Zamrazit hovězí maso?

Anonymní
12.11.20 11:29

Zamrazit hovězí maso ?

Měli jsme mít hodně důležitou návštěvu, kdy jsme měli žehlit jeden pruser :mrgreen:
Nakoupila jsem asi 2 možná 3kg hovězího zadního. Došla jsem domů a přítel ve dveřích, že to padá, že jeden člověk je v karanténě :?

Šla jsem to vrátit, ale tím, že to má být v chladáku a opustilo to prodejnu tak to nemužou vzít zpět, když tomu nic není…že by to porušilo ten teplotní řetězec či co…

Nejsem moc dobrá kuchařka a hovězí děláme tak 1× do roka, takže jsem na naložila pro nás 2 na dvě večeri steaky a nakrájela na guláš na obědy, takže do soboty/nedělě jíme jen hovězí… už z toho se mě dělá blivno … (maso jíme tak 3× týdne a většinou jen kuře)

Přesto tak 3/4 toho co jsem koupila zbylo. Jako nejsem nějaký zadlužený socky, ale zase peníze na to, abych vyhodila cca 2kg hovězího nebo rozdala po sousedech nemáme. Rodinu nebo někoho blízského komu bych dala zadarmo taky 200 km daleko.

Takže muj dotaz poradí nějaká zkušená hospodyně co s tím? Případně zamrazit je to asi blbé že?

• anonym- jednak kvůli návštěvě v nouzovém stavu a druhak se stydím, že su taková trubka
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29495
12.11.20 11:37

Boha :D maso se zamražuje běžně. Veškeré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2096
12.11.20 11:41

My tedy máme maso běžně v mrazáku, nechodím obden kupovat čerstvé, nepoznám rozdíl když vařím z čerstvého nebo rozmrazeneho, nevidím problém, dej to zamrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
12.11.20 11:41

Nedelej si starosti, pokrajej to na kusy ccca trictvrte kg nebo kostky a flakni to na mrazak, dela se to bezne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
12.11.20 11:44

Normálně to zamraž. Většina lidí nekupuje každý den čerstvé maso a mají tedy zásoby v mrazáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52023
12.11.20 11:45

Já nějak asi nestíhám - le jaký je konkrétní důvod, proč by se nemohlo zmrazit hovězí? Přečetla jsem celou tu sáodlouhou okecávačku na začátku, jestli nenajdu nápovědu, a ono stačilo přečíst nadpis.
Takže ano, maso se mrazit může. I hovězí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4776
12.11.20 11:45

To jako fakt tyto dotazy??? Já kupovala 7kg domácího hovězího… je na mrazáku v sáčkach po 0,5-1kg… Zakladatelko nemáš žádné maso na mrazáku??? Já ho ted mám právě plný masa prsa kuřecí, stehna, stehenní řízky, mleté vepřové… a to hovězí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4776
12.11.20 11:46

A jinak přeji dobrou chuť k týdnu ala hovězí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20306
12.11.20 11:49

Nějak nevím proč by se nemohl hovězí mrazit? dej to do mrazáku a přestan vymýšlet blbosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8388
12.11.20 11:50

Ty jsi fakt chtěla jít vrátit maso, protože ho nepotřebuješ? To si děláš srandu? :roll:
No, ty prodavačky si o tobě musely něco myslet…

A zamrazit to samozřejmě můžeš :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47689
12.11.20 11:51

Normálně to zamraž. Jenom tam nedávej celý flák v celku. Ale udělej si menší balíčky podle toho, kolik sníte obvykle na oběd/večeři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 11:53

Fakt milé komentáře:(

Já věděla proč si dát anonym!

A jedna věc, maso děláme tak cca 3× do týdne, většinou kuřecí, takže mě stačí 1× týdně nákup, pak jdu max pro ovoce a zelninu, pečivo atd…

A taky na maso tolik nejsme tak prostě nemám zkušenosti :nevim:

A už vubec ne hovězí. Měla jsem za to, že to hovězí je " lepší" maso tak jsem nevěděla…

díky všem kdo odpověděli bez urážek a rýpanců :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
4188
12.11.20 11:54

Copak míváš obvykle v mrazáku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4776
12.11.20 11:54
@Anonymní píše:
Fakt milé komentáře:(

Já věděla proč si dát anonym!

A jedna věc, maso děláme tak cca 3× do týdne, většinou kuřecí, takže mě stačí 1× týdně nákup, pak jdu max pro ovoce a zelninu, pečivo atd…

A taky na maso tolik nejsme tak prostě nemám zkušenosti :nevim:

A už vubec ne hovězí. Měla jsem za to, že to hovězí je " lepší" maso tak jsem nevěděla…

díky všem kdo odpověděli bez urážek a rýpanců :srdce:

maso jako maso… a když ho máš 3× do týdne tak kuřeci v ponděli koupíš na neděli???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2466
12.11.20 11:56

Normálně zamrazit.
Vrácení masa z důvodu nepotřebnosti mě též pobavilo :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat