Záhadná nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

patapuf
Povídálka 25 příspěvků 18.02.17 23:00
záhadná nemoc

Ahoj holky, chci se zeptat. Znáte někdo nemoc, kdy dítě říká něco jiného než si myslí?
Ráda bych znala název této nemoci. Dám příklad: Mami chci pít. (skutečnost chce na záchod) nebo mluví o sobě v třetí osobě. Přijde a řekne Eliška chce medvídka. (skutečnost jmenuje se Ríša a chce jíst) Já jsem se nikdy s ničím takovým nesetkala, ale vím že kluk mé známé tím trpí, ale ona moc nekomunikuje se světem a mě by zajímal název této nemoci. Nesetkala jste se některá s něčím takovým? Malému bude 7 let a ted bude nastupovat do 1.třídy zvláštní školy..Od narození měl problémy s vývojem nejen psychickým ale i fyzickým.. Dík za nějakou odpověd…

Reakce:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 18.02.17 23:19

Mě napadl Aspergerův syndrom-,,forma autismu". Ale nejsem odborník!
v nějakém seriálu to měla jedna z představitelek a během komunikace vykřikovala neslušné výrazy. :oops: - nemohla to ovlivnit. :think:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 18.02.17 23:56

@Hanulínek
Neslušné výrazy to je Tourretův syndrom. To vykřikování je „jenom“ tik. Jako třeba časté mrkání, nebo potřeba neustálého pokašlávání. Část lidí to dokáže zadržet i na chvíli. Jinak krom těch rozličných tiků komunikují zvela normálně. To to opravdu není.
Co třeba disfázie? ALe moc toho o ní nevím

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 19.02.17 00:02

Naše mluví obráceně (zima/teplo např), ale nepovažuju to za nic hroznýho, je malá :mrgreen:

Big boss
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 19.02.17 00:19

Asi nějaký druh afázie, Wernikeova myslím. Ale už si to nepamatuji a nechce se mi to hledat. Každopádně nějaká afázie, zbytek si už najdeš. Nevím jestli je to primární onemocnění nebo sekundární projev jiné nemoci.

Michrich
Kecalka 174 příspěvků 19.02.17 07:45

@patapuf chápu, že jsi nejspíš vyděsená, a proto se ptáš jestli někdo nemá zkušenost. Jak už vidíš, padlo tu několik možností. Hlavně nevyhledávej na internetu co přesně ty druhy afázie nebo syndromu jsou. Ale nejvíce by pomohl odborník (vidět, vyšetřit a následně určit diagnózu). Já, být tebou, zašla bych na pediatrii. Poradí kam dál. Čím dřív se zjistí proč to tak je, je větší/dřívější šance na zlepšení.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25053 příspěvků 19.02.17 08:15

@Michrich klid nejedna se zrejme o jeji dite, ale dite zname

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 19.02.17 08:53

@Michrich co si nejdřív pořádně přečíst dotaz než odpovíš?

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 19.02.17 09:00
@vverru píše:
@Michrich co si nejdřív pořádně přečíst dotaz než odpovíš?

Aaa tady se někdo špatně vyspal :lol:

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 19.02.17 09:16

@Dojcanis to ani náhodou, ale už mě přestává bavit číst odpovědi od lidí, co se neobtěžují ani přečíst dotaz nebo odpovídají, aniž by k dotazu měli něco věcného…

Michrich
Kecalka 174 příspěvků 19.02.17 11:49

@Dojcanis :D Ano, nespala jsem skoro vůbec. Jsem naštvaná. :roll:

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 19.02.17 13:05
@Michrich píše:
@Dojcanis :D Ano, nespala jsem skoro vůbec. Jsem naštvaná. :roll:

To nebylo na tebe :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >