Zálivka na salát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 30.03.11 14:38
Zálivka na salát

Poradíte nějakou dobrou zálivku na salát? Dělám si pořád tu samou a chtěla bych vyzkoušet něco jiného.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 30.03.11 14:44

A zkoušela jsi ty kupované zálivky?Mě nejvíc chutná to Salátové koření od Vitany :palec:

Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 30.03.11 14:58

Já mám teda hrozně ráda kupovaný, přímo směs co romícháš ve vode nebo ol. oleji. Nejlepší je šopská, prodávají to normalne tam jak je koreni.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 30.03.11 14:59

Jo jo, salátové koření je fajn:) Já si teda na saláty dávám nejraději olivový olej (Monini), sůl a pepř. nebo bílý jogurt (Activia), sůl, pepř.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 30.03.11 15:00

te´d jsi mě teda navnadila,v létě mám salát každý den :-)

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 30.03.11 15:09

jj nalivky na salaty jsou fajn:) a taky treba delam na ledovy salat s pomerancem svuj vlastni a to je jen oliv.olej,balsamico nebo vinny ocet…bily pepr,sul,cukr a bazalku

jinak vesmes do vsech salatu davam tuhle verzi spis kupuju ty balene omyte s mrkvi a vic druhu salatu nastrouham okurku a dam cherry rajcata

jinak taky pouzivam dressing z jogurtu na x zpusobu ale to spis k masu misto tatarky nebo majolky

Příspěvek upraven 30.03.11 v 15:14

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 30.03.11 15:11

nejraději dám jen olivový olej, bazalku a pak jen slaný sýr ( Balkán )…
nebo bílý jogurt a trochu Podravky…
dobrá je taky Lučina na salát ( myslím tu tekutou )
nebo koupit hotové a smíchat jen s vodou a olejem…

u zálivek můžeš hodně fantazírovat :wink:

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 30.03.11 15:16

Ahoj, dělám například tyhle:

• bílý jogurt (používám Olma Klasik)prolisovaný vařený žloutek, osolit, pepř + koření, které se hodí (např bazalka, oregáno, sladká paprika… dle toho, s čím dělám maso na salát)
  • bílý jogurt, 1 lžička tatarky
  • olej, šťáva z 1/2 citronu, sůl, cukr, pepř
  • zahřát protlak, hořčici, 1 lžc octa, 1 lžč oleje, dle chuti sůl, pepř
  • bílý jogurt, prolisovaný česnek
  • bílý jogurt, plnotučná hořčice
  • zálivko-pomazánka: bílý jogurt, tvaroh, křen, vařený žloutek.
Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 30.03.11 15:44

Ehm, tak já dělám na saláty (hlávkový, ledový, okurkový, rajčatový) pořád tu stejnou sladko-kyselou (ocet, cukr, sůl, voda), protože mi chutná nejvíc… :oops:

Ale jinak mám tuto knihu o salátech:
http://www.arara.cz/product/142646
kde jsou nejen vynikající recepty na saláty, ale je tam i samostatná kapitola o různých zálivkách. Tu knihu miluju, protože na každé dvoustraně je nalevo seznam surovin s postupem a napravo obrázek! Prostě „kuchařka“ přesně pro mě… :wink:

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 30.03.11 15:45

wiola krasne, ja radsi na apetitu online nebo na receptech:)

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 30.03.11 15:59
Monjie píše:
wiola krasne, ja radsi na apetitu online nebo na receptech:)

To jsem neznala, super! :palec: Na receptech mi chybí obrázky (nejsou všude), ale to apetitoonline je bezva. Já bez obrázků nové věci nevařím, nemám tu správnou motivaci… :jazyk:

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 30.03.11 17:24

wiolla: ja to taky neznala ale par receptu jsem udelala treba spenatovou polevku s parmezanem a to j eluxus, nebo tam je spousta vybornych receptu i na treba testoviny masa vsechno:) podle toho se mi vari dobre

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 30.03.11 18:12

Díky za vaše nápady. Ty kupované nechci, protože nemám ráda zbytečné konzervanty a spol a nebaví mě studovat ty ingredience, takže si radši dělám doma a vím, co tam dávám. Navíc jsem měla s kupovanou zálivkou spojený jeden úraz, který skončil v Motole a měli tam se mnou práci dva doktoři :roll: Teď dělám olivový olej, balsamiko bio ocet, třtinový cukr a trochu soli. Navrch si dávám balkánský sýr. Dost mě zaujala ta zálivka s pomeranči. Mrknu i na ty odkazy s recepty.

Lucošek
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 31.03.11 09:55

Tak u nás fičí nejvíc:

• zakysaná smetana, 3 lžičky cukruv (nebo dle chuti), trocha octu, trošku soli, a podle chuti česnek.

Výborná jak na ledový salát, čínské zelí, tak se strouhaným okurkem, vlastně to dávám na jakoukoliv zeleninu nebo salát a K vařené brokolici s bramborem místo tatarky. Mňam :palec:

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 31.03.11 11:23

kolozubko ten ledovy salat s pomerancem delam ke kurecim prsum na bazalce :) spis je to letni jidlo my jsme doma spis masoví se zeleninou

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >