Reklama

Záhadná nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

patapuf
Povídálka 25 příspěvků 18.02.17 23:00
záhadná nemoc

Ahoj holky, chci se zeptat. Znáte někdo nemoc, kdy dítě říká něco jiného než si myslí?
Ráda bych znala název této nemoci. Dám příklad: Mami chci pít. (skutečnost chce na záchod) nebo mluví o sobě v třetí osobě. Přijde a řekne Eliška chce medvídka. (skutečnost jmenuje se Ríša a chce jíst) Já jsem se nikdy s ničím takovým nesetkala, ale vím že kluk mé známé tím trpí, ale ona moc nekomunikuje se světem a mě by zajímal název této nemoci. Nesetkala jste se některá s něčím takovým? Malému bude 7 let a ted bude nastupovat do 1.třídy zvláštní školy..Od narození měl problémy s vývojem nejen psychickým ale i fyzickým.. Dík za nějakou odpověd…

Reklama

Reakce:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 18.02.17 23:19

Mě napadl Aspergerův syndrom-,,forma autismu". Ale nejsem odborník!
v nějakém seriálu to měla jedna z představitelek a během komunikace vykřikovala neslušné výrazy. :oops: - nemohla to ovlivnit. :think:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1441 příspěvků 18.02.17 23:56

@Hanulínek
Neslušné výrazy to je Tourretův syndrom. To vykřikování je „jenom“ tik. Jako třeba časté mrkání, nebo potřeba neustálého pokašlávání. Část lidí to dokáže zadržet i na chvíli. Jinak krom těch rozličných tiků komunikují zvela normálně. To to opravdu není.
Co třeba disfázie? ALe moc toho o ní nevím

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 19.02.17 00:02

Naše mluví obráceně (zima/teplo např), ale nepovažuju to za nic hroznýho, je malá :mrgreen:

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 19.02.17 00:19

Asi nějaký druh afázie, Wernikeova myslím. Ale už si to nepamatuji a nechce se mi to hledat. Každopádně nějaká afázie, zbytek si už najdeš. Nevím jestli je to primární onemocnění nebo sekundární projev jiné nemoci.

Michrich
Kecalka 174 příspěvků 19.02.17 07:45

@patapuf chápu, že jsi nejspíš vyděsená, a proto se ptáš jestli někdo nemá zkušenost. Jak už vidíš, padlo tu několik možností. Hlavně nevyhledávej na internetu co přesně ty druhy afázie nebo syndromu jsou. Ale nejvíce by pomohl odborník (vidět, vyšetřit a následně určit diagnózu). Já, být tebou, zašla bych na pediatrii. Poradí kam dál. Čím dřív se zjistí proč to tak je, je větší/dřívější šance na zlepšení.

jenny.fields
Generální žvanilka 24610 příspěvků 19.02.17 08:15

@Michrich klid nejedna se zrejme o jeji dite, ale dite zname

vverru
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 19.02.17 08:53

@Michrich co si nejdřív pořádně přečíst dotaz než odpovíš?

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 19.02.17 09:00
@vverru píše:
@Michrich co si nejdřív pořádně přečíst dotaz než odpovíš?

Aaa tady se někdo špatně vyspal :lol:

vverru
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 19.02.17 09:16

@Dojcanis to ani náhodou, ale už mě přestává bavit číst odpovědi od lidí, co se neobtěžují ani přečíst dotaz nebo odpovídají, aniž by k dotazu měli něco věcného…

Michrich
Kecalka 174 příspěvků 19.02.17 11:49

@Dojcanis :D Ano, nespala jsem skoro vůbec. Jsem naštvaná. :roll:

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 19.02.17 13:05
@Michrich píše:
@Dojcanis :D Ano, nespala jsem skoro vůbec. Jsem naštvaná. :roll:

To nebylo na tebe :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama