Šéf neslyší a naléhá

Anonymní
7.11.19 22:07

Zaměstnání - šéf

Mám náročnou práci, jsem řidič mezinárodní kamionové dopravy. Jezdím trasy ČR - Belgie a Maďarsko. Krátký, dlouhý týden. Rozumně jeden týden vyjedu neděle - úterý, prespim doma a potom až do pátku zase pryč. Další týden mám, teda měl by jsem jet pondělí - středa a být potom už doma. Jenže můj šéf poslední dobou chce, aby jsem jezdil ten krátký i ve čtvrtek a poslední dobou i když dojedu ten dlouhý týden, přijedu zítra z Madarska kolem 10h a ještě jet do Nemecka nějakou nakládku. Člověk je unavený a chce domů za svou manželkou, teplou vanou a teplým jídlem. Dnes jsme se i pohádali, těším se konečně domů a on zavolá, zdali to odjedu, že nemá koho tam poslat a začíná mě přemlouvat jak jsem hodný, šikovný, že to priplatí, ale mě neslyší.. pořád mě přemlouvá. Už jsem začal být protivny a říkat svými šéfovi, že smrdím a těším se do vany, ne zase na nějakou cestu i když jen otočku, že se chci prostě doma najíst, vykoupat navíc že mám ženu před porodem a rád budu doma s ní. Šéf i tak neslyší a naléhá, dokonce a pořád mě chválí a prosí, dokonce i tak, že volal druhý šéf a potom i dispečer a všichni mě přemlouvali, aby jsem povolil. Jasně že člověk nemůže pak odmítnout, takový nátlak. Připadám si ale jako blbec a nevím jak z toho ven. Pořád jen já, já, všechno já. Kolegové je asi pošlou do **** nebo nevím proč pořád otravují jen mě. Jsem unavený po celém týdnu a tohle me už nebaví. Nejraději by jsem dal výpověď a šel jinam, ale máme 14 dní do termínu a mám strach měnit teď práci. :nevim:
Jak by jste se chovali na mém místě? Já už nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2739
7.11.19 22:12

Přijde mi, že neumíš říct NE. Jsi prostě moc hodnej. Změny práce bych se nebála, práce je dost a řidiči chybějí. Být tebou, tak bych se porozhlédla po něčem v ČR, abys mohl být s dítětem a ženou doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19628
7.11.19 22:34

Musíš jasně říct ne, nezlobte se, ale nemůžu a tečka. Vždycky chodí za nejslabším článkem.

Vůbec bych to neřešila, i kdyby tě vyhodili a nebo jsi odešel sám, tak práci najdeš a třeba i v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
7.11.19 22:37

Prostě se postav za sebe a svou rodinu a nauč se slušně říkat ne. Nebo se z toho za chvíli zblázníš. To musíš být na telefonu i mimo svou pracovní dobu? Co takhle přijet domů, říct jim jednou ne a pokud nedají pokoj, tak si ten telefon prostě vypnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
7.11.19 22:47

Dej jim manželku, sice budeš trošku za podpantoflaka, ale u nás to funguje skvěle. Sice jsem pro všechny za semetriku, ale co bych pro něj neudělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2018
7.11.19 23:02

Rekni ne a pak uz jim nezvedej telefon. Kdyz to na mne v praci porad zkouseli, at prijdu navic na zaskok/prescas, proste jsem jim pak uz v dobe volna nebrala telefon, maximalne poslala sms ze nemuzu, pokud mi nechali zpravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
7.11.19 23:32

Nemuzes si nechat sr.at na hlavu. Dovoli si tolik, kolik je nechas.Vim,rikas si, ze nam se to rika…Ale je to proste tak. Razantni ne, nebo se nechas ustvat. Prace je ted vsude dost, zacala bych nad tim uvazovat. Minimalne se zacit uz zitra rozhlizet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 23:50

Já vím, že jsem za vola, který vše udělá a vím že si za to můžu sám. Párkrát jsem pomohl, ale pořád to taky nejde. Zvykli si a nemůžu se toho patentu zbavit. Co se týká telefonátu, mě přijde neslušný to nebrat, i když vím, že něco budou zase chtít. No když řeknu skutečně ne, začnou naléhat. Vyloženě se doprošovat, prosím, přidám, však ty jsi nejlepší náš řidič, všechno zvládneš a to pak člověk povolí i když nechce no. Ale když skutecne odřeknu jako dnes a oni mi zacnou postupně volat všichni a takhle mě chválit až deptat by jsem řekl, to už je taky hodně na mou psychiku. Taky jsem počítal s tím že mě aspoň budou víc nechávat doma, když za pár týdnů se narodí syn a je jim to jedno. Nezajímá je když řeknu, že chci konečně po týdnu domů, že jsem unavený, prostě jim je to ukradený. A vlastně kdyby jsem nejel, budou mi zbytek dne volat jestli teda nakonec nepojedu a to člověka fakt nebaví a radši to odjede. Ale aby mi za to někdy dali celý týden volno, třeba okolo termínu to už ne, protože nemají nikoho kdo pojede za mě. Popravdě se mi líbí být zadaný, důležitý komu ne, ale čeho je moc toho je příliš.

• Citovat
  • Nahlásit
24400
8.11.19 00:00
@Anonymní píše:
Já vím, že jsem za vola, který vše udělá a vím že si za to můžu sám. Párkrát jsem pomohl, ale pořád to taky nejde. Zvykli si a nemůžu se toho patentu zbavit. Co se týká telefonátu, mě přijde neslušný to nebrat, i když vím, že něco budou zase chtít. No když řeknu skutečně ne, začnou naléhat. Vyloženě se doprošovat, prosím, přidám, však ty jsi nejlepší náš řidič, všechno zvládneš a to pak člověk povolí i když nechce no. Ale když skutecne odřeknu jako dnes a oni mi zacnou postupně volat všichni a takhle mě chválit až deptat by jsem řekl, to už je taky hodně na mou psychiku. Taky jsem počítal s tím že mě aspoň budou víc nechávat doma, když za pár týdnů se narodí syn a je jim to jedno. Nezajímá je když řeknu, že chci konečně po týdnu domů, že jsem unavený, prostě jim je to ukradený. A vlastně kdyby jsem nejel, budou mi zbytek dne volat jestli teda nakonec nepojedu a to člověka fakt nebaví a radši to odjede. Ale aby mi za to někdy dali celý týden volno, třeba okolo termínu to už ne, protože nemají nikoho kdo pojede za mě. Popravdě se mi líbí být zadaný, důležitý komu ne, ale čeho je moc toho je příliš.

Pletes si zadany a zneuzivany. Nechces to slyset, ale kdyby si jim nekyvl ty, prijde problem, ktery zase pujde na jejich hlavu, alw t ses ten,,trouba,, ktery vzdy povili a udela
To.Ne,fakt musis naucit rikat NE, nebo jit jinam.Mne osobne na tom neprijde nic vyjimecnyho, zmenit praci. Ridicu je ted nedostatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.19 04:22

1. Řidičů je málo, poohlédni si po práci jinde. Nejdriv nová práce, pak vypoved.
2. Po týdnu ježdění jsi unavený a mohlo by se Ti něco stát. Máš rodinu.
3. Pamatuj, ze Té chválí proto, a z toho něco měli. Proste Tě zneužívají.
Ty a Tvoje potreby jim jsou úplně fuk. Nemají dost lidi, tak tlačí na ty, kteří se dají,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
8.11.19 07:53

Je teď trochu krize s prací - ale to se týká spíše výrobních firem. Dodávky zboží se dělají a dělat budou řidičů je opravdu málo - vidím to u nás v práci, navíc máte praxi a určitě dobrou docházku a jste spolehlivý. Takže změny bych se OPRAVDU nebála.. a proč si nechat… na hlavu. Tak přeji hodně štěstí v novém zaměstnání :potlesk: Jen spíš dobře pohledejte recenze na firmu, kam budete nastupovat ať nejdete z bláta do louže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
8.11.19 08:28

Hmm, unavený řidič za volantem kamionu - to je na průšvih nejen pro Vás ale i pro okolí. Copak je málo nehod způsobených kamioňáky? A většinou s fatálními následky - pro druhého účastníka střetu. I toto byste měl mít na paměti při svém rozhodování - máte manželku, dítě na cestě… a vědomí, že jste někoho zmrzačil či zabil jenom proto, že jste podlehl nátlaku zaměstnavatele, unavený a nevyspaný sedl za volant? No nevím… To rozhodnutí, jak dál by nemělo být zas tak náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2018
8.11.19 11:51
@Anonymní píše:

Tobe prijde neslusne to nebrat, ale jim neprijde neslusne ti porad volat a otravovat. Tak si ten telefon vypni doopravdy, nebo dej tiche vyzvaneni, a nekoukej na nej. A pak ani nebudes lhat, ze jsi ten hovor neslysel. Tak jako praci odmitnout neumis ale manzelku ano? :nevim: taky te urcite premlouva (nebo ti rika) at tu praci navic neberes. Tak prece si z dvou co te premlouvaji radsi vyberes manzelku a ne sefa :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat