Problém s troubou - nepeče moučníky v nerezové formě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 17.03.19 15:02
Problém s troubou

Ahoj,
prosím mám problém s novou elektrickou troubou (volně stojící sporák s troubou Gorenje EC5111WG).
V troubě se mi nepečou moučníky nebo chleba, které dám do nerezové formy. Dřívější troubě to bylo jedno, vše se upeklo. Zkoušela jsem v té nové chleba v nerezovém kastrolu a pak piškotový koláč v koláčové formě. Vršek se upeče, ale uvnitř je to syrový blemc, i po odpovídající době a stupni pečení. Pokud použiju černý smalt či varné sklo, je to v pohodě. Nicméně mě to hodně štve - takhle nemůžu upéct koláč v koláč. formě, dort v dortové atd..
Máte někdo taky takovou zkušenost? Trouba je hodně velká, to je fajn, ale bohužel jsem se z trouby neradovala dlouho..
Taky by mne zajímalo, jak je možné, že jeden ze dvou větších hořáků u sklokeram. sporáku heřeje méně a druhý více (a to dělal i ten předešlý sporák), třebaže v popisu návodu je, že jsou stejné. Ve dvou naprosto stejných hrních jsem hřála v každém úplně stejné množství vody, zapnula jsem oba hrnce stejně, ale přitom se pak v každém z těch hrnců zvyšovala teplota nerovnoměrně, v jednom to pořád bylo o cca 20 stupňů míň, než v druhém.
Pokud mi řeknete, že jsem neměla kupovat levný sporák a že je to šmejd, tak v tom případě mi prosím poraďte nějaký typ sporáku s troubou, který je teda dobrý (za rozumnou cenu).
Díky moc :kytka:

Reakce:
Detsa
Extra třída :D 11893 příspěvků 17.03.19 15:04

Pardon za OT, ale když jsem četl ‚problém s troubou‘ chtěl jsem jen napsat, že troubů znám několik a že si z toho nic nemáš dělat

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 17.03.19 15:11
@Detsa píše:
Pardon za OT, ale když jsem četl ‚problém s troubou‘ chtěl jsem jen napsat, že troubů znám několik a že si z toho nic nemáš dělat

Já jich znám hafo, ale žádnýho naštěstí nepotřebuju k životu. Tuhle jednu bohužel jo a ta mě teda zlobí. :mrgreen:

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 17.03.19 15:39

Já myslím, že je to na reklamaci. Léta jsem měla stoletou Moru a chleba v těžkým litináči jsem v ní dělala běžně :nevim:

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 17.03.19 15:49

Se značkou zkušenosti nemám, ale co popisujes je divné. Kontaktovala bych bych prodejce kvůli reklamaci.

Elenloth
Závislačka 4122 příspěvků 6 inzerátů 17.03.19 16:24

@Evulina Kontaktovala bych servis. Jinak jsem četla kdesi v návodu, že nerezové věci nejsou na pečení vhodné, že jakoby odráží od sebe to teplo. Napadlo mě - máš teploměr do trouby? Jestli ti ta trouba nepeče výrazně míň, než je nastaveno a v kombinaci s nerezem to dělá problémy.
Já mám taky novou troubu (Bosh) a občas se nestačím divit, jak divně to peče právě na základě odečtu z teploměru.

JTom
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 17.03.19 16:32

Je jisté, že uvedené problémy nemají nic společného se značkou nebo cenou. Rozdílné výkony ploten mohou být způsobeny jejich vadou nebo elektroinstalací. O co jde, nejde určit na dálku. Musí se změřit napětí a proud jednotlivých fází. Orientačně si můžeš změřit příkony elektroměrem. Malé plotýnky 14,5 cm mají mít příkon 1,2 kW, velké 18 cm 1,7 kW. Příkony těles trouby se mi nepodařilo najít. Chtělo by to kontrolu elektrikářem. Teprve potom, až budeš mít ověřené, že jsou výkony těles v pořádku, bude mít smysl hledat vadu pečení.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 18.03.19 12:53
@Elenloth píše:
@Evulina Kontaktovala bych servis. Jinak jsem četla kdesi v návodu, že nerezové věci nejsou na pečení vhodné, že jakoby odráží od sebe to teplo. Napadlo mě - máš teploměr do trouby? Jestli ti ta trouba nepeče výrazně míň, než je nastaveno a v kombinaci s nerezem to dělá problémy.
Já mám taky novou troubu (Bosh) a občas se nestačím divit, jak divně to peče právě na základě odečtu z teploměru.

Děkuji všem. No - tohleto, co píšeš, mám v návodu u trouby napsáno taky. Nicméně - ta minulá trouba mi pekla v pohodě i v nerezu a taky mi připadá divné, že se tedy vyrábí nerezové nádobí do trouby (formy atd.), když by to teda do trouby nemělo být vhodné?
Teploměr do trouby nemám, můžu vyzkoušet, díky.

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 18.03.19 12:58
@Evulina píše:
Děkuji všem. No - tohleto, co píšeš, mám v návodu u trouby napsáno taky. Nicméně - ta minulá trouba mi pekla v pohodě i v nerezu a taky mi připadá divné, že se tedy vyrábí nerezové nádobí do trouby (formy atd.), když by to teda do trouby nemělo být vhodné?
Teploměr do trouby nemám, můžu vyzkoušet, díky.

Teploměr se dá koupit za pár kaček, ale já bych se tím nezdržovala. Je-li nová (a že vaří jinak i plotýnky, to už jsi zkusila), reklamuj ji. Je to opruz, být třeba měsíc bez trouby, ale co už :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 18.03.19 13:07
@Ba-stet píše:
Teploměr se dá koupit za pár kaček, ale já bych se tím nezdržovala. Je-li nová (a že vaří jinak i plotýnky, to už jsi zkusila), reklamuj ji. Je to opruz, být třeba měsíc bez trouby, ale co už :nevim:
:think:
Díky
Ba-stet
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 18.03.19 13:13

A nenech se vyhecovat, že je sporák levný nebo tak něco. Mám celkem dost zkušeností a bohužel platí, že čím přetechnizovanější, tím horší. Moje drahá supertrouba se nám teď vrátila po dvou měsících. Je dokonalá, peče skvěle, všechno umí, je je každý rok 1-2 měsíce mimo provoz :cert: Ale mám zkušenost i se levným sporákem od Gorenje a peče úplně v pohodě!

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 18.03.19 13:18

Jinak dneska jsem rozhodnutá ještě zkusit piškot v dortové formě, ten jsem ještě nezkoušela a uvidíme.

Váš příspěvek
Reklama