Závratě motání hlavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 15.02.17 19:46
Závratě motání hlavy

Prosím o radu nebo spíše o osobní zkušenost. Dívka 9 let, zdravá, před 14 dny na preventivní prohlídce - vše ok. Trpí tupozrakostí - má brýle od 5 let. V listopadu kontrola na očním, oči jsou lepší, změna dioptrie - ze 2 na 1, druhé oko pořád půlka. V průběhu posledních 2-3 týdnů se stalo, že má strašně motání hlavy. Dnes ve škole jí bylo nic moc, tak ji učitelka poslala lehnout na koberec - poté se to upravilo. Teď večer zase. Kdy ž je ve stejné poloze, je to ok, ale nesmí pohnout hlavou. Asi před 2-3 týdny má jinak polštář - díky jinému povlečení není celý „placatý“, ale je podélně složený a plocha na ležení se zmenšila a polštář „narostl“. Jinak mě napadla cukrovka, ale nemá nijakou větší žízeň - jí a pije normálně. Moč nebyla zpěněná ani nijak nepáchne. Já trpím na migrény a starší dcera ve věku 9 let začala trpět občas taky. Máte s tím někdo zkušenost? Šli by jste hned k lékaři nebo ještě vyčkali? Díky

Reakce:
Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.02.17 19:54

Vrátila bych se k původnímu polštáři, asi to ovlivňuje krční páteř a od té je motání hlavy celkem časté.
A pak by mě napadlo už i hormony, puberta, já mám od puberty nízký tlak a než jsem to vychytala, tak jsem sebou párkrát i sekla.

vokishka
Extra třída :D 13483 příspěvků 15.02.17 20:13

Taky to může být ucho.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 15.02.17 20:16

@ivulka tak pokud je to závislé na poloze hlavy tak buď krční páteř, nebo vestibulární aparát v uchu. Pokud jí je na zvracení, hůř slyší, nebo jí hučí v uchu tak jděte na ušní. Pokud má jen to motání, tak můžete zkusit nějaké šetrné cviky na krční páteř, vrátit původní polštář a pokud to nepomůže tak k lékaři, event. na rehabilitaci.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 15.02.17 20:23

Dala jsem ji před hodinou nurofen sirup pro děti a motání a vše je pryč - jo ještě se k tomu navečeřela. Tak mi to spíše připadá jako migréna.

Lenka 80
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 20:30

@ivulka na usni. a nech ji zmerit i tlak. tchan a kamoska meli navaly a motani hlavy. vysoky tlak a buseni srdce. v usich jak je centrum rovnovahy jsou nejaky krystalky. a ty se jim uvolnily a presypaly. laicky receno ;)

lampicka11
Závislačka 3544 příspěvků 5 inzerátů 15.02.17 20:40

Na tuty krcni pater…mela jsme to take

nani77
Kecalka 421 příspěvků 15.02.17 20:51

Tipla bych si krční páteř, ale pro jistotu nechej změřit tlak a udělat EKG.

rothadecia
Povídálka 18 příspěvků 16.02.17 22:32
@vokishka píše:
Taky to může být ucho.

Souhlasím, náš malý to dělal kdysi taky.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >