Ztráta čichu a chuti při covid, jak na vaření?

80
8.11.20 11:17

Ztráta čichu a chuti při covid a vaření

Ahojky, tak i mě postihla tato nemoc a tím pádem jeden z některých příznaků ztráta čichu a chuti. Sice jsou to dva dny, ale přemýšlím jak vařit a dochucovat. A můžu mít dotaz za jak dlouho se to vrátilo vám nazpět. Vím, že je to individuální, ale ráda bych malou naději, že snad to nebude navždy. I když já na podzim už dva roky ztrácím čich a chuť, ale není to úplně. Děkuji 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2011
8.11.20 11:22

Ja nemela chut a cich zhruba dva dny, pak se to zacalo pomalu vracet, ale znamemu se to treba zaclo vracet az po 14 dnech. Fakt je to hrozne individualni. Kazdopadne ja jsem varila tak nejak po pameti a chlap si to pak dochutil sam, mne bylo jedno jak to chutna :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7318
8.11.20 11:22

A nemuze ti to ochutit partner/manzel? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17510
8.11.20 11:38

Doporučuju nakazit zbytek rodiny a pak bude jedno, co vaříš… :mrgreen:
Jedtli jsi zvyklá vařit, tak ani ochutnávat nepotřebuješ, to odhadneš, neboj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60906
8.11.20 11:38

Vařila jsem po paměti a pak testovala na chlapovi :lol: :mrgreen: návrat zpět cca 3 týdny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50972
8.11.20 11:43

Budes varit od oka nebo spis bude varit ten, kdo je ok. Ale varit se da i bez cichu (moje sestra od mala nic neciti) i bez ochutnavani. Mam spoustu takovych jidel, ktere nejim a neochutnam, ale rodine je bezne varim. Idealni je, kdyz mam k ruce nekoho (deti, manzela), kdo nema problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
8.11.20 11:54

Přiměřeně, přiměřeně… Přiměřeně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
752
8.11.20 12:04

Chuť se mi vrátila po týdnu, cich nemam moc do teď, je to několik měsíců. Vařila jsem po paměti, manžel si dochucoval na talíři, musela jsem opatrně s pepřem, kvůli synovi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2090
8.11.20 12:08

Při vaření často ani neochutnám, vzpomenu si, až když nandám na talíř a v pohodě, za ta léta už to má člověk v ruce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19711
8.11.20 12:11

At dochucuje ten, kdo chut ma :D jestli nema nikdo, ušetříš za dochucovadla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
8.11.20 12:17

Děkuji všem, no vařím pro manžela, ale tomu to zatím chutná jen si to dosoluje. Tak uvidím dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14601
8.11.20 12:18

Blbě - nepouštěj se do neznámých věcí, vař podle zkušenosti. Kořeň a sol spíš méně - tobě je to jedno a ostatní si případně dosolí. Nepouštěj se do věcí, kde je potřeba vybalancovat sladké a kyselé - respektive tím zaúkoluj někoho, kdo zrovna chuť má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51455
8.11.20 12:59

Od oka. Radši míň než víc. My necítili současně, horší to bylo s dětma (buď byly zcela bezpříznakové nebo to nechytly). Tak jsem prostě dochucovala méně, nám to bylo stejně jedno. Slané jsem cítila i bez čichu. Lepšit se to začalo asi po týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 18:30

@martina.se tak nejak. 3 tydny po nakaze a porad nic moc necitim. Manzel dochucuje.

• Citovat
  • Nahlásit
8.11.20 21:01

Ochucuj raději méně, ostatní si mohou dochutit sami… jinak já chuť získala zpět asi po 5ti dnech, čich trval déle… 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama