Lumbální punkce je nutná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 12:27
Lumbální punkce je nutná?

Krásný den chci se zeptat při potvrzené boreliozi se musí jít i na Lumbální punkci? Kdy se tohle vyšetření provádí? Co znamená protilátky v krvi? Děkuji za reakce :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
alisekR
Kelišová 5276 příspěvků 14.11.18 12:38

Měla jsem ji dvakrát a nikdy mi ji nedělali. A to přesto, že ta první mě téměř zabila a následky si pojedu do konce života.

Megerka
Kecalka 296 příspěvků 14.11.18 12:41

Zbytečné , prokazatelnost z moku je cca 20 % , pokud máš pozitivní protilátky z krve a potíže tak nepotřebuješ punkci, ale léčbu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 12:48

@Megerka děkuji ještě nemám výsledky čekám jen mě známá děsí s lumbální punkci. Ani flek jsem neměla žádné potíže nepocituji.

katern
Povídálka 50 příspěvků 14.11.18 12:48

@alisekR Borelioza je pěkný svinstvo :pocitac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 12:51

@alisekR Jejda to mě mrzí :( já se toho vyšetření bojím a známá tvrdí že musím když právě nemám žádné příznaky :think: :zed:

stinga
Závislačka 4421 příspěvků 3 inzeráty 14.11.18 12:52
@Anonymní píše:
@alisekR Jejda to mě mrzí :( já se toho vyšetření bojím a známá tvrdí že musím když právě nemám žádné příznaky :think: :zed:

neposlouchej známou a informace hledej u doktorů a hlavně léčbu

alisekR
Kelišová 5276 příspěvků 14.11.18 12:57
@Anonymní píše:
@alisekR Jejda to mě mrzí :( já se toho vyšetření bojím a známá tvrdí že musím když právě nemám žádné příznaky :think: :zed:

No je otázka, jestli jsi jdou jistí a nehledají spíš encefalitidu. Borelióza se dá prokázat z krve, ale tak cca nejdřív tři týdny po nákaze :think: U mě to neprokázali hned, ale pozdě, pak zvolili blbou léčbu a mám zkažený život. Na lumbální punkcí jsem nebyla, ale chodím za opichy nervů v páteři a to je podle znalých 10 krát horší lahůdka než lumbalka. A dávám to v pohodě. Neboj se, je to mžik a průkaznost lepší než u krve.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 13:03

@alisekR Encefalitida určitě ne už je to 6 týdnu od klíštěte a žádné příznaky jsem neměla. Dr odebral krev na boreliózu asi pro jistotu čekám na výsledky. Sestřička také koukala proč jdu na test bez nějakých příznaků. Otázka zda mě bolí aspoň klouby. Prostě nic. Tak aspoň že bude jistota tety i když jistota to také není asi na 100 %.. Kdyby mě známá neviděla stou punkci tak jsem v pohodě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 13:04

@stinga Tak doufám že krev bude dobrá a léčba nebude muset být. Děkuji :mavam:

alisekR
Kelišová 5276 příspěvků 14.11.18 13:18
@Anonymní píše:
@alisekR Encefalitida určitě ne už je to 6 týdnu od klíštěte a žádné příznaky jsem neměla. Dr odebral krev na boreliózu asi pro jistotu čekám na výsledky. Sestřička také koukala proč jdu na test bez nějakých příznaků. Otázka zda mě bolí aspoň klouby. Prostě nic. Tak aspoň že bude jistota tety i když jistota to také není asi na 100 %.. Kdyby mě známá neviděla stou punkci tak jsem v pohodě.

Co to je za blbost. Tobě bere krev na protilátky doktor preventivně? 8o To jsem tedy nezažila. Pak tedy myšlenky na punkci výpusť, to je úplná blbost. Myslela jsem, že jsi nemocná a máš problém a proto hledají příčinu. Žádná punkce nebude, to není jako housky na krámě :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 13:30

@alisekR Tak to jsem asi špatně napsala :roll: ne klíště před 6 týdny vše ok. 12 dní zpět jsem měla zánět horních dýchacích cest. Napsal na týden antibiotika. Zmínila jsem se o klíště ti řekl že to nesouvisí s klíštětetem jelikož u Boreliozi není rýma ani kašel jen bolest v krku. Dojdete za týden na krev na boreliózu. Žádný flek, žádná bolest kloubů, únava nebo něco podobného. Přesto chtěl testy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 13:35

@alisekR Jo a to ten zánět podle mého ani anebyl neměla jsem teploty nic mě nebolelo jen ucpaný nos silná rýma v krku také nic nebylo. Hned antibiotika a to jsem je nikdy v životě nebrala až tyhle po prvé. Jsem zastánce že když je to nutné nevyhnutelně. Tvrdil že je potřebuji..

Janli
Kelišová 6297 příspěvků 14.11.18 14:09

@alisekR Někteří lékaři to dělají, pokud se jim pacient zmíní o klíštěti. Sama víš, co je to za sajrajt a včasná diagnóza je důležitá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 14:12

@Janli Tak je pravda že můj dr je stará škola nebo jak to nazvat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >