Závratě motání hlavy

1077
15.2.17 19:46

Závratě motání hlavy

Prosím o radu nebo spíše o osobní zkušenost. Dívka 9 let, zdravá, před 14 dny na preventivní prohlídce - vše ok. Trpí tupozrakostí - má brýle od 5 let. V listopadu kontrola na očním, oči jsou lepší, změna dioptrie - ze 2 na 1, druhé oko pořád půlka. V průběhu posledních 2-3 týdnů se stalo, že má strašně motání hlavy. Dnes ve škole jí bylo nic moc, tak ji učitelka poslala lehnout na koberec - poté se to upravilo. Teď večer zase. Kdy ž je ve stejné poloze, je to ok, ale nesmí pohnout hlavou. Asi před 2-3 týdny má jinak polštář - díky jinému povlečení není celý „placatý“, ale je podélně složený a plocha na ležení se zmenšila a polštář „narostl“. Jinak mě napadla cukrovka, ale nemá nijakou větší žízeň - jí a pije normálně. Moč nebyla zpěněná ani nijak nepáchne. Já trpím na migrény a starší dcera ve věku 9 let začala trpět občas taky. Máte s tím někdo zkušenost? Šli by jste hned k lékaři nebo ještě vyčkali? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3154
15.2.17 19:54

Vrátila bych se k původnímu polštáři, asi to ovlivňuje krční páteř a od té je motání hlavy celkem časté.
A pak by mě napadlo už i hormony, puberta, já mám od puberty nízký tlak a než jsem to vychytala, tak jsem sebou párkrát i sekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16746
15.2.17 20:13

Taky to může být ucho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
15.2.17 20:16

@ivulka tak pokud je to závislé na poloze hlavy tak buď krční páteř, nebo vestibulární aparát v uchu. Pokud jí je na zvracení, hůř slyší, nebo jí hučí v uchu tak jděte na ušní. Pokud má jen to motání, tak můžete zkusit nějaké šetrné cviky na krční páteř, vrátit původní polštář a pokud to nepomůže tak k lékaři, event. na rehabilitaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
15.2.17 20:23

Dala jsem ji před hodinou nurofen sirup pro děti a motání a vše je pryč - jo ještě se k tomu navečeřela. Tak mi to spíše připadá jako migréna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka 80
15.2.17 20:30

@ivulka na usni. a nech ji zmerit i tlak. tchan a kamoska meli navaly a motani hlavy. vysoky tlak a buseni srdce. v usich jak je centrum rovnovahy jsou nejaky krystalky. a ty se jim uvolnily a presypaly. laicky receno ;)

• Citovat
  • Upravit
3864
15.2.17 20:40

Na tuty krcni pater…mela jsme to take

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
15.2.17 20:51

Tipla bych si krční páteř, ale pro jistotu nechej změřit tlak a udělat EKG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.17 22:32
@vokishka píše:
Taky to může být ucho.

Souhlasím, náš malý to dělal kdysi taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.19 20:37

Ahoj holky, oživuji diskuzi. Už skoro měsíc se mi motá hlava. A zároveň cítím tupý tlak kousek nad zátylkem vzadu v hlavě. V týdnu jdu na neurologii, ale třeba měl někdo něco podobného. Jsem teď druhý měsíc v nové práci, dělám pokojskou a dost mi to znemožňuje fungování. To točení vychází jako by zezadu z toho záhlaví. Vleže je to OK. Nejvíc mi vadí rychlé otáčení hlavou nebo když sjedu očima z jednoho místa jinam. Už začínám být bezradná.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10691
27.4.19 20:43

Kromě neurologie se rovnou objednej na rehabilitační a fyzioterapii, nejspíš to bude od krční páteře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
27.4.19 21:35

Koukni se na internetu zda by tvym priznakum neodpovidalo vertigo. Pokud ano na neurologii ti pomuzou prakticky na pockani nekolika manevry hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.19 00:09

Já byla nedávno na vyšetřeních kvůli motání hlavy. Nejdriv mi měřili tlak, ten byl vyšší, pak 3zkumavky krve mi brali, vše v pořádku. Pak znova měření tlaku a vše v poradku. Poslala mě obvodní na neurologii.Ta taky v pořádku až na mirne zatáčení doleva při pochodu se zavřenýma očima. Pak mě poslali na CT, to taky v pořádku. Jeste mě čeká vyšetření rovnováhy na ORL.Tam sem obednana příští měsíc. A ještě to motani můžu mít od krční páteře + zažívám teď hodne stresu, tak to může být i tím :roll:.Bohužel motání hlavy může mít víc příčin. Chce to určitě vyhledat lekare, abyste náhodou nic nezanedbala. Drzte se. Anonym - zdravotní stav

• Nahlásit
  • Citovat
1126
28.4.19 08:54

@Bohulinka vertigo je jen jiny nazev pro zavrat. Asi myslis benigni paroxyzmalni polohove vertigo - to se leci manevrama. A anonymni pro to nepopisuje typicke priznaky. Taky bych tipovala, ze pomuze rhb krcni patere, obzvlast kdyz je to po zmene zamestnani, kde maka fyzicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
28.4.19 10:14

@bobulka88 ano mela jsem na mysli BPV, jen jsem si nemohla vzpomenout na cely nazev. Nicmene mne ho nerozpoznal zkuseny orl lekar po 50 letech praxe :roll:. Takze jsem se v tom rok placala a chodila zbytecne na rehabilitace.Snad narazi na zkusenou neurolozku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama