Žaludeční vředy a léčba

24
13.9.20 10:41

Žaludeční vředy a léčba

Ahoj všem

nedávno jsem tady dával dotaz. Jak dlouho vám trvalo vyléčit žaludeční vředy? Ptám se proto, že 3 týdny beru Omeprazol a stále problémy přetrvávají, sice se trochu zlepšilo, ale stále to cítím.

Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20177
13.9.20 10:53

Nepotěším tě, šest let. Není to jen o lécích, ale o celkové životosprávě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.9.20 11:05
@Janli píše:
Nepotěším tě, šest let. Není to jen o lécích, ale o celkové životosprávě.

Děkuji za odpověď. Já mám životosprávu dobrou, nekouřím, nepiju alkohol, dost jsem do této doby sportoval. Nejsem obézní, naopak jsem štíhlý. Bohužel mám vředy v rodině. Ještě mi sice nebyly potvrzené, protože na gastroskopii čekám a jdu až 13.10., ale zatím vše vyšlo ok, jako krevní odběry, sono břicha, okultní krvácení…

6 let mi přijde brutální, píšou že zaléčení vředů trvá 4 - 8 týdnů. Ale chtěl jsem vědět jak to doopravdy chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34512
13.9.20 11:08

@V-123 Trvalo mi to půl roku. Důležitá je životospráva, dieta, zdaleka nejde jen o alkohol. Káva, čokoláda, ostrá jídla, to si musíš vychytat. Za sebe nedám dopustit za ovesnou kaši, ta je výborná. Jeden měsíc jsem nemohla nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.9.20 11:11
@inkakřivák píše:
@V-123 Trvalo mi to půl roku. Důležitá je životospráva, dieta, zdaleka nejde jen o alkohol. Káva, čokoláda, ostrá jídla, taky vláknina dělá zle, to si musíš vychytat. Za sebe nedám dopustit za ovesnou kaši, ta je výborná. Jeden měsíc jsem nemohla nic jiného.

Děkuji

Ano, už 7 týdnů nejím nic takového. Zkouším i kefír, často krkám, jsem nadýmán. Kávu stejně ani nepiju (nechutná mi) čokoládu jsem taky vynechal. Souhlasím že ovesná kaše s vodou je super a cítím se po ní dobře, ale to se moc nedá jíst stále, už takhle jsem při výšce 172cm zhubl za 5 týdnů z 68Kg na 61Kg.

Bolela vás někoho i páteř mezi lopatkama? Při předklonu hlavy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
13.9.20 11:18
@V-123 píše:
Děkuji za odpověď. Já mám životosprávu dobrou, nekouřím, nepiju alkohol, dost jsem do této doby sportoval. Nejsem obézní, naopak jsem štíhlý. Bohužel mám vředy v rodině. Ještě mi sice nebyly potvrzené, protože na gastroskopii čekám a jdu až 13.10., ale zatím vše vyšlo ok, jako krevní odběry, sono břicha, okultní krvácení…6 let mi přijde brutální, píšou že zaléčení vředů trvá 4 - 8 týdnů. Ale chtěl jsem vědět jak to doopravdy chodí.

Tohle ale ještě pořád neznamená, že je tvoje životospráva ok. V šestnácti jsem na tom byla stejně a měla jsem je. Problém je, že se vracejí, takže vyléčení jedné epizody neznamená konec. Potřebuješ hodně spát, často jíst, nestresovat se, nepřepínat se v práci ani při sportu. Dodržovat léčebný režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.9.20 11:23
@Janli píše:
Tohle ale ještě pořád neznamená, že je tvoje životospráva ok. V šestnácti jsem na tom byla stejně a měla jsem je. Problém je, že se vracejí, takže vyléčení jedné epizody neznamená konec. Potřebuješ hodně spát, často jíst, nestresovat se, nepřepínat se v práci ani při sportu. Dodržovat léčebný režim.

Moc děkuji za tvé rady :-)
V 16 letech to je hrozné :-/ mně je 32…
No měl jsem doposud hrozně náročný program, práce (učitel), trenér… stále v jednom kole. Co mi ty problémy začaly, tak jsem nechal trenéřinu, ale práci úplně vypustit nemůžu, stresovat se když člověk pracuje s lidmi a ještě puberťáky, to se snadno řekne :D ale snažím se o to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34512
13.9.20 12:34

@V-123 Jela jsem na kaši měsíc, cokoliv jiného způsobovalo příšerné bolesti. Takže jen kaši. Pak postupně vyloženě šetřící dietu. Maso dušené, na vodě, rýži, dušenou zeleninu, bylo to dlouho. Léky jsem měla asi čtyři roky a žaludek si hlídám doteď, celých těch 35 let. Stačí párkrát zahresit a hned se hlásí. Lehká masa, netučné, to klidně můžeš, pokud ti to nedělá zle. Polévky, ty taky, krémové, se smetanou, proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.9.20 13:10
@inkakřivák píše:
@V-123 Jela jsem na kaši měsíc, cokoliv jiného způsobovalo příšerné bolesti. Takže jen kaši. Pak postupně vyloženě šetřící dietu. Maso dušené, na vodě, rýži, dušenou zeleninu, bylo to dlouho. Léky jsem měla asi čtyři roky a žaludek si hlídám doteď, celých těch 35 let. Stačí párkrát zahresit a hned se hlásí. Lehká masa, netučné, to klidně můžeš, pokud ti to nedělá zle. Polévky, ty taky, krémové, se smetanou, proč ne.

A jak to řešili před 35 lety? Mně dal doktor zatím Omeprazol a napsal mě na vyšetření gastroskopii na toho 13.10, aby se potvrdila nebo vyvrátila diagnóza. Velké bolesti tedy nemám, ale tlak, pocit plnosti, bolest zad, kručení v žaludku, říhání, nadýmání. Nejdříve jsem se obával slinivky, ale ta je asi ok, na SONU šla vidět dobře a krevní testy nepotvrdily žádné zvýšené hodnoty, vše v normálu. Proto mi to sedí na ty vředy.
Pěkné vyhlídky do budoucna tedy 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34512
13.9.20 14:25

Týden jsem pobyla na kapackach, doma dvě děti. Pak jsem dostala nějaké léky už nevím co a šup domů. Dieta a klid, pokud to šlo. Takže dům jak po výbuchu a já odpočívala. Ono to jinak nešlo, ta bolest byla hrozná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.9.20 14:39
@inkakřivák píše:
Týden jsem pobyla na kapackach, doma dvě děti. Pak jsem dostala nějaké léky už nevím co a šup domů. Dieta a klid, pokud to šlo. Takže dům jak po výbuchu a já odpočívala. Ono to jinak nešlo, ta bolest byla hrozná.

Tak to je hrozné, ale takové bolesti nemám. Jen po jídle mě tlačí v břiše. Zajímalo mě zda tehdá už dávali protonovou pumpu. Měla jste bolesti zad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34512
13.9.20 16:37

Fakt už si to nepamatuju. Jen ty bolesti, špitál a dietu, dlouhou dietu. Je to dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat