Závratě motání hlavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivulka
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 15.02.17 19:46
Závratě motání hlavy

Prosím o radu nebo spíše o osobní zkušenost. Dívka 9 let, zdravá, před 14 dny na preventivní prohlídce - vše ok. Trpí tupozrakostí - má brýle od 5 let. V listopadu kontrola na očním, oči jsou lepší, změna dioptrie - ze 2 na 1, druhé oko pořád půlka. V průběhu posledních 2-3 týdnů se stalo, že má strašně motání hlavy. Dnes ve škole jí bylo nic moc, tak ji učitelka poslala lehnout na koberec - poté se to upravilo. Teď večer zase. Kdy ž je ve stejné poloze, je to ok, ale nesmí pohnout hlavou. Asi před 2-3 týdny má jinak polštář - díky jinému povlečení není celý „placatý“, ale je podélně složený a plocha na ležení se zmenšila a polštář „narostl“. Jinak mě napadla cukrovka, ale nemá nijakou větší žízeň - jí a pije normálně. Moč nebyla zpěněná ani nijak nepáchne. Já trpím na migrény a starší dcera ve věku 9 let začala trpět občas taky. Máte s tím někdo zkušenost? Šli by jste hned k lékaři nebo ještě vyčkali? Díky

Reakce:

Helileli
Závislačka 2974 příspěvků 15.02.17 19:54

Vrátila bych se k původnímu polštáři, asi to ovlivňuje krční páteř a od té je motání hlavy celkem časté.
A pak by mě napadlo už i hormony, puberta, já mám od puberty nízký tlak a než jsem to vychytala, tak jsem sebou párkrát i sekla.

vokishka
Extra třída :D 12764 příspěvků 15.02.17 20:13

Taky to může být ucho.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 15.02.17 20:16

@ivulka tak pokud je to závislé na poloze hlavy tak buď krční páteř, nebo vestibulární aparát v uchu. Pokud jí je na zvracení, hůř slyší, nebo jí hučí v uchu tak jděte na ušní. Pokud má jen to motání, tak můžete zkusit nějaké šetrné cviky na krční páteř, vrátit původní polštář a pokud to nepomůže tak k lékaři, event. na rehabilitaci.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 15.02.17 20:23

Dala jsem ji před hodinou nurofen sirup pro děti a motání a vše je pryč - jo ještě se k tomu navečeřela. Tak mi to spíše připadá jako migréna.

Lenka 80 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 20:30

@ivulka na usni. a nech ji zmerit i tlak. tchan a kamoska meli navaly a motani hlavy. vysoky tlak a buseni srdce. v usich jak je centrum rovnovahy jsou nejaky krystalky. a ty se jim uvolnily a presypaly. laicky receno ;)

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 15.02.17 20:40

Na tuty krcni pater…mela jsme to take

nani77
Kecalka 411 příspěvků 15.02.17 20:51

Tipla bych si krční páteř, ale pro jistotu nechej změřit tlak a udělat EKG.

rothadecia
Povídálka 18 příspěvků 16.02.17 22:32
@vokishka píše:
Taky to může být ucho.

Souhlasím, náš malý to dělal kdysi taky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >