Zánět hrtanu - JIP

585
20.4.13 02:58

Zánět hrtanu - JIP

Maminky,

před 2 hodinami mi 18 měs. syna přijali na JIP, se zánětem hrtanu. Předpokládám, že je to laryngitida. Máte někdo zkušenost s pobytem v nemocnici? Jsem na dně. Syn prodělal 2× bronchitidu a teď po druhé laryngitidu. Nikdy jsme neskončili v nemocnici. Už dnes ani neusnu, když vím, že je na JIP a já nemůžu být u něj :-( Ráno máme volat, já se mám sbalit a jet za ním.
Jsem nešťastná a mám pocit, že jsem totálně selhala :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20.4.13 04:46

Jednou, to mohlo být mému synovi taky cca těch 18 měsíců, mi pořád plakal a vylítly mu horečky. Alenekašlala, v krčku ho nebolelo, zoubky mu nelezly…nevěděla jsem, co mu je. Šla jsem k pediatričce, která mu hned v ordinaci z krve zjistila, že má v tělíčku nějaký zánět. Poslala nás do nemocnice s tím, že tam zjistí kde se zánět nachází a vyléčí ho. Hned při příjmu se mě lékař zeptal, zda nevím, čím by to mohlo být. Napadlo mě očkování do ramínka (dnes se již nedělá), které mu nateklo a trošku hnisalo. Řekl, že tím to určitě není. Zaúkoloval mě, abych synovi na pokoji odchytila moč na vyšetření, zda se nejdná o zánět močového měchýře. Když dostal následující den výsledky, přišel mi říct, že to opravdu je zánět močáku a synkovi nasadili antibiotika. Dalšího dne tam ale byla jiná lékařka, která si nad mým synem povzdechla, že neví, co mu je. Upozornila jsem ji na zjištění jejího kolegy. To ona ale popřela- moč měl syn prý v pořádku. Tak jsem opět upozornila na očkování v ramínku a tato doktorka mi řekla, že to bude ono. Jenže další den tam byl zase jiný doktor, který opět tvrdil, že se neví, co klukovi je. Tak jsem řekla jak o moči, tak o ramínku. Tento doktor potvrdil, že moč byla v pořádku a popřel to, že je to z ramínka. Když nás po týdnu pustili domů, šla jsem s propouštěcí zprávou k pediatričce a zeptala jsem se, co že synkovi bylo. A ta mi řekla, že ve zprávě stojí, že měl akutní zánět hrtanu. Vyprávěla jsem jí, jak se doktoři nedokázali shodnout, co vlastně synkovi je a ona mi řekla, že nejspíš příčinu zánětu ani neodhalili, ale do zprávy se něco napsat muselo… Tak takovou mám já zkušenost s nemocnicí!!! Vím, že jste chtěla slyšet, jak probíhá léčba, ale podle mě se to nebude lišit. Nasadí antibiotika a Vašemu broučkovi se za pár dní uleví :-) Držím palečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
20.4.13 08:19

To bude dobre, neboj. Nejspis dostane inhalace, v nejakutnejsi fazi tusim s adrenalinem. Nekdy ho i pri prijmu pichnou. Mozna bude mit chladny zabal krku, muze mit zavedenou infuzi. Dostava neco proti horecce. Obvykle je to nejhorsi pryc do 24h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57784
20.4.13 08:31

Neboj to bude dobrý nejhorsi je vždy první noc. náš malý na to trpí poprvé to měl ve 3 měsících. Na jip jsme teda nikdy nebyly ale v nemocnici několikrát. Bude inhalovat to mu dost uleví a bude zase dobře. Blbý je že se ta nemoc vrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57784
20.4.13 08:33

Jo a už jsi neselhala ono je lepší že je tam je to opravdu nebezpečné a ať je pod dohledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
20.4.13 08:37

Syn 19m mi ležel na JIP se zánětem hrtanu v prosinci 3 dny, u nás na JIP pro maminky místo není takže tam byl celou dobu sám takže chápu jak ti je já byla totálně na dně, budu držet palečky ať ho brzy přeloží na normální pokoj a už bude jen líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
20.4.13 09:39

Ahoj holky, děkuji za příspěvky. Hlásím se z nemocnice, prcka mám u sebe, jsme na normálním pokoji. Zatím mi pořádně nikdo nic neřekl. Na pokoji jsme sami, doufám, že to tak i zůstane. Malej má v ruce kanylu, má přes to ponožku. Dýchá úplně čistě, trochu teče rýma. Doktorka tu zatím žádná nebyla. Takže jinak nevím nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepřihlášená V
20.4.13 10:04

Mě spíš překvapuje, že Tě nenechali s malým i na té JIP :think: - máš na to právo i jen na židli u postýlky. My měli na JIP 4 leté dítko a byli jsme tam s ním nonstop 24hod - střídali jsme se s manželem

• Citovat
  • Nahlásit
57784
20.4.13 10:06

@ilyz tak hlavně že jste spolu. A dr jistě přijde bude vizita tak ti řekne víc a co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
20.4.13 10:17
@nepřihlášená V píše:
Mě spíš překvapuje, že Tě nenechali s malým i na té JIP :think: - máš na to právo i jen na židli u postýlky. My měli na JIP 4 leté dítko a byli jsme tam s ním nonstop 24hod - střídali jsme se s manželem

přesně, syn byl taky na jip a normálně jsem tam u něho mohla být. I v noci mě tam nechali, sice za cenu žádného spánku, ale celou noc jsem u něho seděla a nikdo neřekl ani ň. A takových nás tam bylo víc, co byli se svými dětmi na jip non stop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
20.4.13 10:20

A jestli syna přeložili z jip na normál pokoj, tak to je mnohem lepší a za určitě vás brzy pustí domů ;).Na jip většinou davájí děti proto, aby hlídali saturaci (při zánětěch průdušek, laryngytidy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
20.4.13 15:18

Tak nás prostě poslali domů. Já se modlím aby nás zítra pustili, je to tady, no, prostě jako v nemocnici :/.. Malej se nudí, a do toho je takovej oblblej. Tak vás prosím držte palce, ať je dobrá noc, a zítra nás pustí domů. :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57784
20.4.13 17:30

@ilyz jestli už nesípe, nechraptí tak vás tam držet nebudou. Držím palce ať jedte domů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
20.4.13 18:16

@Petra Z

Už ne, ale má trošku zvýšenou teplotu, ale dýchá úplně čistě. Byla tady doktorka, povídala, že podle testů je to virové a že uvidíme jaká bude noc - a pokud dobrá, tak si myslí, že by nás mohli pustit. Kééééž by!! Fakt se snad začnu modlit. :-) Malej občas zakašle a docela vlhký kašel. Rýma zmizela skoro úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57784
20.4.13 19:27

@ilyz uvidíš…my to máme naštěstí vždy bez teploty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat