

sama mám speediho od quinny a projeli jsme s ním i krkonoše, včetně cesty pod vysokým kolem, která je teda celkem síla.. je to ale trojkolka..
teď v poslední době poiužíváme croozer s odpružením od fialy a to se nedá s ždným kočárem srovnávat, je to jak houpací kočár|! stabilita je taky nepřekonatelná.. ale není to „kočár“ a už vůbec ne do města.. jen jako něco navíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama