Zamlklý potrat - histologie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anci.kolarova
Povídálka 38 příspěvků 07.11.18 16:48
Zamlklý potrat - histologie

Ahoj holky,
22.10 mi zjistili zamlkly potrat v 11+6 odešlo srdíčko, zjistili to když jsem mela byt 12+3. Okamžitě me hnali druhy den na kyretaz.
Budou mi dělat cytogenetiku o te jsem zjistila hodně informaci, ale nemohu najít nic o histologii v souvislosti se zamlklym potratem.
Víte některá co to je a co zkoumají?
 Děkuju

Reakce:

histep
Závislačka 3483 příspěvků 07.11.18 17:08

Ta histologie nemá nic společného se zamlklým potratem. Veškerá tkáň odebíraná z lidského těla se posílá na histologii automaticky, jestli tam nejsou jakékoliv buněčné změny. Takže tady prozkoumají zbytky embrya a děložní sliznici, jestli tam někde něco ošklivého nebují.

Anci.kolarova
Povídálka 38 příspěvků 07.11.18 17:16

@histep me právě zkoumají embryo na te cytogenetice. Tam zkoumají chromozomy, schopnost buněčného dělení apod. Vysledky z histologie jsem mela mít dnes, ale budou az 19.11

skorotehotna
Kecalka 265 příspěvků 2 inzeráty 07.11.18 17:46

Zjisti jestli se to vyvíjelo v pořádku nebi tam bylo něco co nemělo.

Anci.kolarova
Povídálka 38 příspěvků 07.11.18 22:39

@skorotehotna no vzhledem k tomu ze zaniklo srdíčko, je jasné, ze tam bylo něco špatně…ale co :,(

histep
Závislačka 3483 příspěvků 07.11.18 23:13

@Anci.kolarova Cytogenetika prozkouma DNA plodu, u zamlklych potratu nejvice pricin byva v nespravnem poctu chromozomu.
Histologie prozkouma, zda se bunky v odebrane tkani nezblaznily a nezacaly se mnozit jinak nez by mely, tj. hleda se, zda tam nevzniklo nadorove bujeni, nejaky karcinom.
V pripade plodu by to mohl byt choriokarcinom, v pripade delozni sliznice by tam mohl byt nejaky myom nebo polyp, byt mikroskopicky.
Proste jakoukoliv tkan co kdekoliv jakykoliv doktor odebere komukoliv, tak se to prozkouma, zda tam nevzniklo rakovinne bujeni. To je podstata histologie.

Cili to, co vyse jsem napsala jako „neco oskliveho nebuji“ a skorotehotna napsala jako „neco co byt nemelo“, tak znamena rakovina, kdyz to potrebujes doslovne.

Anci.kolarova
Povídálka 38 příspěvků 08.11.18 12:40

@histep ja si myslim, ze spis na te cytogenetice něco najdou, protože mám bratrance s Downovým syndromem. Takže je možnost, že se vytvořila kopie 21. chromozomu a moje tělo to nepřijalo.
Ačkoliv z mamčiny strany je nemožné donosit kluka. Takže ještě tato vada tu může být. Akorát to by asi zjistili při úplně jiném vyšetření.

Janita3
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 08.11.18 20:43

Ahojky, je mi líto, že sis taky musela projít ZT :hug: U mě to bylo ZT v 11tt Co jsem pochopila, pokud se toto stane poprvé, na histologii nikdo nic moc nezkoumá :( Max pošlou na rozbor z důvodu, aby se ujistili, že se skutečně jedalo o plod a dále se zkoumá, zda něco nebujilo, jak už holky uvedly. U nás to bylo poprvé, tak jsme se nic nedozvěděli. Ono asi na druhou stranu lepší, pak by se v tom člověk ještě více utápěl… Prostě bylo něco špatně a příroda si poradila. To neznamená, že se to bude opakovat, držím ti palce, aby bylo další těhu jen a jen bez komplikací :hug: :)

Anci.kolarova
Povídálka 38 příspěvků 09.11.18 11:13

@Janita3 no u nás v tomto roce již druhy potrat. První tehotenstvi bylo prý na 90% chemické da se říct i falešné. No a ted toto. Ja osobně jsem se z toho psychicky úplně zhroutila ale za par dni jsem na to pohlížela sice stále s bolavym srdcem ale jinak prostě tak, ze me tělo chrání před něčím

Janita3
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 09.11.18 12:45

@Anci.kolarova Naprosto tě chápu, já když se dozvěděla na utrazvuku v 11tt že nebije srdíčko, přišel obrovský šok a byla jsem z toho totálně na dně :( Ten den už se mnou sestřička vypsala těhotenskou průkazku, bylo hrozný odchazet s tou bolestí a vidět jí tam na stole. Nedokázala jsem pochopit proč se to stalo a hlavně jak je možné, že jsem nic špatného mepoznala o ZT jsem nikdy před tím neslyšela. Díky manželovi a diskuzím tady jsem se z toho tak nějak „dostala“ Nejhorší je ta nevědomost, ale teď už vím, kolik maminek toto bohužel potká a že je to volba přírody. Má to holt tak zařízené a ty první tři měsíce je to prostě buď a nebo. Už mám nejhorší za sebou a opět jsme ve fázi snažení. Až opět objevím ty vytoužené // teď už bohužel vím, že to ještě zdaleka nic neznamená… Zařekla jsem se ale, že se budu radovat z každičkého dne, kdy to bude na dobré cestě. Jsi statečná a moc držím palce, aby se Vám opět zadařilo co nejdříve a hlavně do třetice se zdárným koncem :hug:

Anci.kolarova
Povídálka 38 příspěvků 09.11.18 19:12

@Janita3 ja právě byla 1.10 na Utz a vse v pohodě, miminko se hybalo, srdíčko tlouklo a vše ok. pak 22.10 rána a vůbec jsem si to nechtela připustit a můj dr. Dělal i kontrolní Utz jestli to tak opravdu je.
Bolí to porad, ale už jsem si jakž takž zvykla bez slz být ve společnosti malých dětí. Dokonce už jsem si i chovala syna pritelovi tety, kterému je měsíc a kousek.
Sice se kdykoliv v těhotenství může stát cokoliv ale do 16. týdne může srdíčko samo zaniknout. Zaobírala jsem se i otázkami co by Kdyby a jak to mohlo probíhat. To dítě už vnímalo a jestli vnimalo i tu smrt apod.
Nám ted byla doporučena odpocinkova doba pro rekreaci dělohy. Takže snad už se to příště povede bez komplikaci a vše tak jak by melo.

Terens
Povídálka 19 příspěvků 10.11.18 00:03

Taky jsem musela na revizi z tohoto duvodu asi v 10tt. Pak jsem musela nechat probehnout dve menstruace a po dvou mesicich snazeni jsem zase tehu. Ted cekam na prvni kontrolu, takze mam trosku strach ale doufam, ze uz to bude v pohode :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tahle kočka střeží zákon v Brně: Policisté se chlubí kolegyní, která válí v bikinách!

Pokud jednou v Brně spácháte trestný čin hospodářského rázu, možná padnete do... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >