Založení ŽL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 23:25
Založení ŽL

Zdravím vás,
máte někdo zkušenosti se založením ŽL, když máte dluh u VZP? A jak je to se sídlem podnikání, pokud ho nechci mít na vlastní adrese? Lze zařídit virtuální? Jednalo by se o volnou živnost (administrativa). Budu přecházet na ŽL ze zaměstnání, ale cca před 6 roky jsem měla už živnost - teď jí mám pozastavenou.
Děkuji moc za zkušenosti.

Reakce:
Qwentin
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 25.08.19 23:30
@Anonymní píše:
Zdravím vás,
máte někdo zkušenosti se založením ŽL, když máte dluh u VZP? A jak je to se sídlem podnikání, pokud ho nechci mít na vlastní adrese? Lze zařídit virtuální? Jednalo by se o volnou živnost (administrativa). Budu přecházet na ŽL ze zaměstnání, ale cca před 6 roky jsem měla už živnost - teď jí mám pozastavenou.
Děkuji moc za zkušenosti.

Tak já jsem se domluvila s kamarádem, jestli můžu mít sídlo podnikání u něj v baráku, musela jsem mít jeho souhlas a podpis na papíře+ k tomu jako spolumajitelky jeho manželky. Nevím, zda lze pořídit virtuální…

veria
Nadpozemská drbna 26244 příspěvků 25.08.19 23:45

Jsou společnosti které za poplatek umožňují umístění sídla na jejich adrese. Stačí vygooglit.

Dluh u VZP by se ZL neměl souviset.

Lovelovelove
Nováček 4 příspěvky 26.08.19 04:00
@veria píše:
Jsou společnosti které za poplatek umožňují umístění sídla na jejich adrese. Stačí vygooglit.Dluh u VZP by se ZL neměl souviset.

Ale souvisí. Při vydávání živnostenského listu nesmíš mít dluh na sociálním ani zdravotním je to podmínka.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67840 příspěvků 26.08.19 08:16
@Lovelovelove píše:
Ale souvisí. Při vydávání živnostenského listu nesmíš mít dluh na sociálním ani zdravotním je to podmínka.

Ale ji nikdo zl vydávat nebude, ona ho vlastní, jen ma pozastavenou… Plus tedy zadna takova podminka neni ani na jeho vydani.

Qwentin
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 26.08.19 14:53
@Lovelovelove píše:

Už se nedává živnostenský list, ale výpis z živnostenského rejstříku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67840 příspěvků 26.08.19 15:28
@Qwentin píše:
Už se nedává živnostenský list, ale výpis z živnostenského rejstříku.

To mas sice pravdu, ale realny rozdil je akorat ten, ze vypis neni tak hezky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 22:21

A ten ŽL se dá obnovit i po několika letech? Znovu budu platit 1.000,–? A musím na úřad v tom samém městě, kde jsem byla tenkrát? Nebo mohu v jiném městě. Děkuji moc za rady :).
Zakl.

Qwentin
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 01.09.19 09:08
@j.a.n.i1 píše:
To mas sice pravdu, ale realny rozdil je akorat ten, ze vypis neni tak hezky.

To je pravda, prý tisk živnostenských listů stál stát plno peněz. Tak dávají pouze „výpis“.

Qwentin
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 01.09.19 09:11
@Anonymní píše:
A ten ŽL se dá obnovit i po několika letech? Znovu budu platit 1.000,–? A musím na úřad v tom samém městě, kde jsem byla tenkrát? Nebo mohu v jiném městě. Děkuji moc za rady :).
Zakl.

Stačí zavolat na živnostenský úřad v místě tvého bydliště, tam Ti vše vysvětlí. Můžeš o obnovení živnostenského oprávnění žádat i jinde než předtím jsi se zaregistrovala, ty města si to mezi sebou přes ARES předají.

Váš příspěvek
Reklama