Jak léčit zánět dásní, poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mickey1984
Povídálka 47 příspěvků 06.02.19 10:04
Zanet dasni léčba?

Holky, nemate některá osvědčený recept na zanet dasni? u zubarky jsem byla na prevenci a prave se zánětem dasni v listopadu.ted se mi zanet udělal na druhé strane okolo osmiček. podotykam, ze osmičky mam v poradku.mam i celou pusu rentgenovanou. zacaly me ty dasne zlobit co jsem zacala brát hormony na ivf a porad s různými pokračují na růst sliznice.od te doby mam pusu plnou aftu a ty záněty. doktorka mi na to nic nedala a rekla, ze mam změnit taktiku čištění zubu. nevite co by mi mohlo pomoct? ted kloktam Heřmánek druhy den a je to o neco lepsi.moc dekuji za každou radu :hug:

Přečtěte si článek: Péče o zuby v těhotenství: Na co pozor?

Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 06.02.19 10:20

Používáte solo kartáček? Je vhodný do míst, kam se klasický kartacek hůř dostává viz. osmičky. Na Vašem místé bych se objednala k dentalní hygienistce. Ja bych Vám doporučila sonický kartáček od Philips nanrezim senzitiv. Čistit zuby po hlavních jídlech. Používat solo kartáček a dentální nit a mezizubni kartáčky. To by bylo, aby Vas ten zánět nepustil!!

alifie
Extra třída :D 13151 příspěvků 06.02.19 10:26
@Mickey1984 píše:
Holky, nemate některá osvědčený recept na zanet dasni? u zubarky jsem byla na prevenci a prave se zánětem dasni v listopadu.ted se mi zanet udělal na druhé strane okolo osmiček. podotykam, ze osmičky mam v poradku.mam i celou pusu rentgenovanou. zacaly me ty dasne zlobit co jsem zacala brát hormony na ivf a porad s různými pokračují na růst sliznice.od te doby mam pusu plnou aftu a ty záněty. doktorka mi na to nic nedala a rekla, ze mam změnit taktiku čištění zubu. nevite co by mi mohlo pomoct? ted kloktam Heřmánek druhy den a je to o neco lepsi.moc dekuji za každou radu :hug:

Taky si myslím, že to chce návštěvy hygienistky, která oškrábe zubní kámen usazený pod dásní. Na afty bych zkusila výrazně zvýšit přísun kyseliny listové a nejíst/nepít nic sladkého.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 10:27

Ty jo, já se s dásněma natrápila celé druhé těhotenství, to bylo šílený, bolesti, že jsem nemohla ani spát, celá hlava mi od toho třeštila. Jediné, co mi pomohlo, tak Parodontax ústní voda, ten silnější, měl by se užívat jenom 14 dní, ale já jakmile jsem ho přestala používat, tak se to zase zhoršilo, takže jsem ho používala prakticky celé těhotenství vždycky s přestávkama pár dní. Nevýhoda je, že to barví zuby do žluta, takže v době porodu jsem se za ty svoje zuby dost styděla, vypadala jsem jako těžký kuřák :oops: ale po porodu problémy ustaly a pak jsem si je nechala u zubaře vybělit.

To dělají ty hormony, třetí těhotenství jsem poznala ne díky nevolnostem, ale tím, že mě zase začaly bolet dásně, někdo na to holt trpí :?

Mickey1984
Povídálka 47 příspěvků 06.02.19 10:47
@Anonymní píše:
Ty jo, já se s dásněma natrápila celé druhé těhotenství, to bylo šílený, bolesti, že jsem nemohla ani spát, celá hlava mi od toho třeštila. Jediné, co mi pomohlo, tak Parodontax ústní voda, ten silnější, měl by se užívat jenom 14 dní, ale já jakmile jsem ho přestala používat, tak se to zase zhoršilo, takže jsem ho používala prakticky celé těhotenství vždycky s přestávkama pár dní. Nevýhoda je, že to barví zuby do žluta, takže v době porodu jsem se za ty svoje zuby dost styděla, vypadala jsem jako těžký kuřák :oops: ale po porodu problémy ustaly a pak jsem si je nechala u zubaře vybělit.To dělají ty hormony, třetí těhotenství jsem poznala ne díky nevolnostem, ale tím, že mě zase začaly bolet dásně, někdo na to holt trpí :?

Ja si take myslim,ze za to mohou hormony.od te doby co je s přestávkami užívám me ty dasne tak boli. :(

Mickey1984
Povídálka 47 příspěvků 06.02.19 10:48

Jinak o dentální hygieně premyslim

petracie
Nováček 3 příspěvky 10.02.19 21:24

zkuste Oroxid forte roztok, k dostání v lékárně, používá se min. 2X denně, jedno víčko do pusy, půl minuty proplachovat a vyplivnout, neředit! Nebarví zuby, naopak je zbaví plaku a skvrn, krásně vyčistí jazyk a celou ústní dutinu, doporučuji, sama používám

tulipán
Závislačka 3727 příspěvků 10.02.19 21:27
@Mickey1984 píše:
Jinak o dentální hygieně premyslim

Me se vzdy po hygiene dasne na cas velmi zlepsi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >