Zabudování klimatizace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lljubanka
Kecalka 106 příspěvků 24.03.19 10:02
zabudování klimatizace

Ahoj.
Teď to bude první léto s mým miminkem. Bydlíme v bytě. Loni v létě jak byly ty vedra tady bylo i 33 stupňů. Mám strach o miminko, aby se mi nepřehřálo. Uvažuju o zabudování klimatizace. Dům je zateplen, novostavba asi 4 roky. Máte některá zkušenost jak to probíhá? Jak dlouho to trvá, na počkání, dny, týdny? Bourá se něco kvůli tomu? Je byt obyvatelný, po dobu zabudovávání? A na kolik to asi přije? Diky moc, nevím o tom nic. :nevim:

Reakce:
ivašot.
Kelišová 7500 příspěvků 24.03.19 10:18

Podstatná otázka: je to váš dům nebo váš byt v obytném domě?
Pokud byt, tak je dost podstatné, jak se k případnému umístění venkovní jednotky klimatizace staví SVJ.

Ivan PPZ
Kelišová 5787 příspěvků 24.03.19 10:25

Zateplený dům celkem solidně odolává teplu. Soudím, že je lepší vtrochu tepla, než klima (pro mimino).

katyna1984
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 24.03.19 10:38

@Ivan PPZ no já dotaz naprosto chápu. Loňské léto jsme se několik týdnů nedostali ani v noci pod 28°,bylo to šíleně. Spali jsme přikrytí mokrými ručníky a i to pomáhalo vždy jen na chvilku. Nejmladší byl věčně uhřátý, ty noci byly fakt za trest.

Také o pořízení uvažujeme, ale mrzí mě, že tím prakticky přijdeme o možnost být na balkoně, kam by foukal horký vzduch. A museli bychom vybrat nějakou extra tichou, aby nás nekamenovali sousedé. Budu sledovat.

lljubanka
Kecalka 106 příspěvků 24.03.19 10:43
@Ivan PPZ píše:
Zateplený dům celkem solidně odolává teplu. Soudím, že je lepší vtrochu tepla, než klima (pro mimino).

Právě naopak, teplo jakoby zdvojnásobuje. Je to byt v OV. Ono to není trochu tepla, když se tady slůuníčko opírá, píšu, je tu 33 stupňů..To mi přijde víc než trochu tepla. A samozřejmě nehodlám na mimčo foukat 18 ti stupňový vzduch aby mělo záněty, ale třeba jen tech 25 stupnu, jak mame ted.

lljubanka
Kecalka 106 příspěvků 27.03.19 20:39

Ahoj, takže odpovědi se asi nedočkám, tak prosím aspoň o radu. Když v bytě máte vedro, velké vedro, jak to řešíte? Třeba mě napadlo mokré prostěradlo na okno, nebo slunečník připevnit na balkonové zábradlí aby sluníčko tak nešlo do bytu? Nebo?
Díky za tipy :mavam:

Váš příspěvek
Reklama