Zalakaros - vesnice

197
22.5.16 11:03

Zalakaros - vesnice

Dobrý den, nebyl někdo v poslední době v Zalakarosu? Líbí se mi koupaliště, děcka by se vyřádily, ale zajímá mě, jestli je ve vesnici i nějaký větší obchod a nějaké dětské hřiště - nějaká skluzavka s pískovištěm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1485
22.5.16 13:37

@Gabry my jsme tam byli před dvěma lety. Žádný obchod tam nebyl. Byli jsme tam na konci sezóny - začátek záři, takže všude mrtvo. Ale snad by tam měli byt v sezóně nejake trhy… Jinak nic, absolutně nic, fakt vesnice. Hřiště jestli tam bylo nevim, děti nemáme.. Nam se tak nelíbilo, ani žádné větší hezké město v okolo nebylo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
22.5.16 13:44

Děkuji za příspěvek, na webech je vesnička vychvalovaná, údajně i plno dětských hřišť, místních obchůdků apod., tak pro jistotu zjišťuji reálnou situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
22.5.16 15:27
@Gabry píše:
Děkuji za příspěvek, na webech je vesnička vychvalovaná, údajně i plno dětských hřišť, místních obchůdků apod., tak pro jistotu zjišťuji reálnou situaci.

Jezdíme tam už pár let. Zase tak malé to tam není. Lázně jsou velké, mají super vodní svět pro děti. V centru je normální samoobsluha, kde koupíš, co je potřeba. Různé restaurace, cukrárna atd. Dětská hřiště - nevím, nikdy jsme je nepotřebovali - v lázních jsme vždy od rána do večera, děti se tam vyřádí. V létě jsou v centru i trhy. Na velké nákupy využíváme Tesco v Nagykanizsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
22.5.16 15:34

Na výlety se dá jet do Nagykanizsa, Keszthely, kolem Balatonu jsou zříceniny (doporučuji Szigliget), rozhledny. Za návštěvu stojí přírodní park Kis-Balaton. Kdo hledá, ten najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
22.5.16 15:44

@bartsch v obou městech jsme byli, ani v jednom se nám nelíbilo - špína, nepořádek… K Balatonu už je to 70 km… To je dost. Letos jsme byli na prodloužený víkend v Budapešti, ale ani ta se nám nijak extra nelíbila, prostě nám Maďarsko nevyhovuje. Dostali jsme na Zalakaros doporučení od známých, takže véřím, že někomu se tam líbí. To je v pořádku.
Jen k tvé poznámce, že kdo hledá, najde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
22.5.16 16:00
@PepiKo píše:
@bartsch v obou městech jsme byli, ani v jednom se nám nelíbilo - špína, nepořádek… K Balatonu už je to 70 km… To je dost. Letos jsme byli na prodloužený víkend v Budapešti, ale ani ta se nám nijak extra nelíbila, prostě nám Maďarsko nevyhovuje. Dostali jsme na Zalakaros doporučení od známých, takže véřím, že někomu se tam líbí. To je v pořádku.
Jen k tvé poznámce, že kdo hledá, najde…

Tak hlavně se do Zalakaros jezdí do lázní, ty můžu doporučit pro rodiny. K Balatonu to není 70 km, ale okolo 30 km :nevim: ;) Shrnu to, pokud má zakladatelka děti ( a podle všeho ano), směle do toho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
22.5.16 16:02

Moc děkuji za různorodé příspěvky, nároční nijak extra nejsme, ale jedeme 3 rodiny, tak ať někdo neremcá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
22.5.16 16:02

@bartsch :nevim: ;)
Jasně, lázně super. Na ty se ale zakladatelka neptala :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
22.5.16 16:03

@Gabry urcite si to užijete!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
23.5.16 08:12
@PepiKo píše:
@bartsch :nevim: ;)
Jasně, lázně super. Na ty se ale zakladatelka neptala :mrgreen: :mrgreen:

Ale ty jsou tam nejdůležitější. Podle mých zkušeností - na nějakou jinou zábavu ty děti stejně čas ani nemají. V lázních se vyřádí. My ty naše nikdy nemůžeme dostat z koupání :mrgreen: Večer už jdeme jen na večeři (máme tam svou oblíbenou restauraci) a protože jezdíme do stejných apartmánů (jsou na kopci naproti lázním), procházka do resturace a z ní je totálně už udolá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
23.5.16 10:02

Mi jde spíše o to, že pokud tam nebudou kombinované vstupy tak, abychom mohli na jednu vstupenku jít dopoledne a pak odpoledne, tak to budeme muset řešit dopoledním hraním někde ve vesnici, pak dát děti spát a pak po obědě jít na koupaliště, tak proto potřebujeme to dětské hřiště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
23.5.16 10:43

@Gabry Jsou tam vstupenky na celý den nebo na 3 hodiny. Ale jsou tam na děti zařízení (dříve to tak až nebylo). Moje děti tam jezdí od mala a vždy to šlo - normálně tam děti i spí na lehátkách v klidnějších částech. Mají tam i místnost pro malé děti - já už mám děti větší, tak spíš máme s manželem problém udržet krok, protože děti to tam snad ještě dobíjí energii :mrgreen: Různá dětská hřiště jsou i v prostoru lázní - i v té kryté části.
Jinak tady máš info ohledně cen vstupenek: http://www.furdo-zalakaros.hu/price-list/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
23.5.16 10:47

Když se podíváš na mapu Zalakaros, tak tam uvidíš, kde je v parku hřiště pro děti a kde jsou prodejny. Hřiště jsem tam našla 3 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
23.5.16 10:49

Nejde mi vložit větší rozlišení mapy :( :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu