Z jakého materiálu rychlovarnou konvici

555
14.3.17 10:18

Z jakého materiálu rychlovarnou konvici

Ráda bych znala vaše názory a zkušenosti, z jakého materiálu se vám osvědčilo mít rychlovarnou konvici.

My teď máte plastovou klasiku, ale chci ji vyměnit. Nechci už vařit vodu v plastu. Říkám si, že to nemůže být nic zdravého.

Možnosti jsou nerez, sklo nebo keramická.

Mamka je chemikářka a doporučila mi skleněnou jako 100% nezávadný materiál, ale já znám tuhle konvici z její domácnosti a přijde mi, že jsou tam hodně vidět kapičky vody zevnitř. Mám dost ráda pořádek a bojím se, že by mne to štvalo.

Keramická je zase prý křehká a ráda praská.

Jaká konvice se osvědčila vám? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

983
14.3.17 10:30

Máme skleněnku a hrozně tvrdou vodu, což je pekelná kombinace. Ale předem ji filtruji, takže už to tak hrozný neni. Ovšem nejsem puntíčkář na úklid, to víš že tam nějaká kapka je, ale to mě netrápí :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
14.3.17 10:32

Též bych šla do skla. Keramickou bych nechtěla právě z důvodu, že se snadno kousek odštípne a já nesnáším poškozený věci. Babička zase měla tu nerezovou a nevím, jestli je taková každá, ale jako kolikrát jsem se o ni spálila bych fakt nespočítala na obou rukách.

e- překlepy v textu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
14.3.17 10:34

@Tableta Já se právě bojím, že ta nerez je horká, ale to asi sklo taky, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
14.3.17 10:40

@Kettlery Právě to sklo je silný, nemělo by to pálit. Ta babiččina konvice měla tlustou úchytku z plastu a mezi tou nerezovou nádobkou byla malá škvírka (a to mám tenký prsty) a vždycky jsem si spálila malíček s prostředníčkem a dlaň jakoby z boku od malíku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6419
14.3.17 11:00

Skleněná je zlo :cert: hezky to vypadá jenom těsně po vyčištění jinak je to hnus. Co kapky, ale vodní kámen a to nemáme tvrdou vodu. Už nikdy. Jediné nerez, plastová se mizerné čistí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 11:48

Máme už leta vždy jen nerez a spokojenost, vodní kámen jednou za čas vyvařím kys. citronovou a konvice je zase jako nová

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
14.3.17 12:42

Holky díky za podněty. Asi půjdu do té nerez. Já se toho pokapaného skla fakt bojím. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama