Jak to máte se zubařem u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marek001
Nováček 1 příspěvek 1 inzerát 04.02.19 10:26
Jak to máte se zubařem u dětí

Zdravím,

máme dcerku 3,5roku a bohužel máme malinko zubní kazy… 5 zubů. Naše doktorka nás poslala na analgosedaci, aby ošetření nebylo pro malou tak drastické… tak jsem začal hledat zubaře a našel… analgosedace 6000Kč + 1200Kč za každou jednu bílou plombu… takže celkem 12000Kč :roll: 8o… Je toto opravdu jediná možnost, jak nechat u malého dítěte zoubky opravit? Řešil jste někdo?

Děkuji předem za Vaše zkušenosti

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13771 příspěvků 04.02.19 10:29

tak bílou plombu dávat dávat nemusíš ne? jsou to mléčné zuby vypadají
jinak dokáže ti dítě sedět a nechat si vrtat pusu?

scentini
Závislačka 3582 příspěvků 04.02.19 10:32

Bila blomba se detem dava uz automaticky a nic se za ni neplati. Dcera v dubnu bude mit 5. Mela jeden kaz, zvladla osetreni bez problemu ani se nehla. 5 kazu je docela dost, tak mozna na dvakrat.

kacakaca
Závislačka 2662 příspěvků 04.02.19 10:33

Na mlecne zuby nepotrebuje bile plomby, stejne brzy vypadnou. Na utlumeni jsou i jine zpusoby (diazepam apod.), to bych resila s pediatrickou.

Pet kazu ve trech letech nevidim jako „malinko“. Neco delate spatne, to bych resila se zubarem hned.

LennyL1
Kecalka 495 příspěvků 04.02.19 10:34

Rozhodně bych do toho šla. My jsme museli jít s dvouletou na trhání předního zubu, analgosedaci nám nikdo nechtěl dát, že u zkaženého jednoho zubu se to nedělá, až od 5ti zkažených zubů. Takže musela dostat jen injekci a byl to horor. Od té doby je absolutně hysterická u jakéhokoliv lékaře, už nám doporučili i psychologa.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20601 příspěvků 04.02.19 10:49

Tak záleží, jak moc je ustrašená vaše zubařka, že nechce ani zkusit vrtat bez „narkózy“. Taky záleží jak dramatický sou to kazy.
Ale každej zubař se cejti na něco jinýho, jsou zubaři, který cokoliv nad sundání zubního kamene už honí stomatochirurgii :roll:
Syn má odvrtany tři kazy, bílé plomby na pojišťovnu, za syna sem u zubařky nenechala ani korunu, doktorka šikovná a v pohodě.
Ale taky sem měnila zubaře pětkrát, než sme byli spokojení.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19910 příspěvků 04.02.19 10:50

Moje měla taky 4 kazy, vrtali ji normálně bez ničeho jeden zoubek jednu návštěvu, ale je nutné to dělat dokud je jen povrchový aby to nebolelo. Taky záleží samozřejmě na dítěti, moje ani nepipla, jen jednou když ji do rozvrtaného stříkla vzduch, byly ji asi 3. Na lehátku jsem ležela já, ona na mě a držela si medvídka. Vše v klidu, trvalo to pár minut.
Pokud dítě spolupracuje, šla bych určitě bez uspání. Chodíme teda ke speciálnímu pro děti, kde jsou zvyklí, nase dospělá zubařka do toho taky jít nechtěla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >