Zábava na mateřské

3425
7.2.07 10:21

Zábava na mateřské

Ahoj, holky,
zrovna jsem se pohádala s manželem kvůli tomu, že mám jít v pátek na sraz ze střední školy a když se mě manža ptal, v kolik asi přijdu, řekla jsem, že nevím, až se mi bude chtít. To ho rozčililo, řekl mi, že snad mám doma dítě a neměla bych někde trajdat až třeba do rána. Hrozně mě vytočil, protože za celou mateřskou (tj. více než roky, když počítám i dobu strávenou doma v těhotenství) jsem byla večer pryč POUZE JEDNOU, když jsem šla asi před půlrokem slavit s kamarádkou její narozeniny a doma byla už kolem půlnoci. Myslím si, že mám nárok na to taky se jít pobavit, zvlášť když vím, že o malou bude postaráno - manželem, já ji doma ještě uspím, takže manžel to vlastně bude mít bez práce, malá už pak spí celou noc. Štve mě to tím víc, že manžel je ten typický „bohém“ - hraje v místní kapele, takže jezdí na zkoušky, koncerty atd. Taky si občas (průměrně 1-2× týdně) zajde s kamarády na pivo, takže si myslím, že zrovna on mi nebude poroučet, v kolik mám přijít domů a vyčítat mi, že jsem si vůbec dovolila někam jít.
Jak to funguje u Vás? Jste pořád s dítětem doma a žijete jen pro rodinu (vaření, uklízení, péče o dítě, manžela..) nebo taky občas zajdete večer ven se pobavit a „vypnout“…?
Manžel se ve mně snaží vyvolat pocit, že jsem strašná matka, že mě vůbec kdy napadlo myslet na něco jiného, než na dítě, když jsem na mateřské… :evil:
Díky,
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9194
7.2.07 10:26

Anduli,běž a přijď až přijdeš.Mám doma dvě děti a taky si občas vyrazim.Prostě se potřebuju odreagovat.Sice to ma pak doma tyden na taliři,ale jdu.

Zkus manželovi vysvětlit,že se potřebuješ odragovart,vypnout.A pokud mala spí celou noc tak nevidim problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20107
7.2.07 10:46

Anduli, taky v tom nevidím žádný problém a rozhodně nejsi špatná matka :wink:
Jen ať si to manžel zkusí, být tak dlouho doma…
Myslím, že to funguje přesně opačně - odpočineš si od malé, pokecáš se známejma a načerpáš novou energii na běhání kolem malé :arrow: ve výsledku z tebe bude lepší matka :)
Kamarádka má dva malé prcky (2 a 4 roky) a taky chodí ven… řeší to tak, že se prostě s manželem ve večerním hlídání střídají, občas jim hlídá babička, takže vyrazí i spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16300
7.2.07 10:50

ahojky,

jen krátce a výstižně. letím na autobus,ale tohle mi nedá :wink: :wink: :wink: .

at se tvůj manžel mrkne do rodného listu, jsou tam DVA RODIČE !!! :lol: :lol: :lol: .

já chodím několikrát týdně cvičit i na večerní kávičky a vždy stačí jen oznámit. no problem :D .

NEDEJ SE, Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
7.2.07 10:57

Tak já mám doma asi zlato, manžel mne skoro přemlouvá ať tam zůstanu dlouho, (asi aby mohl v klidu pařit WOW). To bylo teda v prosinci, ted se mne tak půl roku nezbaví. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
7.2.07 11:02

jeje…no možná je na čase manželovi vysvětlit, že on jako otec by měl být doma taky…;-) to by mě zajímala reakce ;-)

jak popisuješ svou situaci, rozhodně si nenech zkazit sraz a pěkně se pobav!!!

..a možná být tebou tak si zavedu taky 1-2× do týdne hospůdku či kafe se svými přáteli..ono máte to u vás tak nějak jednostranné. dítě není přece jen matky, aby tys byla doma 24hod a otec jen když nic zrovna nemá…přeháním, ale.......a klidně bych mu malou nechala i uspat..však on to zvládne.

u nás tohle tak nějak neřešíme..staráme se oba, bavit se chodíme tak jak to příjde......prostě pohoda. někdy je to kvůli prac. času manžela náročnější na organizaci, domluvě, ale není to o tom, že by se u nás zastával názor: jsi matka buď doma a starej se. uff zní to děsně. prostě když chci jít na kafe, na pivo, cvičit tak jdu…stejně tak manžel…ráda mu děti pohlídám :lol: :lol: :lol: :lol:

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20107
7.2.07 11:16

Holky, moc se omlouvám za off topic, ale tohle mi prostě nedá…

MAGRATKO, koukám, že máme doma asi podobné exempláře :lol: Ten můj je zase rád, že jsem teď pořád unavená, takže chodím spát tak v osm, v devět on má klid na paření :D
To by mě zajímnalo, kolik je nás tu stejně postižených :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
7.2.07 11:19

Ahoj,

obdivuju te, ze jsi to tak dlouho vydrzela a nikam si moc nevyrazila. U nas to nastesti funguje tak, ze me manzel doslova vyhazuje z domu a stara se o holky sam. Navic obcas zaukolujeme babicky a vyrazime i spolu. Je to super odreagovani…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
7.2.07 12:18

JOJO moje rec. Ne mas doma dite, ale MATE doma dite. Takze jdi a vrat se najust pozde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.2.07 12:39

U nás to funguje naprosto skvěle. Oba sme s manželem společenský a máme rádi pivo, čili se v tom chození do hospody za kamarády a pivem střídáme, takže jeden víkend jdu já, další manža a když je hlídání dem spolu, ale hlídání je zřídka babičky máme 180km. Taky máme každý své koníčky takže se vždy domluvíme a každý má na své koníčky dostatek času, někdy je potřeba za tím svým koníčkem někam vyrazit takže není problém vymizet i na několik dní :D Taky chodím do školy další záležitost kdy táta přebírá domácnost. I když představa mámy, která se vzorně stará o děti, vaří, uklízí atd. by se mu jistě taky líbila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
7.2.07 12:42

V tomhle tématu nemužu zustat bokem:
přidávám se abych tě taky podpořila stejně jako Ajlili,terik,Zdenik,Irias ......
manžel má stejné povinnosti :o 8O a je potřeba se o ně podělit, JINAK TO NEJDE :wink:
potřebuješ si vyrazit a odreagovat se. takže se nedej :wink: :wink: a
napiš jak jsi dopadla. :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
7.2.07 12:48

Ahojky,
na to je nejlepší přísloví. Starého psa novým kouskům nenaučíš. To myslím tak, že jsi si měla manžela cvičit už od začátku mateřství a občas někam zajít. Protože na to máš právo, jak ty, tak i on. Jak psaly holky-jste oba rodiče! Tak směle na sraz!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
7.2.07 13:04

Ahoj, jen běž a neměj výčitky. Já jdu taky v dubnu na jeden sraz ze školy a druhý sraz z učňáku mě čeká na podzim. Nic mu nevyčítej ani nepředhazuj, jenom mu to oznam a hotovo. Přesně, jak psaly holky - jste rodiče oba. Není na tom nic zlého, když jdeš ven mezi lidi. A už vůbec ne v Tvém případě! Být doma na mateřské přece není vězení! 8) Ať nedopadneš nakonec jako moje tchýně, která nikdy nikam nešla (radši), aby byl doma pokoj a tchán si dělá, co se mu zamane. A z ní se pomalu a jistě stala stará zapšklina, která nemá ráda lidi kolem sebe. Takže vzhůru ven a bav se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
7.2.07 13:34

Presne jak pisou holky, neni to jen tvoje dite a tvuj muz by si to mel uvedomit - no chtelo to cepovat ho uz od zacatku :wink: . U nas to funguje skvele, manzel naprosto chape, ze potrebuju taky vypadnout, takze jsem ted chodila pul roku na anglictinu jednou tydne a to jeste v takovem case, ze malemu musel nachystat veceri a vykoupat ho, uspani bud zbylo na me, pokud byl jeste vzhuru kdyz jsem prisla anebo ho uspal i sam. Plus kavicky s kamoskama taky nikdy nebyly problem, i kdyz je fakt, ze to po vecerech nijak moc neprehanim. Kdyz jsme potrebovali omezit nocni kojeni, tak me na 2 dny vyexpedoval za kamoskama do Prahy, at si pry uziju a byl sam s prckem (sice to teda bylo o hubu, ale zvladl to :lol: :lol: ) Takze rozhodne v sobe nenech probudit nejaky pocity, ze jsi spatna matka, kvuli tomu, ze se sem tam nekde povyrazis. Naopak, to ze na chvili zmenis prostredi a odpocnes si od ditka, ti moc pomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
7.2.07 13:47

Ahoj,
radila bych ti, aby jsi si rychle udělala doma pořádek nebo se zblázníš. Chování tvého muže mě přímo vytočilo!!!!

1. jste dva rodiče a v péči by jste se měli doplňovat
2. vždyť chodí i on, tak nechápu, proč by jsi nemohla chodit ty!!

Překvapuje mě, že za takovou dobu jsi byla večer jen jednou pryč!! Chápu, že není zvyklý a že se mu to nelíbí, třeba i trochu žárlí!!!
NEcháváš ho někdy s malou samotnýho, chodíš do cvičení nebo třeba s kámoškama odpoledne na kafčo??

Jesli ne, tak si toho, jak se staráš o rodinu nebude vážit!!

HLavně přeji hezký a veselý sraz!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama