Reklama

Buchta pro roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 24.03.11 12:17
Buchta pro roční dítě

Ahoj holky, nemate nějaky rychly receptík na perník, buchtu, piškot - pro rok a pul staryho caparta? Chci něco upíct, budeme mit navštěvu, ale chtěla bych aby to mohli hlavně prckove :)

dííík

Reklama

Reakce:

Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 24.03.11 12:27

3 žloutka smíchat s 10dkg cukru, přidat tři lžíce vody. Ze třech bílků ušlehat sníh + zašlehat 10dkg cukru a zamíchat do žloutků s cukrem a vodou. přidat 20dkg polohrubé mouky (s troškou prášku do pečiva pokud přidávám ovoce)

Buď ho peču samotný na vyšším plechu, vychladlý překrojím v půlce a namažu marmeládou nebo do těsta zamíchám nějaké ovoce - kompotované broskve, ale i sezonní - třeba jahody, maliny atd..

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 24.03.11 12:28

U nás má úspěch:
Jogurtové kostky:
3 vajíčka
1 a půl hrnku cukru moučky
2 banánové jogurty(jakékoliv)
hrnek oleje
van.cukr
banánový pudink
2 a 2/3 hrnku polohrubé mouky
prášek do pečiva čoko.poleva
Vajíčka ušleháš s cukrem,přidáš jogurty,olej,van­.cukr a vyšleháš to pěny.Nakonec vmícháš mouku,pudink a pr.do peč.Peču to asi na 170 dokud to nezrůžoví(když si nejsi jistá píchni do toho špejli a když se nelepí je to)
Vychladlé poliju čokoládou,ale nemusíš

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 24.03.11 12:32

Nebo ještě
1/2 másla
hrnek cukru moučky
3 vajíčka
1/2 hrnku mléka=vše vyšlehat a do toho přimícháš
hrnek polohrubé mouky
2 polévkové lžíce kakaa
kakaovy(čokolá­dový)pudink
pr.do peč. špetka soli
Na upečený a vychladlý dám krém:
250g tvarohu,van.cukr a 2 banány vyšlehám a rozetřu a posypu grankem

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 24.03.11 12:36

Ještě mě napadl obyčejný perník
2,5 hrnku pol.mouky
1,5 hrnku močkového cukru
1,5 hrnku mléka
2 lžíce kakaa
2 dcl oleje
1 vejce
pr. do peč.
Vše dohromady a upéct.

anomisisi
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 24.03.11 12:57

bud to dávám na menší plech nebo do bábovkové formy.Anebo můžeš dát i dvojitou dávku,je toho pak víc.A když to dávám na plech,tak až se to upeče,dávám ovoce a zaliju želatinou…
recept:

dát do mísy a pouze zamíchat,stačí ručně!! : 1hrnek hladké mouky,3/4 hrnku cukru, 1vanilkový cukr,1prášek do pečiva,1smetanu na šlehání(šlehačku), 4vajíčka.
a to je vše!!!!!

DAVALA JSEM TO UZ OD TECH 8 MESICU :-)0 CHUTNA NAM TO DO DNES VSEM :-) NENI SUCHA !! NEJRADEJI JI MAM BEZ ZELATINY NEBO OVOCE ,, JEN TEN PISKOT SAMA MILUJU !!!

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 24.03.11 13:23

A už naposled :mrgreen:
Tmavé těsto: Světlé těsto:
1 hrnek poloh.mouky 500g tvarohu
1 hrnek hladké mouky hrnek krystalu
1 hrnek cukru krupice hrnek mléka
1 hrnek mléka 1vanilkový pudink
3/4 hrnku oleje 2 vejce
pr.do peč. van.cukr
van.cukr
2 vejce
2 lžíce kakaa
Každé těsto umícháš do hladka a na pečící papír první tmavé těsto a na něho „nacákám“ světlé

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 24.03.11 13:25

děkuji všem! :) du se na něco vrhnout :)

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 24.03.11 13:29

se mi to něak zmotalo dohromady :mrgreen: pokud to nepochopíš pisni a já to napíšu znovu

Anik
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 24.03.11 14:34
miriskaw píše:
se mi to něak zmotalo dohromady :mrgreen: pokud to nepochopíš pisni a já to napíšu znovu

ehm, sice nejsem tazatelka, ale líbí se mi to a nepochopila jsem, jsem pekařka začátečnice, tak prosím prosím, ještě jednou a pro blbé :))
fakt se stydím.
díky A.

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 24.03.11 15:42

tmavé těsto:
hrnek hladké mouky
hrnek polohrubé mouky
hrnek cukru krupice
hrnek mléka
3/4 hrnku oleje
van.cukr
2 vejce
2 lžíce kakaa

Světlé těsto:
2 tvarohy
hrnek cukru krupice
hrnek mléka
1 vanilkový pudink
2 vejce
van.cukr

Každé těsto umíchám do hladka a na pečící papír rozetřu první tmavé těsto a na to nacákám jak se podaří světlé.Je to dobrota.Peču to tak na 170-180 ale dlouho asi 45minut.
Předtím jsem to htěla napsat vedle sebe a něak se to zmotalo dohromady :mrgreen:
Psala sem to z malou na klíně,tak to byl boj :lol:

Anik
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 24.03.11 17:14

aha, tak já to nakonec pochopila dobře, jen mě tam zmátly ty dva druhy mouky v jednom těstě.
každopádně moc díky, A.

Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 25.03.11 06:15

hmmm ty jogurtové kostky vypadají dobře!!! :lol:

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 25.03.11 09:57

u nás mají úspěch veliký.
a je dobré že kdo má rád čokoládu může tam dát čokoládový jogurt a pudink,nebo jahodový… co kdo má rád.ale my děláme banánový protože malá je závislá na banánech v jakékoliv formě :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >