Záhadná nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
patapuf
Povídálka 25 příspěvků 18.02.17 23:00
záhadná nemoc

Ahoj holky, chci se zeptat. Znáte někdo nemoc, kdy dítě říká něco jiného než si myslí?
Ráda bych znala název této nemoci. Dám příklad: Mami chci pít. (skutečnost chce na záchod) nebo mluví o sobě v třetí osobě. Přijde a řekne Eliška chce medvídka. (skutečnost jmenuje se Ríša a chce jíst) Já jsem se nikdy s ničím takovým nesetkala, ale vím že kluk mé známé tím trpí, ale ona moc nekomunikuje se světem a mě by zajímal název této nemoci. Nesetkala jste se některá s něčím takovým? Malému bude 7 let a ted bude nastupovat do 1.třídy zvláštní školy..Od narození měl problémy s vývojem nejen psychickým ale i fyzickým.. Dík za nějakou odpověd…

Reakce:
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 18.02.17 23:19

Mě napadl Aspergerův syndrom-,,forma autismu". Ale nejsem odborník!
v nějakém seriálu to měla jedna z představitelek a během komunikace vykřikovala neslušné výrazy. :oops: - nemohla to ovlivnit. :think:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 18.02.17 23:56

@Hanulínek
Neslušné výrazy to je Tourretův syndrom. To vykřikování je „jenom“ tik. Jako třeba časté mrkání, nebo potřeba neustálého pokašlávání. Část lidí to dokáže zadržet i na chvíli. Jinak krom těch rozličných tiků komunikují zvela normálně. To to opravdu není.
Co třeba disfázie? ALe moc toho o ní nevím

Borůvka1990
Kelišová 5438 příspěvků 19.02.17 00:02

Naše mluví obráceně (zima/teplo např), ale nepovažuju to za nic hroznýho, je malá :mrgreen:

Big boss
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 19.02.17 00:19

Asi nějaký druh afázie, Wernikeova myslím. Ale už si to nepamatuji a nechce se mi to hledat. Každopádně nějaká afázie, zbytek si už najdeš. Nevím jestli je to primární onemocnění nebo sekundární projev jiné nemoci.

Michrich
Kecalka 176 příspěvků 19.02.17 07:45

@patapuf chápu, že jsi nejspíš vyděsená, a proto se ptáš jestli někdo nemá zkušenost. Jak už vidíš, padlo tu několik možností. Hlavně nevyhledávej na internetu co přesně ty druhy afázie nebo syndromu jsou. Ale nejvíce by pomohl odborník (vidět, vyšetřit a následně určit diagnózu). Já, být tebou, zašla bych na pediatrii. Poradí kam dál. Čím dřív se zjistí proč to tak je, je větší/dřívější šance na zlepšení.

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25840 příspěvků 19.02.17 08:15

@Michrich klid nejedna se zrejme o jeji dite, ale dite zname

vverru
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 19.02.17 08:53

@Michrich co si nejdřív pořádně přečíst dotaz než odpovíš?

Dojcanis
Závislačka 3670 příspěvků 19.02.17 09:00
@vverru píše:
@Michrich co si nejdřív pořádně přečíst dotaz než odpovíš?

Aaa tady se někdo špatně vyspal :lol:

vverru
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 19.02.17 09:16

@Dojcanis to ani náhodou, ale už mě přestává bavit číst odpovědi od lidí, co se neobtěžují ani přečíst dotaz nebo odpovídají, aniž by k dotazu měli něco věcného…

Michrich
Kecalka 176 příspěvků 19.02.17 11:49

@Dojcanis :D Ano, nespala jsem skoro vůbec. Jsem naštvaná. :roll:

Dojcanis
Závislačka 3670 příspěvků 19.02.17 13:05
@Michrich píše:
@Dojcanis :D Ano, nespala jsem skoro vůbec. Jsem naštvaná. :roll:

To nebylo na tebe :mrgreen:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >