Záhadné močení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 22:48
Záhadné močení

Ahoj, omlouvám se za název, ale opravdu nevím jak jinak to pojměnovat. Je mi 21 let a cca od května mě trápí problémy s častým močením. Nic mě nebolí, nepálí - jenom při konci močení jakoby pocit neúplnýho vymočení - ale taky ne vždy. Močím asi 15 krát denně. Když si dám kafe tak pak jdu i každých 15 minut - doslova. A tehdy to zvykne přijít náhle a prostě musím hned jít. Samozřejmě jsem s tím byla i u doktorky. Taky jsem jí říkala, že mám často žízeň. Byla jsem u ní kvuli tomu už 2 krát a pokaždý jsem měla cukr v pořádku a pak jsem nesla 2 krát ranní moč a prý bylo všechno v pořádku, prý jsou tam jen nějaký krytáliky ze kterých by mohli být močový kameny, že málo piju. Když jsem jí říkala, že já ale piju hodně tak řekla, že si to mám víc hlídat protože mám i hustej moč, že prostě málo piju. Já ale opravdu vypiju více než dva - tři litry tekutin. Hlavně když jsem doma tak piju neomezeně, ale když někam jdu, nebo když jsem v práci tak bohužel musím pitní režim omezit, protože si nemužu dovolit v práci běhat každých 15 minut na toaletu.
Ještě jsem si všimla, že když třeba večer zajdu zapařit, nebo když se prostě opiju, tak pak na druhej den vubec nemusím na záchod - jdu jen jednou po probuzení a pak i když mám suchoty a vypiju třeba během 4 hodin 2 litry minerálky tak prostě močit nemusím. Pak začnu běhat až k večeru. A ješte jedno info - v noci mě močení nebudí, takže taky nemyslím, že by to byl hyperaktivný močový měchýř. Už opravdu nevím co s tím, nemužu se opíjet každej večer aby jsem pak byla aspoň pul dne v pohodě. :lol: :think:

Reakce:
Titty
Echt Kelišová 8146 příspěvků 14.11.18 23:28

U doktorky jsi byla u praktické nebo na urologii? Jestli jen u praktické, nech si napsat žádanku na urologii.

Tarinka
Echt Kelišová 8226 příspěvků 14.11.18 23:49

To mam i ja, minulou stredu pred spanime vyhnalo ma zachod nutkani, pak snad co deset minut celou noc, sla.jsem k dr. , v moci bilkovina, dal mi atb, jenze se to nezlepsilo, atb mam dobrane, chodim furt.Nejhorsi je noc, musim na to prestat myslet. :zed:

Ela025
Kecalka 198 příspěvků 14.11.18 23:52

jestli jsi nebyla na urologii, objednala bych se tam, nesla jsi i moč na kultivaci? :think: na uro ale stejně zajdi, bude to chtít asi mikční kartu, můžeš to zkusit napsat než tam půjdeš ( dva dny po sobě si měř a zapisuj, kolik jsi přesně vypila a přesně vymočila+ k tomu vždy psát čas), asi udělají utz po vymočení, jestli ti ndzůstává moč v močáku po vymočení a pak už dr.bude postupovat jak uzná za vhodné

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 00:35

Ještě mě napadlo jestli to nemohou být třeba obličky? To taky řeší urolog?

Ela025
Kecalka 198 příspěvků 15.11.18 02:41

ano..ledviny taky řeší urolog nebo nefrolog…ale pro první vyšetření ke lepší ten urolog

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 15.11.18 04:22

Přijde mi to jako klasický případ pro tradiční čínskou medicínu. Ale souběžně s tím bych si určitě vyběhala případnou diagnózu u lege artis doktora. Také mě napadlo, zda to nemůže být stres.
Vypít 3 litry za den, a obzvlášť teď v zimě mi přijde jak sebevražda. Skutečně máš hustou moč při takovém vypitém množství, a je tmavá?

Spolu s cestou alternativy bych se i poohlédla po jiné doktorce.

Speciálně teď v zimě bych se zkusila držet těchto obecných pravidel:

• žádnou syrovou zeleninu, maximálně tepelně zprac
  • konzumovat pořádné vývary - klidně i ráno k snídani
  • ráno k snídani teplé kaše
  • zcela vynechat kávu
  • žádné přepínání se sportováním
  • žádné plavání či sauny
  • vynechat jogurty a sýry
  • hodně spát, nepařit, vstávat s východem slunce a brzy uléhat :palec: :lol:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 06:07

Zajdi k urologovi.
Měla jsem několik let obdobné, až letos jsem šla k urologovi, diagnoza je na světě, dostala jsem léky a cítím se lépe. Konkrétní diagnozu psát nebudu, každý může mít něco jiného.
Před deseti lety jsem u tohle řešila u praktického lékaře a ten mi řekl, že to nic není.

stinga
Závislačka 4424 příspěvků 3 inzeráty 15.11.18 07:16

to, že po vypití alkoholu nemáš potíže, mi ukazuje, že by to mohlo být stresové, ty problémy, a pít 3 litry za den v zimě, je fakt moc
zkusila bych homeopata nebo bylinky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >