Reklama

Zánět průdušek - stopttusin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sunshine125
Kecalka 385 příspěvků 17.02.17 17:19
zánět prudušek - stopttusin?

Jsem dnes trochu na rozpacích z naší dětské. Dcera 10,5měsíce začala ve středu kašlat. Mudr jí na pruduškách nic nenašla, napsala nám stopttusin a říkala tlumit teploty (37,5 nejvíc). Ve čtvrtek se to zhoršilo, teploty vyšší (až 39 ) a už bylo i slyšet že jí to slezlo na průdušky. Dnes jsme dostaly ATB (CRP 8), k tomu ventolin (ten je pokud vím na roztažení těch průdušek, aby mohla vykašlávat) a, a to mě zarazilo, pořád stopttusin. Pokud vím, tak ten má přece úplně opačný účinek, ne? Má zastavit kašel… Vždyť je třeba, aby to ze sebe vykašlala ne abych jí ten kašel utlumila. Podle mého jí měla dát ambrobene, mucosolvan nebo něco na vykašlávání. Nebo se pletu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 17:34
@sunshine125 píše:
Jsem dnes trochu na rozpacích z naší dětské. Dcera 10,5měsíce začala ve středu kašlat. Mudr jí na pruduškách nic nenašla, napsala nám stopttusin a říkala tlumit teploty (37,5 nejvíc). Ve čtvrtek se to zhoršilo, teploty vyšší (až 39 ) a už bylo i slyšet že jí to slezlo na průdušky. Dnes jsme dostaly ATB (CRP 8), k tomu ventolin (ten je pokud vím na roztažení těch průdušek, aby mohla vykašlávat) a, a to mě zarazilo, pořád stopttusin. Pokud vím, tak ten má přece úplně opačný účinek, ne? Má zastavit kašel… Vždyť je třeba, aby to ze sebe vykašlala ne abych jí ten kašel utlumila. Podle mého jí měla dát ambrobene, mucosolvan nebo něco na vykašlávání. Nebo se pletu?

Stoptusin vždy dáváme také na zastavení kašle. A na vykašlávání vždy můžete přidat. +fenu stol vždy dáváme na zklidnění když je ten kašel uplne drazdivy…
Ventolin máte sprej nebo sirup??
A mužů říct že na akutní zanet opravdu trpíme…
Ale Hodně záleží podle poslechu no…

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 17.02.17 17:35

Nevim, ale stoptusin je pry takovy univerzalni a pouziva se na vsechen kasel, tak mi to bylo receno v lekarne.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 17.02.17 17:44

Taky používám Stoptussin jako univerzální. Ale když už máte atb, přestala bych se Stoptussinem jakmile atb zaberou a dítě přestane kašlat.

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 17.02.17 17:47

Jinak jestli mas pochyby, zajdi do lekarny a oni ti nejake kapky doporuci (co vim, zak ty co uvadis jsou bez predpisu, aspon myslim.).

sunshine125
Kecalka 385 příspěvků 17.02.17 17:54

Ventolin sirup jsme dostali. Pokud by to byl uni sirup, tak fajn. Ja se prave temer vsude docetla, ze je na zastaveni sucheho a drazdiveho kasle a ne na vykaslavani. Zatim jsem ji ale dala ten ambrobenne a zeptam se v lekarne zitra.

jarmarkty
Kecalka 147 příspěvků 17.02.17 17:57

@sunshine125 taky ted stuneme, stoptusin je na zastaveni dusiveho kasle, taky jsme predevcirem dostali antibiotika, kapky do nosu namichane a ventolin i s maskou a stoptusin jsem ihned vysadila a uz je videt zlepseni :-) prejeme brzke uzdraveni, ale ten stoptusin bych s ventolinem dohromady nedavala.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16916 příspěvků 17.02.17 17:57

@sunshine125 a jaky je ten kasel, vykaslava? Pokud je kasel drazdivy, pokracovala bych se Stoptussinem.

sunshine125
Kecalka 385 příspěvků 17.02.17 18:25

Nejsem doktor, ale podle meho ji to tam sedi a ona nemuze odkaslat, proto ji to pri kasli kolikrat nakopne az se pozvraci. Dle meho potrebuje neco pro usnadneni vykaslavani, ne na tlumeni kasle.

stonožka12
Kecalka 475 příspěvků 8 inzerátů 17.02.17 18:36

Stoptussin (narozdíl od Tussinu) obsahuje 2 účinné látky. Jedna brání suchému kašli a druhá usnadňuje vykašlávání při vlhkém kašli. Takže doporučení lékařky je na místě.

Uživatel je onlineDermabion
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 17.02.17 18:39

Malá je teď taky nemocná a má stoptusin jen na noc přes den mám dávat ambrobene

sunshine125
Kecalka 385 příspěvků 17.02.17 18:41

A tyhle dve latky se vzajemne netlucou?

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 17.02.17 18:52

Proč si nepřečtete příbalový leták?

„Přípravek Stoptussin tlumí dráždění ke kašli a mění skladbu průduškového hlenu a usnadňuje tak jeho vykašlávání.
Přípravek se používá k léčbě suchého, dráždivého a obtížně ztišitelného kašle při virových infekcích horních a dolních dýchacích cest, při zánětu hrtanu, průdušek a plic. Na doporučení lékaře lze přípravek Stoptussin podat i k utišení kašle před a po operaci, u astmatu, tuberkulózy a zaprášení plic.“

sunshine125
Kecalka 385 příspěvků 17.02.17 18:57

Ja ho cetla a prave me zarazilo, ze se pouziva k lecbe sucheho a drazdiveho kasle. To my nemame. Pak jsem jeste cetla nekolik clanku na netu, kde taky psali ze se pri zanetu prudusek moc nepouziva. Ale pokud je to tak jak pisete tak jsem rada. To jsem chtela vedet

eumedon
Extra třída :D 13203 příspěvků 17.02.17 19:20

@sunshine125 Stoptussin se dává na noc, kdy má člověk spát, aby ho nebudilo dráždění ke kašli a mohl se vyspat. Spánek léčí a posiluje. Na den se nedává, tam jsou potom na místě expectorantia (léky na vykašlávání, snižující viskozitu hlenů), aby se uvolnily dýchací cesty.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama