Slovinsko nebo Ligurská riviéra?

3240
22.5.16 07:31

Slovinsko nebo Ligurská riviéra?

Zdravím,

prosím o tipy zcestovalejších. Uvažujeme o pronájmu prázdninového bytu a padlo nám do oka Slovinsko nebo Ligurská riviéra v Itálii. Protože země nějak blíž neznám, nevím, jaké jsou tam ceny. Protože si budeme vařit, zajímají mě ceny potravin (jen orientačně, případně postřehy levně /draho) a případně občasného jezení v restauraci - je některá ze zemí levnější nebo to vychází nastejno? Slyšela jsem, že ve Slovinsku je celkem draho, ale nevím, nikdy jsem tam nebyla. Joooo… a ceny benzínu samozřejmě.

Díky za postřehy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

44786
22.5.16 12:40

@Maddlen Já osobně byla před pár lety na Ligurské riviéře, kousek od Sanrema a byli jsme hrozně spokojení. Ale ta oblast patří spíš k těm dražším v Itálii. S aktuálními cenami ale fakt neporadím. Slovinsko má pobřeží jen okolo 45 km pokud vím a pláží je tam relativně málo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
22.5.16 20:47

@Moise Já jsem na Ligurské riviéře byla kdysi s rodiči (asi před 20 lety :-) ), vím, že se mi tam hodně líbilo, jezdili jsme na výlety do Monaka a do Francie. Ale zase Slovinsko je blíž. Máme celkem dilema. Co se týče ubytování, vychází to hodně podobně, takže se chceme rozhodnout podle cen potravin a ostatních běžných věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7724
28.5.16 11:05

Takhle, pokud vám jde o moře, brala bych spíš Itálii - ve Slovinsku je u moře celkem draho, nebo tedy bylo, když jsme tam byli před 5 lety, a nevím jestli se tam něco takového jako pronájem baráčku dá za rozumný peníze sehnat - my spali tenkrát v kempu, neměli jsme dopředu nic zajištěné, byl to momentální nápad (stan jsme měli:-)) Ale jinak je ve Slovinsku krásně i jinde, vlastně všude:-) Nám se moc líbila třeba ta oblast kolem italských hranic s vinicema, která má už takový ten italský šmrnc a třeba k Lago di Garda je to kousíček, připomíná to tam Toskánsko nebo naši Pálavu, jde o okolí Nové Gorice, Kobaridu a dál na jih a pro chlapy je tam hodně zajímavostí ohledně první světové války, ale byli jsme hodně i v horách, tam je ubytko levnější a pak můžu celkem doporučit i termály kolem Mariboru, záleží jestli to chcete pojmout i třeba jako poznávačku, něco vidět nebo vyloženě relax u moře. My zakotvili tenkrát v Piranu a to je hezký městečko, i takový historický, stejně jako Portorož, ale vydrželi jsme tam asi 4 dny a jeli se zas zchladit na hory:-) S Itálií a mořem nemám zkušenosti, známí jezdí do Lignana a jsou spokojený, už léta, ale jestli je to ta Ligurská riviéra zrovna, to teď nevím, až takový zeměpisec nejsem :mrgreen: Ale podle posledního příspěvku od @Maddlen to bude na opačné straně a spíš jakoby naproti Chorvatsku. Takže pokud k moři na delší dobu, určitě bych jela do Itálie, to Slovinský moře, to je spíš tak na kratší výlet nebo to vzít při cestě do Chorvatska, normálně po dálnici směr Koper, chtěla jsem do Terstu, ale ten prý za moc nestojí, přístav a špinavá voda. Jinak v tom Piranu by to asi bylo fajn pro děti, protože jak je to spíš taková zátoka, nebyly tam moc velké vlny, max. po bouřce, a skoro si člověk říkal, že to je jak u nás někde na jezeře nebo přehradě:-) No každopádně ať se dovča vydaří, ať už kdekoliv! Slovinsko mi přijde prostě lepší spíš na tu turistiku než válečku u vody, ale rozhodně stojí za návštěvu - pokud pojedete jako na Villach a Udine, jestli je to ten směr (nevím přesně, v Itálii jsem byla jen v Římě a to jsme jeli na Salzburg a Brenner) a chtěli třeba cestou někde přespat, stačí zastavit i jen v Kranjské goře hned za hranicema, kde se začínají zvedat hory (Julské Alpy), a budete mrkat na drát:-) Ale já jsem asi moc zaujatá tím jak tam jezdíme už 8 let:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7724
28.5.16 11:11

Jo a jak jsi chtěla vědět ty ceny, tak třeba benzín/nafta ve Slovinsku vyjde cca jako v Rakousku, tj. docela levně, v DE je dražší, dálnice jsou zpoplatněný celkem dost, ale jídlo co do kvality super a kromě teda těch restaurací vyloženě u moře za rozumný ceny. Ale fakt nevím jak teĎ, je to 5 let co jsme tam byli (spíš jezdíme do vnitrozemí), takhle na blind jsme byli rádi, že jsme ubytování vůbec sehnali - tím jak tam toho moc není a je to vše takové stěsnané na malém prostoru, bylo všude dost narváno a ceny tomu odpovídaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
29.5.16 10:23

@Jahudka82 Moc a moc díky, nakonec jsme se rozhodli pro Itálii. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7724
29.5.16 11:36

@Maddlen Chápu:-) Mě by Itoška někdy taky lákala, my milujem italskou kuchyni a všichni kolem se diví že nejezdíme tam:-) Ale ono už to je prakticky to samý i v tom Slovinsku. Tam je to prostě takový ten mix italský a balkánský kuchyně, a ty jejich speciality přímo jako místní taky stojí za to. Musím říct že třeba v tom Římě když jsem byla (a u moře teda taky, v Ostii, bydleli jsme totiž kousek odtamtud v kempu v chatkách, myslím že ta Ligurská rivča je někde hned nad tím) chutnalo víc než pizza a těstoviny třeba takový masovo-zeleninový ragú apod.ne až tak typickoitalský jídla. Nás to právě z Itálie táhne taky takhle spíš do těch Alp, na ty jezera pod nima, a právě uvažujeme, jestli letos vyjde že bysme se podívali zase tam co loni k těm IT - Slov. hranicím, nakouknout i kousek za ně, byli jsme třeba na Predelu, což je už hraniční přechod a jsou tam pevnosti s výhledem na predelská jezera, co už jsou vlastně v Itálii, to samý třeba když jsme lezli na Mangart, tam už do Itálie taky koukáš. No my holt jsme spíš ty turisti:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44786
29.5.16 19:38

@Jahudka82 Ligurská riviéra je přesně na opačné straně, u hranic s Francií

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu