Zájezd do Lombardie

25.2.20 13:50

Zájezd do Lombardie

Nevím, jak se rozhodnout. S manželem máme jet příští týden na zájezd do Itálie - Lombardie a Milán. V souvislosti s tou současnou nákazou mám obavy, aby jsme to tam někde něco nechytili, když to tam teď řádí. Známí nás ale přesvědčují, že to tam teď naopak bude bez davů turistů, že v televizi jsou vidět prázdná náměstí a ikonické uličky v Miláně. Že těch pár nemocných je v nemocnicích a je to jako stejně jehla v kupce sena. Ubytování už máme zaplacené dopředu, tak by to asi propadlo. Měli jsme jet na 8 dní. Co myslíte? Je to skutečně nebezpečné, nebo se není čeho bát? :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

592
25.2.20 13:51

Podivej se na stranky Ministerstva zdravotnictvi. Co tam pisou? Doporucujeme nejezdit do oblasti severni Italie s vyskytem koronaviru. Patri tam cil Tve cesty? Patri.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
25.2.20 13:53

Stejny pripad jako tady, akorat ze Lombardie, je ohnisko nakazy, narozdil od tech lyz. oblasti. https://www.emimino.cz/…irus-383443/
A navic, presne, jak pise Blahuse. MZ vydalo nejaky doporuceni. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339

Milán? Slušná sebevražda. Se vrátíte za tři měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28155

Nejela bych, jeste tam nekde zustanete trcet, zaviraji tam cela mesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55193
25.2.20 13:54

@petra.prelouc1 hele…já nejsem plašan ale tam bych nejela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

V tuhle chvíli bych dala na doporučení Ministerstva…Odložte to, letenky nechte propadnout, nejsou tam přece tak drahé..

• Nahlásit
  • Citovat
25.2.20 13:57

Tchýně mě přesvědčuje, že prý číňani už tam létat nesmí. Prý když si budeme často mýt ruce, tak se nás to netýká. Dívala, jsem se, že ta města co máme navštívit, jsou ještě otevřená.
Na jednu stranu nechce člověk nechat propadnou peníze, na druhou stranu mám obavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
25.2.20 13:59

Mno, ono uz Cinanu neni jaksi na sireni treba. To uz si poresi Italove sami :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 13:59

Jako nevím no, letenka do Milána stojí max 1000 Kč, to bych klidně propadnout nechala.. na ubytko zkuste napsat a popsat jim situaci, třeba vám nějakou část ceny vrátí…

• Nahlásit
  • Citovat
28155
25.2.20 14:00

@petra.prelouc1 ze tam nesmi litat cinani je prece uplne jedno, kdyz jsou ted uz nemocni italove. Mesta co se divas zatim zavrena nejsou ale kdovico bude za tyden. To doporuceni nedava ministerstvo asi jen tak pro srandu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 14:09

Já jsem tedy zdravotník. Z oboru, který se bude s těmito lidmi stýkat. Infekci se pravděpodobně nevyhnem velmi brzy ani u nás. Ohrožení jsou zejména oslabení jedinci. Nemám paniku ohledně tohohle viru, ale přímo do ohniska bych rozhodně neletěla. Resp. nyní bych nikam neletěla, kde je směsice různých lidí z různých kultur světa. Bojím se o rodiče, až to sem přijde…

• Nahlásit
  • Citovat
1047
25.2.20 14:09

@petra.prelouc1
A tuší tchýně, že kapénková infekce nejde jen přes ruce? Tuší, proč ošetřující personál nosí ty „skafandry“? Respirátory?
Ježiš lidi, neblbněte, to vám těch pár korun za to riziko vážně stojí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58828
25.2.20 14:12
@petra.prelouc1 píše:
Nevím, jak se rozhodnout. S manželem máme jet příští týden na zájezd do Itálie - Lombardie a Milán. V souvislosti s tou současnou nákazou mám obavy, aby jsme to tam někde něco nechytili, když to tam teď řádí. Známí nás ale přesvědčují, že to tam teď naopak bude bez davů turistů, že v televizi jsou vidět prázdná náměstí a ikonické uličky v Miláně. Že těch pár nemocných je v nemocnicích a je to jako stejně jehla v kupce sena. Ubytování už máme zaplacené dopředu, tak by to asi propadlo. Měli jsme jet na 8 dní. Co myslíte? Je to skutečně nebezpečné, nebo se není čeho bát? :nevim: :nevim:

NO, s ohledem na rychlost šíření bych řekla, že už to za týden bude jedno, jestli zůstanete tady nebo budete v Itálii ve smyslu rizika nákazy.
Spíš bych to brala s ohledem na riziko karanténích opatření, zda je to pro Vás překážkou - vazby na práci, příbuzné, děti, zvířectvo, schopnost se tam domluvit, zajistit ubytování na dobu pobytu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama